Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 4
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
TRZYDZIESTKA Z KLUBEM TURYSTYKI ROWEROWEJ „KUJAWIAK”

W sobotę 27 kwietnia br. uczniowie klasy 4a i 4b, wraz z nauczycielami Elżbietą Andrzejewską, Renatą Czyżewską i Katarzyną Sytkow wyruszyli na wycieczkę rowerową, poprowadzoną przez przedstawicieli Klubu Turystyki Rowerowej „Kujawiak”, we współpracy z PTTK Inowrocław. Punktem docelowym wycieczki był poligon w Łojewie nad Jeziorem Szarlejskim. Tam znajdował się etap końcowy Rajdu Sapera. Na pikniku czwartoklasiści zapoznali się z trudną, niebezpieczną i arcyciekawą dziedziną służby wojskowej, jaką niewątpliwie jest saperstwo. Chętni wzięli udział w konkursie, poświęconym tej dziedzinie. Nie straszna była im w tym dniu niższa temperatura oraz wiatr. Przepyszna grochówka wojskowa, smaczne kiełbaski z grilla na drugie danie, posiliły młodych rowerzystów, by następnie wyruszyć w drogę powrotną. W sumie, tego dnia na rowerach, uczniowie „piątki” pokonali 30km. Wychowawczyni klas- Katarzyna Sytkow, składa serdeczne podziękowania KTR „Kujawiak” Inowrocław oraz PTTK za organizację wycieczki rowerowej. Brawo dla wszystkich uczestników tej wyprawy!

Felix dnia maj 05 2019 18:52:47 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
     
     
WARSZTATY WIELKANOCNE W PRZYSTANI BISKUPIŃSKIEJ

Tuż przed świętami- klasy 4a, 4b, 4c, 4d, wzięły udział w warsztatach wielkanocnych, w Przystani Biskupińskiej. Tam prowadzący przypomnieli uczniom stare i nowe tradycje wielkanocne. Czwartoklasiści urabiali ciasto na mazurka, by następnie wypiec go w piecu i przyozdobić, wykonywali ozdoby świąteczne w postaci zajączków oraz wieńcy wielkanocnych. By tradycji stało się zadość, na koniec pobytu w przystani, uczniowie zasiedli do wspólnego śniadania wielkanocnego. Z pewnością, takie przygotowania do Świąt Wielkanocnych, na długo zapadną dzieciom w pamięci.

Felix dnia maj 05 2019 18:52:07 0 Komentarzy · 80 Czytań · Drukuj
     
     
OBIADY – WPŁATA NA KONTO SZKOŁY - MAJ

Wpłata za obiady na miesiąc maj 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 30. 04. 2019 r. najpóźniej
Kwota 120,00 zł (20 dni x 6,00 zł obiady)

Felix dnia kwiecień 26 2019 11:22:24 0 Komentarzy · 103 Czytań · Drukuj
     
     
Wyśpiewaliśmy I i II miejsce

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w języku angielskim dla uczniów klas IV zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 czołowe miejsca przypadły naszym uczennicom: Maria Gawryluk kl. IV a – I miejsce, Julia Bień kl. IV d – II miejsce. Udział w konkursie wziął także Mateusz Kadaj kl. IV a, który również wykazał się doskonałymi umiejętnościami językowymi i wokalnymi na scenie. Serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Marta Rosa i Natalia Nadrajkowska.


Felix dnia kwiecień 04 2019 19:55:16 0 Komentarzy · 154 Czytań · Drukuj
     
     
LOGICZNE MYŚLENIE MA PRZYSZŁOŚĆ

Gra w szachy ma wiele walorów edukacyjnych, między innymi: poprawia zdolności intelektualne, koncentrację, rozwija kreatywność, pomaga w rozwiązywaniu problemów. Dlatego też w ostatnią sobotę marca, uczniowie klasy IV a i IV b odwiedzili Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Celem ich wizyty było zwiedzenie wystawy pt. „Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach”. Eksponaty zgromadzone na niej, pochodziły z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Okazało się, że wywodząca się z Indii i Persji gra liczy już sobie prawie 1500 lat. Obok opisów, bogatej ikonografii, czwartoklasiści zobaczyli repliki najpiękniejszych średniowiecznych zestawów szachowych. Wśród nich były dwie XIII-wieczne figury szachowe odnalezione w czasie wykopalisk w Inowrocławiu. Na koniec wycieczki, dzieci rozwiązywały zagadki na 64- polowej planszy. Ku zdziwieniu kustosza muzeum, liczna grupa naszych uczniów wykazała się dużą umiejętnością poruszania się figurami po specjalnie na tę okazję przygotowanej szachownicy. Wychowawca- pani Katarzyna Sytkow wraz ze swoimi podopiecznymi i ich rodzicami, składają serdeczne podziękowania dyrektorowi muzeum- panu Marcinowi Woźniakowi za oprowadzenie po wystawie oraz rozwiązywanie zagadek szachowych.

Felix dnia kwiecień 02 2019 09:05:59 0 Komentarzy · 135 Czytań · Drukuj
     
     
Witaj, wiosno!

21 marca najmłodsi uczniowie szkoły w radosnych nastrojach świętowali przyjście wiosny. Do tego dnia wszyscy wcześniej pracowicie się przygotowywali. Dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce wiosennej, w kącikach przyrody zakładały hodowle roślin, uczyły się piosenek i okrzyków związanych z nadejściem oczekiwanej pory roku. Natomiast uczniowie klasy I d zaprosili swoich rówieśników na inscenizację pt.,,Witaj, wiosno!”, w której zaprezentowali swoje recytatorskie i wokalne uzdolnienia. Później, w barwnym pochodzie z marzanną i gaikiem-maikiem, wszyscy wyruszyli alejkami wokół ,,kauli” w poszukiwaniu wiosny. Głośnymi i radosnymi okrzykami przywoływano wiosnę i żegnano zimę.
Więcej zdjęć na szkolnym FB.

Felix dnia kwiecień 02 2019 09:03:43 0 Komentarzy · 129 Czytań · Drukuj
     
     
Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursówFelix dnia marzec 27 2019 20:01:08 0 Komentarzy · 140 Czytań · Drukuj
     
     
MISTRZOSTWA SZKOŁY TÓJEK W PIŁCE SIATKOWEJ

Jak aktywnie i przyjemnie spędzić wolny czas w sobotę? Odpowiedzi na pytanie można poszukiwać wśród uczestników Mistrzostw Szkoły Trójek w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców klas VII, VIII i III gimnazjalnych, którzy 23 marca licznie wzięli udział w rozgrywkach. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów, 2 żeńskie i 4 męskie. Wszyscy zacięte mecze toczyli w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, by po utworzeniu kadry finałowej, stoczyć ostateczną walkę o miejsca. Klasyfikacja końcowa mistrzostw przedstawiała się następująco:
dziewczęta
1m- „Alfy i Omegi”: Kaczmarek Katarzyna, Siedlecka Patrycja, Stępniak Oliwia
2m- „Dzikie Koty”: Błachowicz Martyna, Szczepaniak Zuzanna, Szczygielska Agata
chłopcy
1m- „Kustosze”: Bandoch Hubert, Łada Mikołaj, Kaczorowski Cyprian, Twardowski Wiktor
2m- „Harnasie”: Książek Miłosz, Mikołajewski Jakub, Pietrzak Jakub
3m- „”Dziki Team”: Michalak Antoni, Oczki Oliwier, Stopiński Jakub
4m- „SB Mafija”: Karólewski Witold, Kubiak Adam, Wicherski Jakub
Organizatorami mistrzostw byli nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Felix dnia marzec 27 2019 19:23:10 0 Komentarzy · 146 Czytań · Drukuj
     
     
ROWEREM BEZPIECZNIE DO CELU

W piątek 22 marca, w naszej auli odbyło się spotkanie uczniów klasy 4 a i 4b z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Jego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów na ścieżkach i na drodze. Miało za zadanie przygotować czwartoklasistów do planowanych wycieczek rowerowych. Zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz
niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku. Policjanci zachęcali uczniów, aby nosili elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Niespodzianką zorganizowaną dla zgromadzonych uczniów było podarowanie im kamizelek odblaskowych, w których już wkrótce wyruszą na pierwsze w tym roku klasowe wycieczki rowerowe. Wychowawczyni klas- pani Katarzyna Sytkow, składa serdeczne podziękowania funkcjonariuszom za przeprowadzoną prelekcję oraz wyposażenie uczniów w kamizelki.

Felix dnia marzec 27 2019 19:19:33 0 Komentarzy · 123 Czytań · Drukuj
     
     
POWITANIE WIOSNY-RAJD „MARZANNA 2019”

16 marca br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami Ewą Stefańską, Elżbietą Andrzejewską, Katarzyną Sytkow wzięli udział w rajdzie pieszym, organizowanym przez PTTK. „Rajdowicze” udali się z Inowrocławia do Dziarnowa, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą Marzannę. Nagrodzono 17 uczestników, wśród nich dwie kukły przygotowane przez dzieci z klasy IV a i IV b. Marzanny zostały wrzucone do rzeczki, co symbolizowało pożegnanie zimy a powitanie nadchodzącej Wiosny. Mimo chłodnej aury frekwencja i humory wszystkim dopisały.

Felix dnia marzec 27 2019 19:18:27 0 Komentarzy · 133 Czytań · Drukuj
     
     
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej

14.03.2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej
dziewcząt. W zawodach brały udział trzy zespoły: SP 1 Gniewkowo, SP Kościelec oraz SP 5 Inowrocław.
Po zaciętych meczach nasze dziewczęta uplasowały się na II miejscu i zdobyły wicemistrzostwo powiatu. Nasza drużyna pokonała SP Kościelec 52:23 a uległa SP 1 Gniewkowo 67:34. Nagrody w postaci srebrnych medali oraz pucharu dla drużyny ufundowało Starostwo Powiatowe. Nagrodę rzeczową - torbaę sportową otrzymała również nasza uczennica uznana za najlepszą zawodniczkę SP5 Marta Kalinowska.
Wicemistrzynie grały w składzie: Marta Kalinowska, Kasia Piotrowska, Zuzanna Ślebodzińska (zawodniczki SKS Kasprowicz), Wiktoria Lisiecka, Wiktoria Czekała, Klaudia Wiechecka, Agata Szczygielska, Zuzanna Szczepaniak, Martyna Frątczak, Oliwia Kaczorowska, Julia Antoniak. Opiekunem drużyny była pani Dorota Sadowska

Felix dnia marzec 27 2019 18:37:22 0 Komentarzy · 125 Czytań · Drukuj
     
Strona 4 z 99 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kalendarz
Czerwiec 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew