Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 510
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: dominikao
 

     
„CZAD I OGIEŃ”- OBUDŹMY SWĄ CZUJNOŚĆ

W związku z rozpoczęciem się sezonu grzewczego oraz nie tak dawnych tragicznych wydarzeń przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu, w naszej szkole, 13 i 18 listopada odbyły się dwa spotkania ze Strażą Pożarną. Ich celem było dostarczenie młodzieży z klas V-VIII wiedzy o zagrożeniach powodowanych przez trujący gaz tlenek węgla, potocznie zwany czadem, przyczyn powstawania tych zagrożeń oraz skutecznych metod ratowania ludzi zatrutych tym gazem. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się czujce dymu i czadu. Przy tej okazji chętni wzięli udział także w konkursie organizowanym przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Państwowej Straży Pożarnej pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”- dodała nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, organizatorka spotkań. Składamy serdeczne podziękowania KPPSP za przeprowadzone prelekcje.

Felix dnia listopad 24 2019 18:47:02 0 Komentarzy · 35 Czytań · Drukuj
     
     
STOP PRZEMOCY

STOP PRZEMOCY - pod takim hasłem została przeprowadzona w naszej szkole 19.11.2019r. akcja profilaktyczna. Uczniowie i nauczyciela ubrali w tym dniu białe bluzki na znak protestu przeciw przemocy i agresji. Strażnicy miejscy przeprowadzili z młodzieżą pogadanki na temat cyberprzemocy, uczniowie wykonali plakaty, które były prezentowane na wystawie prac. Dzień wcześniej w spotkaniu ze Strażą Miejską uczestniczyli rodzice. Najmłodsi uczniowie klas I-III rozmawiali na zajęciach z wychowawcami o szacunku wobec kolegów oraz listy pozytywnych zachowań do realizacji na przerwach i w klasie szkolnej.

Felix dnia listopad 24 2019 17:28:13 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
     
     
Śniadanie daje moc! - odsłona II

W tym roku szkolnym klasy II dołączyły do projektu "Dzień Śniadanie daje moc" obchodzonego w Europie jako Dzień zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nasze maluchy zapoznały się z ideą tego dnia, poznały zasady zdrowego odżywiania i dowiedziały się jak ważne jest dla zdrowia człowieka śniadanie. Dziś samodzielnie wykonały kanapki i surówki oraz wspólnie zjadły ze smakiem śniadanie przed rozpoczęciem zajęć. Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do codziennego spożywania zdrowych posiłków. Moc będzie z Wami!

Felix dnia listopad 24 2019 17:10:52 0 Komentarzy · 41 Czytań · Drukuj
     
     
Międzyszkolny Konkurs "Mistrzowie Painta"

W sobotę 16 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Mistrzowie Painta". Uczniowie klas II inowrocławskich podstawówek rywalizowali o tytuł mistrza w rysowaniu w programie graficznym MS Paint. Temat "Mieszkamy na Kujawach" był bliski dzieciom i związany z naszym regionem, kulturą i zwyczajami. Liczył się pomysł na przedstawienie tematu oraz sprawność w posługiwaniu się programem.
Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Najlepszą okazała się uczennica Natalia Kruszyna z klasy II e, która zdobyła I miejsce w konkursie. Wyróżniono także pracę Aleksandry Musielak z klasy 2 b. Uczennice przygotowały Panie: Ewa Kulawczuk i Ewa Peplinska.
Nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów. Brawo!

Felix dnia listopad 24 2019 16:59:45 0 Komentarzy · 38 Czytań · Drukuj
     
     
UROCZYSTE OTWARCIE SALI REGIONALNEJ W SP NR 5

15 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego uroczyście otwarto Salę Regionalną. Pośród obecnych na spotkaniu był prawnuk patrona szkoły Piotr Krzymiński wraz z synem Michałem oraz pozostali znamienici goście: p. Wojciech Piniewski - Zastępca Prezydenta Inowrocławia, p. Magdalena Kaiser – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, p. dr Beata Wasilewska – Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, p. Przemysław Siedlewski – Przewodniczący Zarządu Osiedla Uzdrowiskowe w Inowrocławiu,
ks. kan. Paweł Kowalski – proboszcz Parafii Chrystusa Miłosiernego w
Inowrocławiu, Jego Magnificencja p. dr Wiesław Juchacz – Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego, p. Marcin Woźniak – p.o. Dyrektora Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, p. Bogdan Wojtkowiak – członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia – regionalista, emerytowany dyrektor i nauczyciel inowrocławskich szkół, p. Ireneusz Zieliński – dyrektor szkoły.

Spotkanie rozpoczęto od odsłonięcia tablicy poświeconej patronowi szkoły doktorowi Józefowi Krzymińskiemu, następnie uczennice z klasy 8a Kornelii Nowaczyk, Wiktorii Zawodniak zaprezentowały zbiory szkoły i wręczono nagrody najmłodszym uczniom – adeptom historii, zdobywcom pierwszych laurów w konkursach historycznych.
Wiersz Józefa Krzymińskiego recytowała – Zuzanna Kłosowska z 8a.
Multimedialną prezentację historii szkoły i udziału społeczności szkolnej w życiu kulturalnym i społecznym Inowrocławia i regionu przygotował i przedstawił p. Krzysztof Prątnicki – nauczyciel języka angielskiego.

Od początku istnienia szkoły, czyli od 1988 roku placówka gromadziła pamiątki związane z jej funkcjonowaniem- kroniki szkolne, dyplomy, puchary, fotografie, materiały dotyczące patrona i inne przedmioty. Chcąc uchronić dorobek szkoły i ludzi z nią związanych, dyrektor szkoły postanowił stworzyć pomieszczenie otwarte, stanowiące pracownię szkolną, umożliwiającą pod przewodnictwem nauczycieli i regionalistów badanie głównie przez młodzież i dla młodzieży tego co minęło.
Zgromadzone zbiory dotyczą również historii Inowrocławia, osiedla Rąbin i regionu, a także patrona szkoły i zaprzyjaźnionych ze szkołą rodzin: Krzymińskich i Schedlin-Czarlińskich oraz historii i osiągnięć 30 lat placówki, edukacji regionalnej i wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.Felix dnia listopad 19 2019 20:16:46 0 Komentarzy · 51 Czytań · Drukuj
     
     
UPAMIĘTNIENIE 11 LISTOPADA NA SPORTOWO

O tym, że 11 Listopada można celebrować na różne sposoby, dowiadujemy się co roku z prasy, telewizji. W nietypowym sposobie uczczenia 101 Rocznicy Niepodległości, wzięli udział także młodzi uczniowie naszej szkoły z klasy 5b: Julia Legumina, Zofia Pastecka, Tomasz Helm, Wiktor Czarnecki. Tego dnia uczestniczyli oni w III Leśnym Biegu Niepodległości w Balczewie, pokonując dzielnie dystans 1000 metrów. W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy wytrwałości!

Felix dnia listopad 18 2019 19:11:13 0 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
     
     
Konkurs "Kredka dla pierwszoklasisty"

W październiku 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Kredka dla pierwszoklasisty". Skierowany został do uczniów klas II-VIII i ich Rodziców. Zadanie polegało na wykonaniu kredki na pasowanie uczniów klas pierwszych. Wpłynęło ponad 30 prac. Jury uznało, że każda z prac jest wyjątkowa i jednogłośnie ustaliło, że wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni. Wyłoniono 14 laureatów,`a pozostałych wyróżniono. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.
Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w konkursie, a prace do dziś stanowią piękną dekorację szkolnego holu.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły Panie: Lidia Skrzypczak i Ewa Peplinska.

Felix dnia listopad 18 2019 19:05:38 0 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
     
     
Wokalne sukcesy naszych uczennic

Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu odbyła się V edycja Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Julia Bień i Natalia Żeglicz z klasy Vd oraz Paulina Frączak z klasy VIIa. Julia wywalczyła III miejsce w swojej kategorii. Wszystkie uczennice zaprezentowały wysoki poziom wykonawczy w tym jakże ważnym repertuarze. Dziewczęta przygotowała p. Natalia Gronowska. Gratulujemy naszym wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów!

Felix dnia listopad 18 2019 18:57:39 0 Komentarzy · 52 Czytań · Drukuj
     
     
ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

Tradycyjnie, jak co roku klasy III przystąpiły do akcji propagującej zdrowy styl życia - „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Zdrowie naszych dzieci bezpośrednio zależy od tego , co mają na talerzu. Przede wszystkim nie zapominajmy o warzywach i owocach, które są podstawą zbilansowanej, zdrowej diety. Trzeba wiedzieć i rozumieć jak jeść, żeby żyć zdrowiej od najmłodszych lat przez całe życie.

Felix dnia listopad 18 2019 18:56:30 0 Komentarzy · 49 Czytań · Drukuj
     
     
Klasa 3a i 3c w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”

Dnia 5 listopada klasy 3a i 3c wraz z paniami Anną Ciechanowską i Kamilą Ziółkowską udały się na zajęcia ekologiczne do „Ekostrefy” w Zakładach Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Centrum Edukacji kładzie nacisk na kwestie ekologiczne, a nasi uczniowie zdobyli wiedzę na temat ciepła i sposobów jego wytwarzania. Uczniowie zobaczyli węzeł kompaktowy, wymienniki ciepła oraz rury w przekroju.

W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd tam się wzięła? Jaką drogę pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można temu zaradzić? Na te wszystkie pytania uczniowie poznali właściwą odpowiedź w centrum „Ekostrefa”. Czas spędziliśmy ciekawie i wróciliśmy do szkoły mądrzejsi i bardziej świadomi.

Felix dnia listopad 12 2019 20:36:56 0 Komentarzy · 57 Czytań · Drukuj
     
     
101.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Wspólnym śpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu uczciła
101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
11 listopada 1918, po 123 latach zaborów w okresie 1795–1918 nastąpiło długo oczekiwane odzyskiwanie przez Polskę niepodległości. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:
„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

Felix dnia listopad 12 2019 20:29:03 0 Komentarzy · 56 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 108 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Grudzień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew