KSZTAŁCENIE SIŁY I CHARAKTERU - POKAZ TAEKWONDO W SP 5
Dodane przez Felix dnia Październik 22 2019 09:39:02
21 października br. nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz wspomnianej sztuki walki i spróbować treningu pod opieką trenerów tej dyscypliny.
30 września w takim pokazie uczestniczyli też nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III.
Taekwondo narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong-hi. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.
W tej dyscyplinie najważniejsze jest wykorzystanie siły nóg - toteż kopnięcia są podstawowym elementem tej walki, co czyni ją zresztą niezwykle widowiskową. Tej sztuce walki towarzyszą konkretne zasady moralne: grzeczność i uprzejmość, rzetelność i uczciwość, wytrwałość, opanowanie i samokontrola, odwaga i nieugięty duch.
Tej rodzaj treningu nie tylko poprawia sprawność fizyczną w czasie wykorzystywania wszystkich mięśni ciała, które stają się lepiej ukrwione wraz redukcją zbędnej tkanki tłuszczowej. Natomiast operowanie nogami, umacnia wewnętrzne części uda oraz rozwija siłę mięśni brzucha i grzbietu, dlatego w pewnym stopniu może to być wykorzystywane do korekcji wad postawy.
W konsekwencji zwiększa się też wydolność płuc i poprawia krążenie, rozszerzają naczynia krwionośne. Organizm staje się lepiej dotleniony, przez co mamy więcej energii. Ćwiczenia te usprawniają pracę serca, polepszają przemianę materii i ułatwiają codzienne zasypianie.

Rozszerzona zawartość newsa