Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
POTYCZKI SPORTOWE CZWARTOKLASISTÓW

W sobotę 16 lutego br. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce współzawodnictwa sportowego poprzez zabawę. Tego dnia odbyły się Potyczki Sportowe Czwartoklasistów. Celem imprezy było aktywne spędzanie czasu wolnego oraz podnoszenie sprawności fizycznej dzieci. Do zawodów zgłosiły się klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e. Reprezentacje składały się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczniowie musieli wykazać się szybkością, zwinnością, skocznością, celnością, a niekiedy logicznym myśleniem. Po zaciętej walce ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: Im- 4a, IIm- 4d, IIIm- 4c, 4e, IVm- 4b. Na koniec reprezentacje klas odebrały dyplomy i trofea z rąk samego dyrektora szkoły- Ireneusza Zielińskiego. Tak naprawdę w tej imprezie nie było pokonanych, bo „kto stanął na starcie ten już zwyciężył”. Dziękujemy rodzicom, którzy gorąco i wytrwale dopingowali swoje dzieci oraz nauczycielom wychowania fizycznego za organizacje potyczek.


Felix dnia luty 18 2019 19:36:57 0 Komentarzy · 76 Czytań · Drukuj
     
     
WALENTYNKOWY CZWARTEK

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Dzień ten stał się także okazją do obdarowywania drugiej osoby ciepłymi i serdecznymi słowami oraz drobnymi upominkami. Z tej okazji, również w naszej szkole tablice zostały przyozdobione magicznymi, czerwonymi serduszkami, Samorząd Uczniowski rozprowadzał na tę okazję specjalnie przygotowane kartki, by po wypisaniu, przypieczętować serduszkiem i wrzucić do wyjątkowej skrzynki pocztowej. Następnie listonosz Walentynowy dostarczał przesyłki do adresatów. Młodsi uczniowie odwiedzili kino, by tam obejrzeć wzruszający film pt. „Chłopiec z burzy”, w reżyserii Shawn Seet. Główny bohater- kilkuletni Michael pokazał jak można pokochać pelikany. Po seansie, nie jednemu uczniowi spadły łezki z powodu wyjątkowej miłości człowieka do ptaków.

Felix dnia luty 18 2019 19:36:05 0 Komentarzy · 82 Czytań · Drukuj
     
     
LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO NA LODOWISKU

Już najmłodsze dzieci wiedzą, że najlepszą formą ruchu jest ta, która odbywa się na świeżym powietrzu. Jak co roku zimą, nasi uczniowie młodsi i starsi odwiedzają „Lodolandię”, aby nabywać i doskonalić swoje umiejętności na lodowisku pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Dla tych, co stawiają pierwsze kroki w tej jakże ciekawej dyscyplinie, pomocą służą pingwinki. Życzymy wszystkim szybkiej, bezpiecznej jazdy, a odważnym udanych piruetów.

Felix dnia luty 18 2019 19:35:05 0 Komentarzy · 76 Czytań · Drukuj
     
     
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOCÓW

W sobotę 6 lutego br., w naszej sali gimnastycznej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Drużyn Mieszanych klas IV-V o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Zespoły były tworzone losowo z uczniów, którzy zgłosili się do rozgrywek. Celem turnieju było wyłonienie najlepszego teamu, grającego w piłkę nożną, integracja uczniów z różnych klas oraz ukazanie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna FC Patyki w składzie: Maciej Patyk, Radosław Matuszewski(5a, Mateusz Kadaj, Mikołaj Zawisza 4a, Gracjan Piechocki, Norbert Janicki 4b, II miejsce zajął team FC Janusze, który tworzyli: Michał Jabłoński 5a, Michał Pstrong 4a, Jakub Szutkowski, Tomasz Helm 4b, NA III miejscu uplasowali się FC Kurczaki: Krystian Sajna, Wojtek Stawicki 5a, Alan Affeldt, Aleksander Barczykowski 4a, Damian Kornacki, Hubert Kulak 4b. Najlepszym zawodnikiem wybrano Macieja Patyka, strzelcem Michała Jabłońskiego, bramkarzem Norberta Janickiego. Gratulujemy! Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwał sędzia TKKF pan Grzegorz Remiasz. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Felix dnia luty 18 2019 19:30:24 0 Komentarzy · 82 Czytań · Drukuj
     
     
FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH


Felix dnia luty 17 2019 17:28:09 0 Komentarzy · 76 Czytań · Drukuj
     
     
W KARNAWAŁOWYM NASTROJU

W czwartek 7 lutego w naszej szkole dla klas pierwszych i drugich odbyła się karnawałowa zabawa. Tego dnia szkolny korytarz zamienił się w salę balową udekorowaną barwnymi balonami i łańcuchami. Przebrani w kolorowe stroje, wcieliliśmy się w bohaterów znanych baśni i filmów. Wszyscy wyśmienicie się bawiliśmy przy muzyce i zabawach przygotowanych przez Pana Piotra - DJ. W czasie przerwy mieliśmy czas na słodki poczęstunek i wykonanie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
Z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień!

Felix dnia luty 10 2019 17:45:28 0 Komentarzy · 105 Czytań · Drukuj
     
     
RĄBIŃSKA „PIĄTKA” PIĘKNIEJE

Staraniem Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Inowrocławia oraz ze środków własnych pochodzących z wynajmu, udało się dokonać wymiany wszystkich, starych lamp świetlówkowych na nowoczesne, energooszczędne świetlówki LED w korytarzach i salach lekcyjnych, pomalować ściany, wymienić posadzkę w auli szkolnej, zwiększyć liczbę nowoczesnych kamer i zmodernizować system monitoringu poprawiając jakość wizualną nadzoru.
Kosztowna modernizacja upiększyła szkołę i poprawiła warunki techniczne tej przestrzennej, przyjaznej i bezpiecznej placówki edukacyjnej naszego miasta.

Felix dnia luty 10 2019 14:47:29 0 Komentarzy · 98 Czytań · Drukuj
     
     
SPORTOWE WRAŻENIA NA WYSOKIM POZIOMIE PODCZAS COPERNICUS CUP 2019

Wczoraj- 6 lutego, już po raz piąty w Toruniu odbył się lekkoatletyczny, halowy mityng - Orlen Copernicus Cup 2019. Nie mogło nas tam zabraknąć, podczas występu naszych rodaków- lekkoatletów, którzy zaprezentowali się na najwyższym światowym poziomie. W biegu na 1500 m Marcin Lewandowski pobił rekord Polski. Świetne wyniki osiągnęły też Ewa Swoboda i Iga Baumgart-Witan. A świadkami tych wspaniałych osiągnięć byli uczniowie klasy 4a i 4b oraz przedstawicielki klasy 8a, 3 a, b, c, wraz z nauczycielami: Elżbietą Andrzejewską, Dorotą Sadowską i Natalią Nadrajkowską. Na koniec, po gorącym dopingu, przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia, które były niejako ukoronowaniem wczorajszego wypadu do Torunia. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy, a UM dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Felix dnia luty 09 2019 18:09:43 0 Komentarzy · 92 Czytań · Drukuj
     
     
BAL KARNAWAŁOWY CZWARTOKLASISTÓW ZA NAMI

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. Dlatego w minionym tygodniu, wszyscy uczniowie klas czwartych wzięli udział w balu karnawałowym. Został on zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, a odbył się w holu naszej szkoły. Nie zabrakło na nim oryginalnych przebrań, wspaniałej muzyki, odlotowych tańców i pysznych smakołyków. Po takich szaleństwach, nie strasznym mieć teraz dłuższą przerwę w zabawach, gdyż aż do Wielkanocy.

Felix dnia luty 09 2019 18:07:53 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
Edukacja ekologiczna w teatrze.

07 lutego uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem pani Janiny Greń oraz pani Doroty Sadowskiej udali się do teatru w Inowrocławiu na sztukę pt. ”Śmietnisko” w wykonaniu teatru „Fabryka Kultury”. Spektakl poruszał tematy ekologiczne – zaśmiecanie środowiska, nieodpowiednią segregację odpadów, brak wiedzy o negatywnych wpływach na przyrodę ze strony świata, które możemy minimalizować dzięki drobnym, codziennym nawykom. Aktorzy przedstawili zagrożenia dla środowiska naturalnego tj. industrializacja, aglomeracja, chemizacja rolnictwa, zanieczyszczenie środowiska, myślistwo, kłusownictwo, wycinanie lasów, smog.

Felix dnia luty 07 2019 18:37:56 0 Komentarzy · 99 Czytań · Drukuj
     
     
FERIE Z PIĄTKĄ

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 76 dzieci z klas I,II i IV pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Zajęcia odbywały się w godzinach od 8.00 do 14.00. Uczestnicy codziennie mieli zapewnione posiłki: śniadanie i obiad. Podczas dziesięciodniowego wypoczynku dzieci brały udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji. Wśród nich były liczne wycieczki i zajęcia prowadzone przez zaproszonych gości oraz wychowawców grup.
Szczegółowa relacja z półkolonii na Facebooku szkoły.

Felix dnia styczeń 30 2019 19:16:17 0 Komentarzy · 95 Czytań · Drukuj
     
Strona 3 z 96 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Kwiecień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew