Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
ZABAWA ANDRZEJKOWA

W poniedziałek 26 listopada w holu naszej szkoły odbyła się impreza andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy IV a, b, c, d, e i V a. Po powitaniu w imieniu dyrekcji, wychowawców i SU, dzieci przystąpiły do udziału w różnego rodzaju wróżbach tjk. poznanie imion przyszłego męża, syna, przyszłej żony, córki, wykonywanego zawodu, odczytywania marzeń z magicznych liczb, schowanych przedmiotów w kubkach, sypanych szpilek itp. Z niecierpliwością, uczestnicy andrzejek czekali na tańce i swawole, których było w nadmiarze, a odbywały się one przy dźwiękach współczesnych, popularnych artystów. Na następną zabawę zapraszamy już w karnawale.

jard dnia listopad 30 2018 10:22:46 · Drukuj
     
     
MŁODZI GRAFICY Z SP5

Trójka uczniów z naszej szkoły : Brunon Walicki z kl. 2b, Kacper Pietruszewski z kl.2a i Stanisław Wolf z klasy 2c, rywalizowali z drugoklasistami z innych inowrocławskich szkół w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "Mistrzowie Paint'a", który odbył się w SP 4 w sobotę 24 listopada. Wdzięczny temat "Polska-moja ojczyzna" nie sprawił naszym uczniom kłopotu.
Walicki Brunon zdobył - I miejsce, a Pietruszewski Kacper - wyróżnienie.
Brawa i Gratulacje dla naszych najmłodszych grafików!

jard dnia listopad 27 2018 12:07:34 · Drukuj
     
     
MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS IV W DWA OGNIE

W sobotę 24 listopada w naszej sali odbyły się Mistrzostwa Szkoły klas IV- ych w dwa ognie. Do rywalizacji stanęły wszystkie klasy w tym pionie. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, w losowo wybranej dużej i średniej sali gimnastycznej. Po zaciętej i wyrównanej walce, bez żadnej porażki, mistrzem została klasa IV a, wicemistrzem klasa IV b, na III pozycji uplasowała się IV e, IV miejsce zdobyła- IV d, a V- IV c. Najważniejsza była wspólna, wspaniała zabawa, aktywnie spędzony czas wolny, integracja. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Elżbieta Andrzejewska, Dorota Sadowska, Katarzyna Sytkow, Małgorzata Krokowska, Adam Strachanowski. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już wkrótce do udziału w kolejnych zawodach

jard dnia listopad 27 2018 12:02:04 · Drukuj
     
     
ŚWIATOWY SUKCES AMELII

Dnia 18-24.11.2018 r. Amelia Maciejczak-uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Świata w Tańcu Artystycznym 2018 r. w Libercu(Czechy) WCH Artistic Dance Show Competitions w grupie Small Team Juveniles –„Sweet Mini”.
Gratulujemy Amelii i jej Rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów.

jard dnia listopad 27 2018 11:59:05 · Drukuj
     
     
LEKCJA W KINIE

W czwartek 22 listopada klasy IV a, d, e odwiedziły Teatr Miejski. Tam odbyła się „Lekcja w kinie” przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej Marka Kaczkowskiego. Uczniowie poznali między innymi definicję adaptacji, ekranizacji, scenariusza. Zdobyli ciekawe wiadomości na temat przerobienia np. książki, wiersza, gry komputerowej na potrzeby stworzenia filmu. Po części informacyjnej czwartoklasiści obejrzeli adaptację powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery- „Ani z Zielonego Wzgórza”. Z dużym zaciekawieniem i przyjemnością oglądali historię opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów. Po takiej lekcji w kinie, młodzież z pewnością chętnie będzie oglądać inne adaptacje filmowe.

jard dnia listopad 24 2018 17:25:45 · Drukuj
     
     
BEZPIECZNA DROGA- SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie klas II uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Głównym celem zajęć było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przybliżenie pracy policjanta. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, zasadach przechodzenia przez ulicę oraz zachowaniu wobec obcych osób. Nasi goście przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Na koniec spotkania policjanci wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”.
Oto laureaci konkursu: ...

jard dnia listopad 23 2018 20:38:50 Czytaj więcej · 127 Czytań · Drukuj
     
     
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I – rozstrzygnięty!

W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I „ Twórczość Juliana Tuwima – słowem i pędzlem malowana”. Na konkurs wpłynęło 75 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi z następujących szkół: SP 1, SP5, SP 8, SP 9, SP 10, SP11, SP 14, PSI. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: ...

jard dnia listopad 22 2018 10:36:41 Czytaj więcej · 164 Czytań · Drukuj
     
     
III Festiwal Dyni na Kujawach

W piątek 9 listpada uczniowie klasy VIII B pod opieką pani Janiny Greń uczestniczyli w „III Festiwalu Dyni na Kujawach” organizowanym w Pijalni Wód–Palmiarnia Inowrocławianka przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu a także Kujawskie Centrum Kultury. Celem imprezy jest popularyzowanie tradycji regionu kujawskiego, walorów zdrowotnych i leczniczych dyni oraz wspólna zabawa i integracja. Odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem szefów kuchni oraz uczniów inowrocławskiego Gastronomika oraz degustacje przygotowanych przez nich potraw i przetworów z dyni. Nie zabrakło również pokazów sztuki kelnerskiej oraz występów artystycznych. Carvingowe fantazje w dyni i nie tylko zaprezentowano podczas warsztatów sztuki rzeźby w warzywach i owocach.

jard dnia listopad 13 2018 19:51:22 · Drukuj
     
     
Wystawa Edukacyjno – Przyrodnicza w Polednie

10 listopada uczniowie z naszej szkoły byli na wycieczce w Polednie koło Świecia. W pałacu Poledno szczególnie polecamy niezwykłą Wystawę Edukacyjno - Przyrodniczą, na której zgromadzono ponad 200 gatunków zwierząt w scenerii jak najbardziej przypominającej ich naturalne środowisko; znajduje się tam również ekspozycja afrykańskiej wioski oraz postać indiańskiego wodza. W każdej z sal przedstawiony jest jeden kontynent wraz z jego krajobrazami oraz zwierzętami. Można zatem podziwiać faunę Ameryki, Azji, Europy i Afryki. Wystawa przedstawiona jest w formie spektakli, w trakcie których grze świateł towarzyszą różnorodne dźwięki przyrody: odgłosy wodospadów, burzy, ryki zwierząt oraz aktorskie głosy narratorów. Przewodnik i lektorzy nazywają zwierzęta, opowiadają o ich zwyczajach, przedstawiają ciekawostki. Natomiast muzyka pomogła przenieść się wyobraźni do obcych krain. Wystawa działa na wszystkie zmysły oglądających. Na nas największe wrażenie zrobiło trzęsienie ziemi oraz stado pędzących słoni, od których trzęsła się podłoga. Efekt był zdumiewająco realistyczny. Jest to świetne miejsce dla ludzi ciekawych świata, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spełnia rolę rozrywkową i edukacyjną. Eksponaty można zobaczyć z bliska. Lwom zajrzeliśmy w oczy, krokodylowi do paszczy, a żyrafa znajdowała się metr od nas… Nie sposób z tak bliska, w żadnym innym miejscu obejrzeć tylu gatunków, tak naturalnie wyglądających zwierząt. Organizator: Janina Greń

jard dnia listopad 13 2018 19:46:36 · Drukuj
     
     
OBIADY – WPŁATA NA KONTO SZKOŁY

Wpłata za obiady na miesiąc grudzień 2018 następuje na konto szkoły
Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław
(zaznaczyć imie i nazwisko ucznia oraz klasę)
Bank PKO BP
81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 23.11.2018r. najpóźniej
Kwota 90 zł (dni 15 x 6 zł obiad)
RODZICE, KTÓRZY WPŁACILI NA MIESIĄC LISTOPAD 120 ZŁ POMNIEJSZAJĄ WPŁATĘ NA GRUDZIEŃ O 6 ZŁ

jard dnia listopad 13 2018 12:24:04 · Drukuj
     
     
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 wraz pocztem sztandarowym brała udział 11 listopada br. w oficjalnej uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Inowrocławiu. W kościele Zwiastowania NMP odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie jej uczestnicy przemaszerowali ul. Laubitza pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Tam o wydarzeniach sprzed 100 lat mówił prezydent Ryszard Brejza. Wspólnie z obecnymi modlił się ks. dziekan Paweł Kowalski. Odbył się apel pamięci. Kompana Honorowa Garnizonu Inowrocław oddała trzy salwy. Liczne delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta Inowrocławskich Kopalń Soli Solino SA.

jard dnia listopad 12 2018 11:51:07 · Drukuj
     
Strona 4 z 94 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Luty 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew