Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
"Tęczą malowane"

Koniec tygodnia na naszych półkoloniach prezentował się wyjątkowo barwnie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na tkaninach. Każdy miał możliwość zaprojektowania własnego wzoru na koszulce i wykonania nadruku. Młodzi artyści pod czujnym okiem instruktorów korzystali z gotowych szablonów ale też tworzyli własne rysunki i napisy. Technika malowania była jedna ale pomysłów tyle, ile uczestników warsztatów. Jak zawsze pomysłowość i inwencja twórcza naszych podopiecznych nie zawiodły - powstały piękne, wielobarwne koszulki, które na pewno będą towarzyszyły im na długo

Felix dnia lipiec 01 2019 15:58:34 0 Komentarzy · 193 Czytań · Drukuj
     
     
W krainie dinozaurów

Ze względu na niegasnącą wśród młodszych uczniów " dinomanię", trzeci dzień półkolonii w SP-5 dzieci spędziły w jednym z największych w Europie parku dinozaurów. JuraPark w Solcu Kujawskim zachwyca ścieżką edukacyjną, gdzie w terenie leśnym można zobaczyć ok. 150 prehistorycznych gadów. Poszczególne okresy ery mezozoicznej zachwycały młodych paleontologów, którzy zadawali przewodniczce wnikliwe pytania. Zainteresowanie przyszłych naukowców wzbudziło muzeum, które posiada największe w Polsce zbiory skamieniałych roślin i zwierząt. Atrakcją dla wszystkich było bez wątpienia Kino 5D, w którym było słychać pisk, śmiech i zachwyt. Prawie realne spotkanie z prehistorią okazało się kolejnym udanym dniem półkolonii w naszej " Piątce" !!!

Felix dnia czerwiec 28 2019 19:50:48 0 Komentarzy · 190 Czytań · Drukuj
     
     
Bal absolwentów z SP nr 5

Tradycyjnie w połowie czerwca br. trzecioklasiści z oddziałów gimnazjalnych wraz ósmoklasistami bawili się w restauracji „As” przy ulicy Fabrycznej 4 w Mątwach. Rozpoczęli w rytmie Poloneza Kilara rozwijając taneczne korowody w klimatyzowanej, nagłośnionej, wyposażonej w laserową iluminofonię sali bawialnej. Po pełnych emocji podziękowaniach wszyscy zasiedli przy obficie zastawionych stołach, aby posilić się przed długo oczekiwaną zabawą na parkiecie. Tancerki zachwyciły wspaniałymi kreacjami, żywiołowym pląsem oraz urokiem młodości wraz z partnerami, którzy dodali mocy elegancją i szarmancką postawą, czyniąc ten szczególny wieczór niezapomnianym.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:37:41 0 Komentarzy · 206 Czytań · Drukuj
     
     
Bezpieczne wakacje

W wyjątkowo hucznej i ciekawej atmosferze przebiegał drugi dzień półkolonii w SP-5 Inowrocław.Wszystko to za sprawą przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, a dokładnie : sierżanta sztabowego Damiana Domka i sierżanta sztabowego Sebastiana Strzeleckiego, którzy na spotkanie z uczniami przyjechali na motorach. Za chwilę na boisko szkolne wjechali samochodem na sygnale : sierżant sztabowy Jarosław Nowicki i starszy sierżant Kamil Majewski.Zachwyceni uczniowie mogli usiąść na motocyklu i zobaczyć wnętrze policyjnego samochodu.Taki był początek spotkania nt."BEZPIECZNE WAKACJE".Zaproszeni goście na auli szkolnej wręczyli uroczyście dyplomy i upominki za wykonanie ciekawych i zgodnych z tematem spotkania prac plastycznych. Uczniowie chętnie opowiadali o zdobytej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Zaproszeni goście dzielili się doświadczeniem i stwierdzili,że temat bezpieczeństwa w SP-5 opanowany jest na 5! Dziękujemy funkcjonariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:32:28 0 Komentarzy · 206 Czytań · Drukuj
     
     
Półkolonie w SP5 - "Lato 2019"

W poniedziałek, 24 czerwca, rozpoczęły się w naszej szkole kolejne półkolonie "Lato 2019". Wakacje razem z nami spędza 89 dzieci z klas I, II, IV. Uczestnicy pierwszy, upalny dzień rozpoczęli Warsztatami Kujawskimi w cukierni "Marta", które wprowadziły wszystkich w świat lodów i lizaków. Dzieci razem z mistrzem cukiernictwa przygotowywały karmel, z którego formowały tęczowe lizaki oraz mieszankę lodów, z której frezowały smaczne i zimne dla ochłody lody. Następnie odbyła się wspólna degustacja lodów i lizaków. Ten wspaniały dzień zakończyli uroczystym wręczeniem przez cukiernika dyplomów lodziarzy i karmelkarzy.

Felix dnia czerwiec 26 2019 20:31:19 0 Komentarzy · 182 Czytań · Drukuj
     
     
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W trzech etapach uczniowie uczestniczyli w zakończeniu nauki w bieżącym roku szkolnym.
Najpierw klasy czwarte, piąta i siódme otrzymały dyplomy, nagrody i wyróżnienia za owocną pracę i trud zdobywania wiedzy.
Następnie klasy pierwsze wraz licznymi rodzicami i opiekunami usłyszały słowa uznania i pochwały za podjęcie wysiłku i zaangażowania w stawianiu pierwszych kroków w nauce pisania i czytania oraz poznawania świata pod troskliwym okiem sympatycznych i wymagających wychowawczyń.
W trzeciej odsłonie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów z trzecich klas gimnazjalnych i ósmoklasistów, którzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie o miłości, przyjaźni, rodzinie, wolności, tolerancji, szacunku, uczciwości, przyrodzie i o tym, jak ważne jest spełniać marzenia. W czasie uroczystości nastąpiło symboliczne wyprowadzenie sztandaru Gimnazjum nr 2 do szkolnej Izby Tradycji zamykające pełen sukcesów osiemnastoletni okres działalności. Następnie p. Ireneusz Zieliński Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego wręczył nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne dla wspaniałych Absolwentów i ich dumnych Rodziców w uznaniu za ich wybitne osiągnięcia i sukcesy w nauce, w sporcie zaangażowanie w życie szkoły i uczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji regionalnej i kultywowaniu wartości patriotycznych, szczególnie w upamiętnieniu setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.


Felix dnia czerwiec 25 2019 17:47:09 0 Komentarzy · 214 Czytań · Drukuj
     
     
Musical "Spełniaj marzenia"

Dnia 17.06.2019r. odbył się szkolny musical przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Pomysłodawczynią przedstawienia była uczennica klasy VIIIb Oliwia Matuszak, która razem z Wiktorią Anioł - gimnazjalistką, uczennicą klasy IIIb napisały scenariusz. Przedstawienie nawiązuje do problemów młodzieży w realizji swoich marzeń i zachęca, by zawsze wierzyć w siebie i pokonywać przeciwności losu. W musicalu wzięli udział również: Lidia Kopczyńska, Klaudia Pakulska, Natalia Bieniek, Klaudia Wiechecka, Dominika Witkowska, Dominik Kulak, Aleksander Męclewski, Filip Szczepaniak i Konrad Stefański. Koordynatorką przygotowań do musicalu była p. Natalia Nadrajkowska - nauczycielka muzyki. Serdecznie gratulujemy zdolnej młodzieży!

Felix dnia czerwiec 19 2019 15:37:46 0 Komentarzy · 344 Czytań · Drukuj
     
     
Sukcesy piątoklasistów.

Troje uczniów z kl.5a w bieżącym roku wykazało się zdolnościami i umiejętnościami matematycznymi. Małgorzata Kilich i Tomasz Kwak startowali w konkursie "Liczby rządzą światem" i zajęli :
Tomek - II miejsce
Małgosia - wyróznienie
Natomiast Michał Jabłoński zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym " Kangur".
Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Nauczycielem matematyki zdolnych uczniów jest p. Monika Piskor.

Felix dnia czerwiec 19 2019 15:24:48 0 Komentarzy · 209 Czytań · Drukuj
     
     
Matematycvzni czwartoklasiści...

W Szkole Podstawowej nr 11 odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych "Mała Olimipda". Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie lokaty
I miejsce - Mateusz Kadaj kl.4a (opiekun p.Monika Piskor)
II miejsce -Szymon Zastawny kl.4e (opiekun p.Ewa Kosińska)
III miejsce -Mikołaj Zawisza kl.4a (opiekun p.Monika Piskor)
Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Felix dnia czerwiec 19 2019 15:22:31 0 Komentarzy · 204 Czytań · Drukuj
     
     
Bezpiecznie na wakacjach !

"Bezpieczne wakacje" to temat spotkania uczniów klas I naszej szkoły ze strażnikami miejskimi. Dzieci przypomniały sobie i pogłębiły wiedzę na temat właściwego zachowania w czasie różnych sytuacji, które mogą wystąpić w mieście, na wsi, nad wodą, w lesie, w górach i w kontaktach z nieznajomymi.
Wszyscy obiecali, że będą dbać o swoje i innych bezpieczeństwo!!!

Felix dnia czerwiec 19 2019 15:19:45 0 Komentarzy · 194 Czytań · Drukuj
     
     
Z WIZYTĄ W TORUŃSKIM PLANETERIUM

W minionym tygodniu, uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Torunia. Tam czwartoklasiści odwiedzili Planetarium oraz Ogród Zoobotaniczny. W pierwszym, poznawali tajniki kosmosu, oglądając film pt.”Makrokosmos” oraz zwiedzili wystawy interaktywne „Baza Mars” i „Geodium”. W ogrodzie dzieci zobaczyły z bliska zwierzęta, które do tej pory oglądały jedynie na książkowych ilustracjach i ekranach telewizorów... W niezwykłych pomieszczeniach ptaszarni otaczała ich atmosfera tropiku, z odgłosami szumiącej kaskady, ptasiego śpiewu przerywanego od czasu do czasu przenikliwym krzykiem papug. Wszystko to w otoczeniu palm, kwitnących oleandrów i storczyków. Całość tworzyła niezwykłe miejsce, które dało ukojenie dzieciom, zmęczonym wielodniowym upałem.


Felix dnia czerwiec 17 2019 08:51:20 0 Komentarzy · 214 Czytań · Drukuj
     
Strona 3 z 102 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew