Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 561
Najnowszy Użytkownik: Saraaa
 

     
Lepiej zapobiegać niż gasić !

Wie o tym doskonale uczennica klasy II c naszego gimnazjum, Martyna Bubacz, która 31 marca w Nakle nad Notecią odebrała nagrodę za pracę nt. Zapobiegajmy pożarom. Uczennica pani Beaty Klement zajęła II miejsce w IV grupie wiekowej w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy !

jard dnia kwiecień 11 2017 11:52:20 · Drukuj
     
     
NAJLEPSI MATEMATYCY Z KLAS PIERWSZYCH

Zakończyły się zmagania matematyków w Konkursie Matematycznym „Liga Zadaniowa”, dla klas pierwszych gimnazjum, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa kujawsko – pomorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie lokaty w tym konkursie: ...

jard dnia kwiecień 11 2017 08:47:45 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 268 Czytań · Drukuj
     
     
By pamiętano

Po raz drugi przed Gimnazjum nr 2 przepięknie zakwitły żółte krokusy. Jest to efekt akcji, do której szkoła przystąpiła w październiku 2015 r. W ramach projektu KROKUS jesienią uczniowie klas I posadzili tym razem 400 cebulek kwiatów.
Na godzinach wychowawczych, lekcjach historii i języka polskiego gimnazjaliści dowiedzieli się o prześladowaniach Żydów w całej Europie, poznawali historię Racheli, Żydówki uratowanej z Holokaustu w klasztorze. Choć pamiętamy o tym, że tylko nieliczne żydowskie dzieci miały szansę ocalenia, Zapiski z zielonego zeszytu pomogły uświadomić uczniom tragedię polskich Żydów w czasie II wojny światowej i Zagłady. Wspomnienia fikcyjnej Racheli stanowiły punkt wyjścia do rozmów z młodzieżą o rasizmie, antysemityzmie i nietolerancji.
A pięknie kwitnące tej wiosny krokusy skłaniają do zadumy i przypominają społeczności szkolnej o wszystkich dzieciach zamordowanych w nieludzkim czasie II wojny światowej.
Projekt koordynują nauczycielki – pp. Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia kwiecień 09 2017 15:35:37 · Drukuj
     
     
Dzień Piżamy

Czasami każdemu nie chce się wstać z łóżka… Aż się nie chce ubierać... A co by było, gdyby pewnego dnia pójść na lekcje w piżamie? smiley
17 marca 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Wielu uczniów przyszło tego dnia w swoich ulubionych śpiochach, dresach i ...

jard dnia kwiecień 03 2017 21:04:46 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 142 Czytań · Drukuj
     
     
Prymus pomorza i Kujaw

24 marca 2017r. w siedzibie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbyła się konferencja naukowa dla najlepszych stypendystów programu Prymus Pomorza i Kujaw. W programie: wystąpienie Domiceli Kopaczewskiej – Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego, wystąpienie W-ce Kurator Kujawsko Pomorskiego Kuratorium Oświaty, wręczenie dyplomów najlepszym stypendystom, workshop dla uczniów. Z naszej szkoły zaproszenie otrzymali: dyr. Szkoły Ireneusz Zieliński oraz uczniowie Urszula Ordon, Jan Kuls, Zuzanna Sołtys, Szymon Biskup i Maciej Szymaniak.

jard dnia kwiecień 03 2017 10:25:26 · Drukuj
     
     
Niezwykłe spotkanie z bajką

W czwartek 23 marca 2017 r. w auli Gimnazjum nr 2 gościliśmy sześciolatki wraz z wychowawczyniami.
Gimnazjaliści z kl. II i III zaprezentowali maluchom „Bajkę o przyjaźni”. Młodzi widzowie wzruszali się historią zwierzątek, które bohater gotów był oddać za pożądane przedmioty i cieszyli się, kiedy zrozumiał swój błąd oraz zrobił wszystko, by odzyskać przyjaciół.
Młoda widownia niezwykle żywiołowo reagowała na to, co działo się na scenie. Wiele radości sprawiły popisy niezdarnych klaunów. Najbardziej jednak spodobała się myszka otoczona po przedstawieniu przez grono młodych wielbicieli.
Uczniowie przygotowali przedstawienie pod kierunkiem pań polonistek: Aleksandry Łuckiej, Doroty Gulańczyk i Aleksandry Kościelak. Zadbali o piękne kostiumy i rekwizyty. Dekoracje wykonały panie Renata Czyżewska i Ewa Stefańska.
Gimnazjaliści zagrali swoje role z dużym zaangażowaniem, a publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Dla młodych aktorów spotkanie z tak żywiołowo reagującą publicznością było nie lada wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem.

jard dnia kwiecień 02 2017 15:24:18 · Drukuj
     
     
Sukcesy biologiczne w konkursie regionalnym

23 marca odbył się w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu finał XV Regionalnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów. W jubileuszowej edycji wzięło udział 76 uczniów reprezentujących 19 kujawskich szkół. Nasi uczniowie odnieśli w nim znaczący sukces. Tytuł laureata uzyskała Urszula Ordon. Zuzanna Sołtys oraz Kacper Maciejczak zdobyli tytuł finalisty.
Opiekunem uczniów jest nauczyciel biologii mgr Janina Greń. Serdecznie gratulujemy!

jard dnia kwiecień 02 2017 15:16:07 · Drukuj
     
     
Poranek Sienkiewiczowski

Byłem, Nobla zabrałem, wróciłem…”
Pod takim tytułem 23 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w poranku poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością słynnego pisarza, odbyli wirtualną podróż do Sztokholmu po literacką Nagrodę Nobla, wysłuchali przemówienia wygłoszonego przez Sienkiewicza dla członków Akademii Szwedzkiej, w którym zaakcentował on istnienie naszego narodu, mimo iż państwa polskiego nie było na mapie Europy. W rolę pisarza wcielił się uczeń klasy IIId Mikołaj Konopa.
Widowisko słowno-muzyczne miało wydźwięk patriotyczny i wzbudziło refleksję nad misją pisarza w wychowaniu młodzieży. Zakończyło się przesłaniem: „Powinno się kochać ojczyznę nade wszystko i mieć na myśli przede wszystkim jej dobro, ale jednocześnie podstawowym obowiązkiem prawdziwego patrioty jest baczna troska o to, aby idee jego ojczyzny nie przeciwstawiały się dobru całej ludzkości. Dewizą każdego patrioty powinno być "Przez ojczyznę do ludzkości, a nie - dla ojczyzny przeciwko ludzkości. ”
Uczniowie przygotowali spektakl pod kierunkiem pań polonistek: Doroty Gulańczyk, Aleksandry Kościelak i Aleksandry Łuckiej.

jard dnia marzec 31 2017 10:02:00 · Drukuj
     
     
MECHATRONIKA – realizacja innowacyjnych komponentów na zajęciach technicznych

Uczniowie klas drugich pogłębiają umiejętności obsługi programu PROPHIO, który jest częścią realizowanego komponentu Mechatroniki na zajęciach technicznych. Uczniowie poznali jak zmieniać obiekty, nadawać im ruch, zmieniać kostiumy oraz tworzyli projekt z wykorzystaniem instrukcji warunkowych i sterujących. Możliwości programu pobudzają ciekawość uczniów oraz kreatywność tworzenia skryptów.

jard dnia marzec 29 2017 10:09:50 · Drukuj
     
     
NIETYPOWA WYCIECZKA ….. DO ZAKŁADU KARNEGO

W piątek 17 marca, w ramach edukacji społecznej, klasy 2 d i 2 e wraz z nauczycielami: Katarzyną Sytkow - wychowawcą oraz p. Dorotą Gulańczyk odwiedziły Zakład Karny w Inowrocławiu. Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania więzienia oraz profilaktyka – jakie są skutki nieprzestrzegania prawa i działań powszechnie nieakceptowanych. Gimnazjaliści zostali zaznajomieni z zadaniami i działalnością Służby Więziennej. Po przekroczeniu bram zakładu, wszyscy odczuli specjalny rygor, który obowiązywał zarówno osadzonych jak i nas samych. Zostali wylegitymowani, sprawdzeni przechodząc przez specjalną bramkę. Młodzież zdobyła tu dużo informacji na temat historii ZK, życia więziennego, praw i obowiązków skazanych. Wycieczka ta miała uświadomić uczniom konsekwencje wejścia w konflikt z prawem, a jednocześnie w ten sposób przestrzec młodych ludzi przed skutkami nieprzemyślanych zachowań, błędnych decyzji, które mogą zadecydować o ich przyszłości i dalszym życiu. Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy pani mjr Madgdalenie Zwierzchowskiej- dyrektorowi Zakładu Karnego, panom: Adamowi Pilarskiemu, Arturowi Przybyszowi, Łukaszowi Lewandowskiemu za zorganizowaną wycieczkę.

jard dnia marzec 25 2017 13:51:10 · Drukuj
     
     
"Powstanie Wielkopolskie oczami młodego pokolenia"

W ramach 100. rocznicy obchodów wybuchu Powstania Wielkopolskiego Zespół Szkół Integracyjnych im. Powstańców Wielkopolskich oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Inowrocławiu zrealizowali kolejną edycję konkursu „Powstanie Wielkopolskie oczami młodego pokolenia”. Każda edycja konkursu to inne zadania czekające na inowrocławską młodzież gimnazjalną. W latach poprzednich uczniowie przygotowywali prace plastyczne upamiętniające powstanie, projektowali przypinkę na obchody powstania, a w tym roku przygotowywali prezentację multimedialną. Na konkurs nadesłano 11 prac, spośród których jury wybrało 4 prezentacje – 3 z równorzędną nagrodą główną i 1 wyróżnienie.
Laureatami zostali: ...

jard dnia marzec 25 2017 13:48:50 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 105 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 77 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Sierpień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew