Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 558
Najnowszy Użytkownik: Karolina
 

     
Sukcesy ekologiczne

28 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum nr 3 im. 4. Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej w Inowrocławiu odbyła się XXI edycja Sejmiku Ekologicznego pod hasłem: „Aluminiowa puszka – odpad czy surowiec?”. Spotkanie dotyczyło zastosowań aluminiowych opakowań i korzyści płynących z ich recyklingu. Gimnazjaliści zostali nagrodzeni za wykonane prezentacje multimedialne dotyczące tematu tegorocznego Sejmiku. Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Dagna Sitarz- zdobyła pierwsze miejsce, a Michał Gołkowski drugie. Na sejmiku wręczono również nagrody zwycięzcom XII Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego dla Gimnazjalistów Miasta i Powiatu. Agata Górna uzyskała trzecie miejsce , a Martyna Krokowska i Kacper Maciejczak- czwarte. Opiekunem uczniów jest p. Janina Greń. Gratulujemy!

jard dnia maj 09 2017 15:37:43 · Drukuj
     
     
Wyniki konkursu dla szkół podstawowych o tematyce prozdrowotnej

Dnia 06 maja dla uczniów inowrocławskich szkół podstawowych przeprowadzono Międzyszkolny Konkurs Prozdrowotno-Ekologiczny „Zdrowie a środowisko” pod kierunkiem pani Janiny Greń. Wręczenie nagród odbędzie się 20 maja w trakcie „Białej Soboty”. Serdecznie zapraszamy! :
Przedstawiamy wyniki:

jard dnia maj 09 2017 12:02:21 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 86 Czytań · Drukuj
     
     
WIELKI SUKCES MATEMATYKÓW NASZEJ SZKOŁY

W dniu 22 kwietnia 2017 roku w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”, dla klas drugich gimnazjum, zorganizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Do finału konkursu, po długim i wyczerpującym etapie rejonowym składającym się z trzech części, zakwalifikowało się 64 uczniów z całego województwa kujawsko – pomorskiego.
W dniu 6 maja 2017 roku ukazały się ostateczne wyniki tego konkursu. Tytuł laureata konkursu uzyskało tylko 17 uczniów.
Nasi uczniowie wywalczyli 4 tytuły laureata i jeden tytuł finalisty. Jest to osiągnięcie bez precedensu w historii szkoły w tym tak trudnym konkursie. Uzyskaliśmy jako szkoła największą liczbę tytułów laureata konkursu spośród wszystkich szkół w całym województwie. Oto oni, główni bohaterowie tego sukcesu: Jan Biernacki, Patrycja Konieczna, Zofia Kowal, Natalia Ratajczak (laureaci) i Aleksandra Maciejak (finalistka).
Wszyscy uczniowie są z klasy 2A, przygotowani przez pana Dariusza Adamusa.
Uczniom, rodzicom i nauczycielowi gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

jard dnia maj 08 2017 12:19:12 · Drukuj
     
     
Obchody Światowego Dnia Ziemi w Myślęcinku

Coroczny temat i program Dnia Ziemi związany jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 poświęcono tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p. Janiny Greń spędziła ten dzień na łonie natury oraz w pracowni przyrodniczej Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Każdy z uczestników wypadu wyznaczył właściwy dla siebie dekalog ekologa.

jard dnia maj 06 2017 11:41:23 · Drukuj
     
     
NAJLEPSI MATEMATYCY Z KLAS DRUGICH

Zakończyły się zmagania matematyków w Konkursie Matematycznym „Liga Zadaniowa”, dla klas drugich gimnazjum, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa kujawsko – pomorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie lokaty w tym konkursie: ...

jard dnia kwiecień 26 2017 08:20:26 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 312 Czytań · Drukuj
     
     
PILNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS SP NR 5

Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu prosi o potwierdzenie przez rodziców (opiekunów prawnych) kandydatów do Szkoły Podstawowej nr 5 woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 28 kwietnia do godz. 15.00
Druk oświadczenia dostępny w sekretariacie szkoły, dyżurce szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych dnia 4 maja 2017r.

pobierz druk


jard dnia kwiecień 24 2017 13:24:09 · Drukuj
     
     
KONKURS ‘’CZYSTA ENERGIA”

Tegoroczny finał IV edycji konkursu “Czysta Energia”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu był pomyślny dla naszych uczniów. W finale uczniowie przedstawili pracę multimedialną na temat “ Geotermia w Polsce”.
Marek Górniak z III e uzyskał tytuł laureata a Marta Nowak z II a zdobyła czwarte miejsce . Opiekunem naukowym uczniów jest pani Janina Greń . Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielowi.

jard dnia kwiecień 24 2017 13:18:47 · Drukuj
     
     
Droga do Emaus

W dniu 12 kwietnia 2017 roku wierni z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego i z parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zostali zaproszeni do udziału w drodze do Emaus wraz ze Zmartwychwstałym Chrystusem i jego uczniami. Podczas wspólnej wędrówki z Nieznajomym uczniowie spotykają ludzi zmagających się z wyrzutami sumienia. Jedni zarzucają sobie obojętność wobec ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu, drudzy żałują, że przyczynili się do Jego cierpienia i śmierci. Wśród nich są także ci, którzy pomogli Jezusowi w ostatnich ziemskich godzinach życia. Wprowadzona do dialogów retrospekcja pozwala na przywołanie dramatycznych wydarzeń, które trzy dni wcześniej miały miejsce w Jerozolimie. Rozmowy podsumowuje Nieznajomy, który dopiero w ostatniej scenie zostaje rozpoznany przez uczniów na łamaniu chleba. Uradowani widokiem Zmartwychwstałego Jezusa wracają do Świętego Miasta, by głosić dobrą nowinę. W rolę ewangelicznych postaci wcieliła się młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Eucharystycznego Ruchu Młodych z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego oraz uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Młodzi aktorzy: Marta Jabłońska, Julia Kurczewska, Julia Misterska, Oliwia Mrotek, Marika Nawrocka, Weronika Świątkowska, Marcin Gralik, Dominik Karólewski, Dawid Klimczak, Mikołaj Konopa, Patryk Łuczak, Bartosz Meyer, Jakub Meyer, Marcin Nowak, Krzysztof Oczachowski pracowali pod kierunkiem ks. Artura Bartkowiaka, wikariusza parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, p. Mirosławy Cieślarek i p. Krzysztofa Prątnickiego, nauczycieli z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu.

jard dnia kwiecień 15 2017 19:18:59 · Drukuj
     
     
Lepiej zapobiegać niż gasić !

Wie o tym doskonale uczennica klasy II c naszego gimnazjum, Martyna Bubacz, która 31 marca w Nakle nad Notecią odebrała nagrodę za pracę nt. Zapobiegajmy pożarom. Uczennica pani Beaty Klement zajęła II miejsce w IV grupie wiekowej w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy !

jard dnia kwiecień 11 2017 11:52:20 · Drukuj
     
     
NAJLEPSI MATEMATYCY Z KLAS PIERWSZYCH

Zakończyły się zmagania matematyków w Konkursie Matematycznym „Liga Zadaniowa”, dla klas pierwszych gimnazjum, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa kujawsko – pomorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie lokaty w tym konkursie: ...

jard dnia kwiecień 11 2017 08:47:45 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 241 Czytań · Drukuj
     
     
By pamiętano

Po raz drugi przed Gimnazjum nr 2 przepięknie zakwitły żółte krokusy. Jest to efekt akcji, do której szkoła przystąpiła w październiku 2015 r. W ramach projektu KROKUS jesienią uczniowie klas I posadzili tym razem 400 cebulek kwiatów.
Na godzinach wychowawczych, lekcjach historii i języka polskiego gimnazjaliści dowiedzieli się o prześladowaniach Żydów w całej Europie, poznawali historię Racheli, Żydówki uratowanej z Holokaustu w klasztorze. Choć pamiętamy o tym, że tylko nieliczne żydowskie dzieci miały szansę ocalenia, Zapiski z zielonego zeszytu pomogły uświadomić uczniom tragedię polskich Żydów w czasie II wojny światowej i Zagłady. Wspomnienia fikcyjnej Racheli stanowiły punkt wyjścia do rozmów z młodzieżą o rasizmie, antysemityzmie i nietolerancji.
A pięknie kwitnące tej wiosny krokusy skłaniają do zadumy i przypominają społeczności szkolnej o wszystkich dzieciach zamordowanych w nieludzkim czasie II wojny światowej.
Projekt koordynują nauczycielki – pp. Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia kwiecień 09 2017 15:35:37 · Drukuj
     
Strona 3 z 76 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Czerwiec 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew