Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W STRAŻY POŻARNEJ

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to bardzo ważne cele podstawy programowej. Dlatego też w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, dnia 21 listopada br. uczniowie klas gimnazjalnych III d i III e odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 przy ulicy Poznańskiej 133 w Inowrocławiu. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z trudną i jakże odpowiedzialną pracą strażaków, wyposażeniem JRG, sprzętem ratowniczym oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak należy zachowywać się w momencie wybuchu pożaru, o największych akcjach ratowniczych w naszym regionie oraz co mają zrobić, aby w przyszłości móc wykonywać ten zawód. Po takiej lekcji, młodzież z pewnością będzie wiedziała jakie podjąć kroki w przypadku zagrożeń pożarowych- dodała nauczycielka tego przedmiotu w szkole – Katarzyna Sytkow.

jard dnia listopad 26 2017 19:07:50 · Drukuj
     
     
ŚWIATOWE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Nie mogło zabraknąć w nim ...

jard dnia listopad 21 2017 15:00:07 Czytaj więcej · 74 Czytań · Drukuj
     
     
MŁODZI HISTORYCY NA KONFERENCJI W UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA

Młodzi historycy z Inowrocławia na konferencji „Zamki – signum temporis medii aevi” – ku pamięci profesora Leszka Kajzera.
W związku z zaproszeniem do Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożytności przy Instytucie Archeologii UMK w Toruniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu uczestniczyli w wykładach dotyczących zamków, zwiedzali sale muzealne i pracownie konserwatorskie oraz miniskansen archeologiczny. Największe wrażenie na uczniach zrobiły oryginalne drewniane przedmioty konserwowane przez specjalistów m.in. ok. 1000 – letnia łódź – dłubanka z Ostrowa Lednickiego, części wału grodowego z Bydgoszczy , czy studnia z Gdańska oraz prastare przedmioty codziennego użytku i broń. Uczniowie zapoznali się z istotą i metodami pracy archeologów i konserwatorów i stwierdzili, że na pewno nie jest to ich ostatnie spotkanie z archeologią.
W drodze powrotnej wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami zwiedzili zamek dybowski pod Toruniem. Przypomnijmy, że rąbińska SP nr 5 realizuje projekt ,,Zamek inowrocławski”.

jard dnia listopad 14 2017 12:39:51 · Drukuj
     
     
ZNÓW POSADZILIŚMY KROKUSY

Szkoła Podstawowa nr 5 (wcześniej Gimnazjum nr 2) od trzech lat aktywnie uczestniczy w realizacji Projektu Krokus Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. Projekt ten pozwala na zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują ...

jard dnia listopad 13 2017 14:41:22 Czytaj więcej · 59 Czytań · Drukuj
     
     
Śniadanie Daje Moc po raz pierwszy w SP5

Zjeść czy popatrzeć, a może tylko powąchać? 8 listopada 2017 r. to dzień w kalendarzu zarezerwowany w klasach I na udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Wcześniej pierwszoklasiści z pomocą wychowawczyń: Anny Ciechanowskiej, Elżbiety Kulesiewicz, Kamili Ziółkowskiej i Aliny Pacholskiej zaplanowali menu, pamiętając o szczególnym udziale warzyw i owoców w przyrządzanych potrawach. Uczniowie zakasali rękawy, założyli fartuszki i z wielkim entuzjazmem przyrządzili apetyczne kanapki. Z sal rozchodził się przyjemny zapach, a bukiet witamin wzmocnił nasze organizmy. Z każdym kolejnym kęsem nabieraliśmy mocy, która niewątpliwie przyda się na pochmurne jesienne dni.

jard dnia listopad 11 2017 16:05:27 · Drukuj
     
     
Grobowiec rodziny Schedlin – Czarlińskich będzie odnowiony

W związku z apelem jaki w czerwcu br. dotarł do rąbińskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w sprawie pomocy w renowacji grobowca rodziny Schedlin- Czarlińskich społeczność szkolna podjęła działania zmierzające do pozyskania instytucji lub osób gotowych wesprzeć tę inicjatywę. Ostatecznie pomoc w odrestaurowaniu grobu tej zasłużonej rodziny zadeklarowały władze inowrocławskiego przedsiębiorstwa INOFAMA S.A.. Biorący udział w spotkaniu, które odbyło się w końcu października br., Ireneusz Zieliński dyrektor SP nr 5 w Inowrocławiu oraz historyk i regionalista Edmund Mikołajczak złożyli podziękowania Markowi Borkowskiemu – prezesowi zarządu i Januszowi Łuczakowi – członkowi zarządu za deklarację odnowienia grobowca i omówili szczegóły realizacji tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że w rodzinnym grobowcu tej pomorsko – kujawskiej rodziny ziemiańskiej herbu Sówka, znajdującym się na cmentarzu parafii pw. Zwiastowania NMP pochowani są m. in.:
Leon Schedlin – Czarliński – senior : inżynier, przedsiębiorca, współtwórca inowrocławskiego przemysłu, nazywany inowrocławskim Cegielskim, radny Rady Miejskiej, współtwórca Dziennika Kujawskiego, patriota aktywny w czasach zaborów jak i Powstania Wielkopolskiego, społecznik.
Leon Schedlin – Czarliński – junior: lotnik nawigator WP i RAF, odznaczony Krzyżem Walecznych, brał udział m.in. w ochotniczych lotach z pomocą z Włoch nad Warszawę w czasie Powstania Warszawskiego, emigrant zmarły w Kanadzie.

jard dnia listopad 10 2017 11:12:44 · Drukuj
     
     
Niezwykłe spotkanie

24 października 2017 r. klasy II b i III c wraz z opiekunkami gościły w Warszawie w Muzeum Narodowym i na spektaklu w Och-Teatrze.
Uczniowie mieli okazję podziwiać znanych z ekranów telewizyjnych i bardzo lubianych aktorów (m.in. Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego, Artura Barcisia, Wojciecha Pokorę, Violę Arlak)w inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.
Po spektaklu, który dostarczył nam doskonałej zabawy i jednocześnie prowokował do zastanowienia nad sobą, spotkaliśmy się z p. Cezarym Żakiem, odtwórcą roli Cześnika Raptusiewicza. Aktor bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy, jej blaskach i cieniach. Chętnie też odpowiadał na nasze rozliczne pytania. Był ciekaw, czy język Fredrowski przemawia jeszcze do współczesnego młodego człowieka. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia z aktorem.
Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia wizyta w teatrze, którego twórcą jest Krystyna Janda.

jard dnia listopad 10 2017 10:56:12 · Drukuj
     
     
NOWE NASADZENIA DRZEW KOŁO RABIŃSKIEJ ,,PIĄTKI”

Na wniosek uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego, kierowanych przez nauczycielki tej szkoły : Janinę Greń i Joannę Augustyn podjęto działania mające na celu dalsze nasadzenia roślinności, w tym drzew wokół szkoły. Po wsparciu tego pomysłu przez Urząd Miasta pozyskano 40 okazałych lip. Dzięki pomocy Rady Rodziców i dyrektora szkoły Ireneusza Zielińskiego przekazane drzewa nasadzono na terenie należącym do ,,piątki”.

jard dnia listopad 04 2017 09:52:26 · Drukuj
     
     
SPOŁECZNOŚĆ RĄBIŃSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 WSPIERA RENOWACJĘ NAGROBKÓW

Na wniosek dyrektora szkoły Ireneusza Zielińskiego społeczność szkolna po raz kolejny zaangażowała się w zbiórkę pieniężną przeznaczoną na odnowienie nagrobków zasłużonych inowrocławian prowadzoną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia.
W ubiegłym roku dzięki takiej zbiórce, także przy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły zebrano finanse, które pozwoliły TMMI na renowację nagrobka Patrona szkoły dra Józefa Krzymińskiego na cmentarzu parafii pw. Św. Mikołaja..
Widząc efekty takich działań przedstawiciele szkoły i w tym roku wyszli na cmentarze aby wesprzeć zbiórkę na ratowanie grobu rodziny Łabiszewskich. W kweście, zorganizowanej przez TMMI i dyrektora szkoły brali udział nauczyciele: Karolina Gertz i Krzysztof Prątnicki wraz z uczennicami Wiktorią Anioł, Wiktorią Radulską, Katarzyną Grabską z 2b i Oliwią Stępniak z 2d.

jard dnia listopad 04 2017 09:50:30 · Drukuj
     
     
PRÓBNA EWAKUACJA W SP NR 5 IM. DRA JÓZEFA KRZYMIŃSKIEGO

Jak co roku w rąbińskiej ,,piątce” przeprowadzono próbną ewakuację placówki. Pod nadzorem odpowiednich służb, m.in. straży pożarnej i dyrektora szkoły ewakuowano 404 osoby, w tym uczniów, nauczycieli, pracowników i osoby przebywające czasowo w placówce.

jard dnia listopad 04 2017 09:48:06 · Drukuj
     
     
Wystawa przyrodnicza w Polednie

28 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Janiny Greń i p. Małgorzaty Krokowskiej zwiedziła wystawę przyrodniczą w Polednie. Ponad 130 gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz fascynującymi krajobrazami zobaczono na powierzchni ok. 1000 m2. Młodzież dała się ponieść wyobraźni i przeniosła się do wielu niezwykłych i dalekich miejsc, gdzie czekały niesamowite przygody. Wsłuchiwano się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Przewodnicy podczas spektaklu przyrodniczego zabrali nas za pomocą dźwięku i światła do obcych krain. Tam wszystko ożyło spełniło się marzenie o podróży dookoła świata.

jard dnia listopad 04 2017 09:45:38 · Drukuj
     
Strona 3 z 81 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Styczeń 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew