Najnowszy Użytkownik: Oliwia88

FESTYN SPORTOWY DLA NAJMŁODSZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

29 września 2017 r. od 11:00 do 12:30 przy ulicy Kiełbasiewicza 7 w Inowrocławiu odbędzie się festyn sportowy dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego pod Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia p. Ryszarda Brejzy oraz przy współpracy Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego i Klubu Sportowego „Noteć” z Inowrocławia oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

jard dnia wrzesień 19 2017 11:57:59 · Drukuj

„NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE’’

Już po raz 24 w Polsce odbyła się Akcja Sprzątanie świata – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej edycji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako śmieci – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym. Albo jako rzeczy z „drugiej ręki” służyć innym. 15 września młodzież naszej szkoły czynnie brała udział w akcji „Sprzątanie świata”. Z terenu wokół szkoły, zaśmiecanego niestety nie tylko przez nas, ale i przez okolicznych mieszkańców korzystających z boiska i trawników, zebrano jedenaście dużych worków śmieci. W tym dniu również w szkolnym radiowęźle odbyła się audycja poświęcona na temat poszanowania środowiska. Akcją koordynowała p. Janina Greń

jard dnia wrzesień 18 2017 20:00:45 · Drukuj

NOWOCZESNA SALA KOMPUTEROWA W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Staraniem p. Dyrektora Ireneusza Zielińskiego reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu i przy zaangażowaniu oraz owocnej współpracy nauczycieli techniki i informatyki p. Ewy Antczak i p. Jarosława Doberstajna powstała komfortowa i ergonomiczna sala komputerowa dla najmłodszych uczniów w ramach tworzenia korzystnych i przyjaznych warunków nauki dla edukacji wczesnoszkolnej.

jard dnia wrzesień 16 2017 20:28:52 · Drukuj

Apel

W pierwszych dniach września 2017 roku odbył się apel porządkowy dla klas siódmych reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu.
Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na terenie szkoły i regulaminem szkolnym.

jard dnia wrzesień 14 2017 20:54:01 · Drukuj

HISTORYCZNY SUKCES

19.05.2017 w I LO w Inowrocławiu odbyła się już po raz III Kujawsko-Połucka Gimnazjada z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie pod patronatem Starosty Inowrocławskiego i Starosty Radziejowskiego. Miło nam zakomunikować, że Marek Górniak z 3e został laureatem zaś Kamil Kobylarek i Jan Stachowiak z kl. 3d oraz Łukasz Szczygielski z 3c, Małgorzata Puła, Martyna Krokowska i Wiktoria Kaniewska z 3e otrzymały tytuł finalistów. Wszystkim przysługują dodatkowe punkty w rywalizacji o przyjęcie do dobrych szkół ponadgimnazjalnych. Uczniów przygotowały Aleksandra Broniewicz i Joanna Augustyn.
Gratulujemy!

jard dnia wrzesień 14 2017 20:48:25 · Drukuj

Odwiedziny u Pana J. Masiota – prezesa Kujawskiego Koła Łowieckiego nr 52

09 września w ramach współpracy z Kujawskim Kołem Łowieckim nr 52 miłośnicy przyrody naszej szkoły pod kierunkiem p. Janiny Greń udali się do trofearium pana Jerzego Masioty w Jaksicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć okazy zwierząt występujące na całym świecie i dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o tych zwierzętach. Wśród eksponatów największe zainteresowanie zwiedzających wzbudzały trofea zwierząt – lwa, renifera, guźca, łosia i wilka z kanadyjskiej tajgi. Dziękujemy za udostępnienie swojej prywatnej kolekcji panu Jerzemu Masiocie.

jard dnia wrzesień 12 2017 12:35:33 · Drukuj

Nowy rok szkolny 2017/2018 w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 5

4 września 2017 roku o godzinie 8.00 drugo i trzecioklasiści z wygaszanego Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Następnie o 9:00 siódmoklasiści z reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 5 inaugurowali rok szkolny 2017/2018 i przeszli do swoich klas wraz z wychowawcami, by dowiedzieć się, jaki jest plan lekcji, co będą robić w najbliższych dniach. Ponadto zwiedzili szkołę poznając jej bogate wyposażenie wraz rozkładem sal lekcyjnych i pomieszczeń. Natomiast godzinę później gorąco powitano pierwszoklasistów w ramach edukacji wczesnoszkolnej życząc im owocnej nauki i zdobywania wykształcenia w świeżo odnowionych i nowocześnie wyposażonych salach segmentu A. Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

jard dnia wrzesień 05 2017 17:41:54 · Drukuj

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r., wszystkie klasy spotykają się przed frontem szkoły (główne wejście) od ul. Kiełbasiewicza.

klasy I szkoły podstawowej 10.00
klasy VII szkoły podstawowej 9.00
klasy II i III gimnazjum godzina 8.00, (klasa 3A godz.7.30 w sali 13)

sekretariat Gimnazjum nr 2
88-100 Inowrocław

jard dnia sierpień 16 2017 12:29:04 · Drukuj

O REFORMIE

reformaedukacji.men.gov.pl

jard dnia lipiec 26 2017 12:17:30 · Drukuj

KU PRZYSZŁOŚCI…

23 czerwca zakończyliśmy kolejny, a w przypadku klas trzecich ostatni, rok szkolny w Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Uroczyste zakończenie klas III rozpoczęło się o godz. 800 i choć była to ostatnia „lekcja” absolwenci pożegnali się ze szkołą na wesoło. Następnie odebrali z rąk p. Wojciecha Piniewskiego - I Zastępcy Prezydenta Miasta Inowrocławia i p. Ireneusza Zielińskiego - Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu świadectwa z biało-czerwonym paskiem, których w tym roku było szczególnie dużo. Tylko w klasie III e , która przygotowała program artystyczny było aż 23.Wszystkim życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

jard dnia czerwiec 27 2017 12:26:57 · Drukuj

CZWARTEK - Msza Św. w kościele p. w. Chrystusa Miłosiernego o godz. 10.00