INOWROCŁAWSKA EPIFANIA Z UDZIAŁEM NASZYCH AKTORÓW
Dodane przez jard dnia Styczeń 08 2018 20:40:16
6 stycznia br. grupa teatralna „Ad astra” po raz trzeci wystawiła przedstawienie adwentowo-bożonarodzeniowe „W stronę światła…”, tym razem w inowrocławskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w ramach świętowania Epifanii czyli Objawienia Pańskiego i zwieńczenia Orszaku Trzech Króli, który przeszedł tego dnia ulicami miasta.
Orszak, odbywający się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w 650 miastach w Polsce w sposób szczególny obchodzących dzień 6 stycznia, z pewnością był jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i już po raz drugi stał się częścią największych ulicznych jasełek w Europie.
Widzowie naszego spektaklu nie kryli zaskoczenia i podziwu dla gry aktorskiej naszych uczniów oraz dla oprawy wokalno-muzycznej. Młodym aktorom udało się skłonić odbiorców do zadumy i refleksji nad cudem przemiany głównego bohatera zniewolonego hedonizmem i materialną samowystarczalnością w człowieka odrodzonego duchowo, z wrażliwym sumieniem, skłonnego do zadośćuczynienia krzywd bliźnim i naprawienia życiowych błędów.
Rozszerzona zawartość newsa