Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 10
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
Szkolny apel bezpieczeństwa

W pierwszych dniach września w SPnr5 odbyły się apele bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów szkoły. Uczniowie zostali zapoznani praz dyrektora szkoły z zasadami bezpiecznego przebywania w szkole i na boisku oraz Instrukcją ewakuacji i Regulaminem zachowania.

jard dnia wrzesień 28 2018 13:14:41 · Drukuj
     
     
Inwestycje w SPnr5

W związku ze zwiększeniem ilości uczniów klas I i II w naszej placówce dostosowano kolejne pomieszczenia dla najmłodszych uczniów. Wyremontowano 3 sale dydaktyczne, wyposażone w dostosowane meble oraz toalety a całość zabezpieczono dodatkowymi drzwiami. Część kosztów inwestycji pochodziła z dotacji Urzędu Miasta a część z wynajmów prowadzonych przez szkołę.

jard dnia wrzesień 28 2018 13:11:11 · Drukuj
     
     
OTRZĘSINY 2018

W piątek 21 września, w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny, organizowane przez Samorząd Uczniowski. Jest to impreza, która tradycyjnie zapisała się w kalendarzu „piątki”. Miała na celu przyjąć nowych uczniów- tzw. kociaków w mury naszej szkoły. Zanim to się jednak stało, czwarto i piątoklasiści wzięli udział w wielu konkursach i zabawach tjk. malowanie twarzy, klasowe okrzyki, picie mleka na wyścigi, pokonywanie toru przeszkód, quiz wiedzy, śpiew „wlazł kotek na płotek”. Po wspólnej, wesołej zabawie kociaki złożyły ślubowanie, otrzymały słodkości i zatańczyły przy smerfowych dźwiękach. Witamy Was na dobre w naszej szkole!

jard dnia wrzesień 24 2018 11:13:24 · Drukuj
     
     
Sprzątanie świata

Jak co roku 21 września uczniowie naszej szkoły czynnie wzięli udział w Ogólnopolskiej Jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata - Polska 2018. Hasto tegorocznej edycji to: "Akcja segregacja! 2x więcej, 2x czyściej". W tym roku Fundacja Nasza Ziemia zwraca szczególną uwagę na segregację odpadów i jej zasady - zwłaszcza to, aby odpady trafiały do właściwych pojemników i zostały wstępnie posegregowanym surowcem wtórnym, a nie kolejnym zanieczyszczeniem. Segregacja odpadów jest jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego, którą wdrażają Polska i wszystkie państwa Unii Europejskiej.
Z terenu wokół szkoły zebrano piętnaście dużych worków śmieci. W tym dniu również przeprowadzono pogadanki na temat poszanowania środowiska. Akcją koordynowała p. Janina Greń

jard dnia wrzesień 24 2018 11:08:59 · Drukuj
     
     
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września br. w murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu pojawiło się kilkuset uczniów w odświętnych strojach wraz z najmłodszymi pierwszoklasistami oraz z wielką rzeszą rodziców i dziadków dumnych ze swoich pociech, aby uroczyście rozpocząć nowy, niezmiernie ważny czas zdobywania wiedzy i umiejętności koniecznych do lepszego życia. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego zabrał głos p. Ireneusz Zieliński - dyrektor wspomnianej, rąbińskiej wszechnicy oraz przemówili zaproszeni goście: ks. kan. Paweł Kowalski proboszcz z pobliskiej Parafii Chrystusa Miłosiernego i p. Przemysław Siedlewski - przewodniczący zarządu Osiedla Uzdrowiskowego. Następnie uczniowie rozeszli się do klas pod opieką wychowawców i zapoznali się z niezbędnymi informacjami nt. funkcjonowania szkoły i reguł dobrego zachowania w zdobywaniu wykształcenia oraz nowymi planami lekcji.

jard dnia wrzesień 23 2018 16:25:45 · Drukuj
     
     
KOMUNIKAT - kalendarz wrzesień/październik

• 11.09.2018r. – zebrania z rodzicami (godz. 16.15 i 17.00),
• 14.09.2018r. – Rada Pedagogiczna - plan nadzoru, regulamin dot. oceny pracy nauczycieli, sprawy bieżące
• 17.09.2018r. – wybory Samorządu Uczniowskiego,
• 21.09.2018r. – otrzęsiny klas IV, V, VII,
• 26.09.2018r. – festyn rodzinny na boisku szkolnym (godz. 16.00-18.00),
• 04.10.2018r. – uroczyste pasowanie uczniów klas I godz. 13.30 (sala gimnastyczna),
• Obchody jubileuszu 30-lecia szkoły planowane są w I połowie października br.
w/w terminy mogą ulec zmianie !

jard dnia wrzesień 10 2018 21:37:56 · Drukuj
     
     
OTWARCIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ „EKOSTREFA”

W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd się tam wzięła? Jaką drogę pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można jemu zaradzić? Na te wszystkie pytania i wiele innych, dzieci z klasy IV a mogły poznać właśnie podczas wycieczki, którą odbyły w środę 5 września br. do Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Tego dnia odbyło się tam uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”, z udziałem prezydenta- Ryszarda Brejzy oraz władz miasta. Uczniowie ci, w zeszłym roku szkolnym, będąc uczniami „czwórki”, zostali laureatami konkursu na nadanie nazwy dla ww. Centrum. Nagrodą główną byłą wycieczka do Jurapark w Solcu Kujawskim oraz udział w otwarciu Centrum. Gratulujemy i mamy nadzieję, że za kilkanaście lat może spośród nich wyrosną przyszli inżynierowie?

jard dnia wrzesień 08 2018 11:46:58 · Drukuj
     
     
PÓŁKOLONIE LETNIE

Od 25 czerwca dla najmłodszych uczniów naszej szkoły odbyły się półkolonie letnie. W programie były warsztaty "Święto oblizywania"- wprowadzenie w świat lodów i lizaków, przygotowanie karmelu i mieszanki lodowej, zabawa przy formowaniu lizaków, frezowanie lodów, degustacja i uroczyste wręczenie dyplomów lodziarza i karmelkarza. Wtorek spędziliśmy w kreatywnej bawialni PARADISE KIDS. W środę ruszyliśmy do Bydgoszczy, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Mydła i historii Brudu. Wyruszyliśmy w podróż przez historię : kąpiel w średniowiecznej balii, pranie na tarze, wizyta w Kolonialce oraz łazience rodem z PRL. Wizytę zakończyliśmy warsztatami mydlanymi, gdzie każdy zaprojektował i wykonał swoje własne glicerynowe mydło, które pięknie zapakowane zabrał do domu. Czwartek spędziliśmy w Rogowie, w Zaurolandii. Zwiedzaliśmy tam ścieżkę z dinozaurami , w świat których przeniósł nas przewodnik. Na zajęciach plastycznych bawiliśmy się geologa. Piątek rozpoczęliśmy rejsem statkiem "Janek" po J. Pakoskim, a skończyliśmy w wodnym placu zabaw. Tak minął nam pierwszy tydzień wakacji. W drugim tygodniu były zaplanowane warsztaty "Mały Master Chef". Dzieci zostały wprowadzone w świat kuchni i przygotowywania potraw. Własnoręcznie wyrobiły ciasto na kruche ciasteczka, które później ozdobiły kolorowym lukrem. We wtorek znów ruszyliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Jaksicach. Dzieci spędziły ten dzień na wielu atrakcjach i zakończyły go pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Przed nami było jeszcze wyjście do kina, pizzerii, McDonald's. Zakończyliśmy półkolonie warsztatami malowania na tkaninie, gdzie zaprojektowaliśmy wzór na wakacyjnej koszulce. Dnia 6 lipca zakończyliśmy wakacje na półkoloniach i szczęśliwi i bogatsi w nową wiedzę wróciliśmy do domów.

jard dnia wrzesień 03 2018 10:59:24 · Drukuj
     
     
79.ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 01.09.2018 r. uczniowie wraz z nauczycielami wraz dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu p. Ireneuszem Zielińskim uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających tragiczne chwile pierwszych dni września 1939 roku.
79 lat temu – 1 września 1939 r. – bez wypowiedzenia wojny, III Rzesza Niemiecka zaatakowała Rzeczpospolitą na całej długości granicy między obydwoma państwami. Tego dnia na Polskę, działając zgodnie z planem Hitlera, napadła od południa także armia słowacka. Wojsko Polskie, mimo ogromnej dysproporcji sił, od początku stawiało bohaterski opór, licząc na rychłą pomoc zbrojną aliantów zachodnich.

jard dnia wrzesień 02 2018 22:12:44 · Drukuj
     
     
H A R M O N O G R A M

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018r. (poniedziałek)

- Klasy I szkoły podstawowej – godz. 10.00 (front szkoły)
- Klasy II szkoły podstawowej – godz. 9.00 (boisko – środek)

- Klasy IV, V i VII szkoły podstawowej – godz. 9.00 (front szkoły)

- Klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum – godz. 8.00 (boisko)

jard dnia lipiec 25 2018 13:10:21 · Drukuj
     
     
Wakacje czas zacząć

Piątek 22 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2017/2018. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy ostatni w tym roku dzwonek zabrzmiał dla ponad 100 pierwszoklasistów. Dla nich wakacje rozpoczęły się najwcześniej, bo po godzinie 8, kiedy to odebrali z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawczyń swoje pierwsze świadectwa. Siódmoklasiści oraz gimnazjaliści, którzy ukończyli II klasę, przyszli po swoje świadectwa o godzinie 9.00. Pan Dyrektor wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Po ponad dwóch miesiącach znów wszyscy spotkają się z nauczycielami i kolegami. Ostatnie spotkanie w szkole mieli trzecioklasiści. Na zakończenie nauki w gimnazjum przygotowali oni pod kierunkiem nauczycielek: pp. Mirosławy Cieślarek , Doroty Gulańczyk i Natalii Nadrajkowskiej okolicznościowy program artystyczny, który bawił i wzruszał do łez. Wspaniały KABARET STARSZYCH UCZNIÓW brawurowo poprowadził nas swoimi piosenkami przez meandry życia szkolnego. Wspomnieniom nie było końca. Na koniec wybrzmiały słowa: Addio, moja szkoło, addio, utracona! Przez długie, długie lata o Tobie będę śnił. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: I Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski , Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Magdalena Kaiser i ksiądz kanonik Paweł Kowalski. Następnie dyr. Ireneusz Zieliński wręczył najlepszym uczniom świadectwa i nagrody, a ich rodzice otrzymali od Prezydenta Inowrocławia listy gratulacyjne. Odbieranie nagród i podziękowań trwało bardzo długo. Tak zdolną i aktywną fizycznie oraz zaangażowaną społecznie mamy młodzież. Tytuł najlepszego ucznia przypadł w udziale Jankowi Biernackiemu z klasy III a. Kochani Trzecioklasiści! Do zobaczenia na innych już szlakach!

jard dnia czerwiec 24 2018 19:02:07 · Drukuj
     
Strona 4 z 91 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Grudzień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew