Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: dominikao
 

     
DZIEŃ UCZNIA

2 grudnia najmłodsze dzieci w naszej szkole przebrały się w bajkowe stroje, pomalowały buzie i z radością przyszły do szkoły świętować Dzień Ucznia. Lekcje były inne niż wszystkie. Dzieci miały okazję swobodnie spędzić czas w grupach rozwiązując rebusy, zagadki, grając w różne gry i bawiąc się. Z pewnością był to czas poznania kolegów i koleżanek z klasy, ich zainteresowań i integracji uczniów.

Felix dnia grudzień 04 2019 10:13:30 0 Komentarzy · 73 Czytań · Drukuj
     
     
DEALER: spektakl profilaktyczny Teatru STOP

29 listopada uczniowie klas ósmych i siódmej naszej szkoły byli w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu na spektaklu interaktywnym pt. „Dealer”. "DEALER" porusza temat sprzedaży i powszechności spożywania alkoholu, jego dostępności oraz mody na picie. Dotyka również kwestii społecznego przyzwolenia na zachowanie nietrzeźwych, a także usprawiedliwiania i tolerowania osób nadużywających alkoholu. Ważnym aspektem programu jest również wskazywanie młodemu człowiekowi możliwości nieulegania presji otoczenia i umiejętności odmawiania. Program uświadamia jak bolesne skutki może przynieść częste lub zbyt wczesne spożywanie alkoholu, łącznie z utratą pracy, opinii, zdrowia, rodziny, a nawet życia. W drugiej części programu aktorzy w pewnej części zamienili się z uczestnikami tj. uczniami rolami. Teraz to oni "wchodząc w rolę" odgrywali zaaranżowane przez prowadzącego dramę sytuacje życiowe. Próbowali po swojemu ustawić się do zaistniałego problemu w rodzinie, szkole, w sklepie monopolowym.
Organizatorem akcji profilaktycznej była pani pedagog Katarzyna Karbowiak a opiekunami panie Małgorzata Krokowska i Janina Greń. Dała ona uczniom możliwość empatycznego wczuwania się w przeżycia kreowanych postaci, zwraca uwagę na postawę asertywną - uczeń uświadamia sobie, że nie musi ulegać presji otoczenia, że ma prawo powiedzieć 'nie'."

Felix dnia grudzień 02 2019 19:44:42 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
     
     
NIETYPOWA NOC W SZKOLE

Z 29 na 30 listopada, uczniowie klasy 5a i 5b w sposób nietypowy przedłużyli andrzejki. Odmienność ta polegała na tym, że noc spędzili w szkole. Impreza opierała się na zabawach i aktywności ruchowej. W związku z tym, że weszliśmy w okres jesienno- zimowy, każda porcja ruchu dla młodego organizmu jest wskazana, gdyż działa jak lekarstwo- dodała wychowawczyni obu klas. Piątoklasiści grę w piłkę nożną, siatkową, zbijaka, unihokeja przeplatali grami logicznymi, planszowymi. układami tanecznymi oraz quizami. Na koniec młodzież obejrzała film na dużym ekranie w sali gimnastycznej. Korzystając z okazji, składamy serdeczne podziękowania paniom: Elżbiecie Andrzejewskiej, Małgorzacie Witczak i Monice Kulak za pomoc przy organizacji imprezy i opiekę nad dziećmi.

Felix dnia grudzień 02 2019 19:29:17 0 Komentarzy · 87 Czytań · Drukuj
     
     
SZKOLNE ANDRZEJKI ZA NAMI …..

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. W naszej szkole, uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zanim impreza rozpoczęła się na dobre, wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia, by następnie wpaść w wir różnego rodzaju wróżb, najczęściej dotyczących tematyki związków damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Te wróżby andrzejkowe miały jedynie charakter zabawy. Po nich, uczniowie bawili się przy dźwiękach współczesnej muzyki młodzieżowej. Opiekunami dyskoteki były panie Monika Piskor i Katarzyna Sytkow, za co im serdecznie dziękujemy!

Felix dnia grudzień 02 2019 14:23:25 0 Komentarzy · 75 Czytań · Drukuj
     
     
„Zakochana żaba”, … czyli rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I

W dniu 29 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z inowrocławskich szkół podstawowych, którym wręczono nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla klas Ipt.: „ Twórczość Tadeusza Śliwiaka – słowem i pędzlem malowana”. Celem konkursu była plastyczna ilustracja wierszy dla dzieci Tadeusza Śliwiaka. Na konkurs wpłynęło 61 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi z następujących szkół: SP 1, SP 2, SP 4,SP5, SP 8, SP11, KSP.

Felix dnia grudzień 02 2019 14:21:13 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
Zabawa andrzejkowa

27 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Spotkały się na niej przedszkolaki i dzieci z klas I-III. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce przygotowanej przez Pana Piotra- tatę Oli. Na parkiecie królowały różne style muzyki i tańca. Podczas zabawy była przerwa na odpoczynek i słodki poczęstunek przygotowany w salach lekcyjnych. Wspólna zabawa sprawiła dzieciom dużą przyjemność i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Miłą pamiątką tego spotkania jest fotorelacja na facebooku szkoły.

Felix dnia grudzień 02 2019 14:10:16 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
WYCIECZKA DO ODDZIAŁU TELEWIZJI POLSKIEJ

Nawiązując do 53 Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się 25 listopada na wycieczkę do Oddziału TVP w Bydgoszczy. Na miejscu, na piątoklasistów czekał przesympatyczny przewodnik, który w interesujący sposób wprowadził ich w tajniki telewizyjnego świata. Dzieci zwiedziły trzy studia, stylizatornię, sale z kamerami, dźwiękiem, pokoje dziennikarzy. Poznały także tajniki nagrywania: „Zbliżeń”, „Gościa Poranku”, „Prognozy Pogody”. Dowiedziały się, jak wygląda praca poszczególnych osób przygotowujących program. Jak się okazało, cały ten proces jest niezwykle trudny i wymaga pełnego profesjonalizmu. Wycieczka pozwoliła moim wychowankom odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu- dodała wychowaczyni klas p. Katarzyna Sytkow. Uczniowie z wychowawcą składają serdeczne podziękowania dyrektorowi Oddziału TVP3 Bydgoszcz panu Michałowi Rybickiemu za zorganizowanie wycieczki.

Felix dnia grudzień 02 2019 14:03:36 0 Komentarzy · 81 Czytań · Drukuj
     
     
ŚWIĘTA SĄ JUŻ BLISKO ….

O tym , że święta są już blisko, mogli uświadomić sobie uczniowie klasy 5a i 5b. Dnia 25 listopada, wzięli oni udział w podsumowaniu Konkursu pt.: „Bombka Bożonarodzeniowa 2019”. Jego organizatorem była wychowawczyni p. Katarzyna Sytkow oraz rodzice obu klas. Zadaniem piątoklasistów było przyozdobienie styropianowych bombek dowolną techniką. Wśród oddanych na konkurs bombek, żadna nie była identyczna. Pojawił się wśród nich między innymi Mikołaj, piłka nożna, pingwin, renifer … Na koniec każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Już w grudniu konkursowe bombki przyozdobią główny hol szkoły. Wychowawca klasy serdecznie dziękuje rodzicom za ufundowanie dyplomów, upominków oraz styropianowych bombek.

Felix dnia grudzień 02 2019 13:21:51 0 Komentarzy · 79 Czytań · Drukuj
     
     
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 22.11.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej. Maluchy obejrzały barwny program artystyczny, a na pamiątkę udziału w spotkaniu otrzymały dużego pluszowego misia i dyplom. Imprezę zakończyła wspólna zabawa wszystkich przedszkolaków.

Felix dnia grudzień 02 2019 13:12:36 0 Komentarzy · 76 Czytań · Drukuj
     
     
Z wizytą w inowrocławskim schronisku.

W poniedziałek, 25.11.2019r. uczniowie klasy VI A razem ze swoją wychowawczynią- panią Małgorzatą Krokowską oraz panią Janiną Greń, która jest nauczycielką biologii pojechali do ,,Schronisko dla bezdomnych zwierząt'' w Inowrocławiu. Dzieci przekazały zebrane przez społeczność szkoły Podstawowej nr 5 dary, które służyć będą zwierętom nie mających domów. Pomaganie to obowiązek każdego człowieka. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc potrzebującym.

Felix dnia listopad 27 2019 12:05:52 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Onkologicznym

16 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej oraz zdrowego stylu życia.
W konkursie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP8, SP 9 z Oddziałami Przedszkolnymi, SP10, SP11, oraz Katolicka SP.
Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, panie: Mariola Kaczalska, Agnieszka Kaczmarek, Agnieszka Pakulska i Maria Szarzyńska. Komisja konkursowa była pełna uznania dla wiedzy i umiejętności jaką wykazali się uczestnicy konkursu.
Miło nam poinformować iż uczennice naszej szkoły: Emilia Kozłowska z VIIIa oraz Zuzanna Tunkiewicz z VIIa zdobyły trzecie miejsce. Do konkursu przygotowała p.Janina Greń
Gratulujemy!

Felix dnia listopad 26 2019 19:58:55 0 Komentarzy · 90 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 109 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Styczeń 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew