MŁODZI HISTORYCY NA KONFERENCJI W UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA
Dodane przez jard dnia Listopad 14 2017 12:39:51
Młodzi historycy z Inowrocławia na konferencji „Zamki – signum temporis medii aevi” – ku pamięci profesora Leszka Kajzera.
W związku z zaproszeniem do Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożytności przy Instytucie Archeologii UMK w Toruniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu uczestniczyli w wykładach dotyczących zamków, zwiedzali sale muzealne i pracownie konserwatorskie oraz miniskansen archeologiczny. Największe wrażenie na uczniach zrobiły oryginalne drewniane przedmioty konserwowane przez specjalistów m.in. ok. 1000 – letnia łódź – dłubanka z Ostrowa Lednickiego, części wału grodowego z Bydgoszczy , czy studnia z Gdańska oraz prastare przedmioty codziennego użytku i broń. Uczniowie zapoznali się z istotą i metodami pracy archeologów i konserwatorów i stwierdzili, że na pewno nie jest to ich ostatnie spotkanie z archeologią.
W drodze powrotnej wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami zwiedzili zamek dybowski pod Toruniem. Przypomnijmy, że rąbińska SP nr 5 realizuje projekt ,,Zamek inowrocławski”.
Rozszerzona zawartość newsa