Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 9
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
TALENT LITERACKI

Martyna Ruszniak z kl.VIIa, która dała sie już poznać jako wspaniała humanistka ma za soba kolejny sukces. Uczennic a zdobyła III m-ce w międzyszkolnym konkursie literackim organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W pracy literackiej Martyna dowiodła, że nie tylko pięknie pisze, ale również zna uroki europejskich krajów. Jesteśmy dumni z naszej zdolnej koleżanki i obiecujemy śledzić jej osiągnięcia, których z pewnością jeszcze wiele przed nią. Opiekunem naukowym Martyny jest pani Joanna Bochat.

jard dnia czerwiec 24 2018 18:50:44 · Drukuj
     
     
MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 21 czerwca 2018 r. w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odbyły się dwie specjalne Msze Święte w intencji Społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Pierwsza dla młodzieży klas starszych, a druga dla pierwszoklasistów. Młodzież dowiedziała się jak ważne jest mądre i roztropne korzystanie z wolnego czasu aby zregenerować się po trudach realizowania obowiązków szkolnych, a jednocześnie nie rezygnować z wyznawanych wartości chociaż nikt by tego od nich nie wymagał. Natomiast najmłodsi usłyszeli o bezpiecznym poruszaniu się na wakacyjnych szlakach z tradycyjnym znakiem krzyża i opieką Anioła Stróża, a szczególnie o zapinaniu pasów i unikaniu kłopotów związanych z samowolnym oddalaniem się od osób, które się nimi opiekują.

jard dnia czerwiec 21 2018 23:20:13 · Drukuj
     
     
Potomkowie Marcello Bacciarellego z wizytą w Inowrocławiu

Na zaproszenie społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu po raz kolejny gościli w naszym mieście potomkowie słynnego włoskiego artysty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który osiadł na stałe w Polsce a jego potomkowie stali się aktywnymi obywatelami Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Swoje przywiązanie do nowego kraju realizowali poprzez codzienną pracę i udział w powstaniach narodowych, aż do odzyskania niepodległości a także w tragicznych czasach wojennych i trudnych czasach powojennych. Odzwierciedleniem tych losów jest ...

jard dnia czerwiec 21 2018 23:17:52 Czytaj więcej · 170 Czytań · Drukuj
     
     
SPOTKANIE Z RYCERZAMI ŚWIĘTEGO FLORIANA

W piątek 15 czerwca odbyło się niezwykłe spotkanie pierwszoklasistów ze strażakami. Na boisko szkoły strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaksic przybyli prawdziwym wozem strażackim i demonstrowali swoje umiejętności zachwyconym uczniom. Warto dodać, że wśród braci strażackiej znaleźli się dawni i obecni uczniowie naszej szkoły. Justyna Bernat z klasy III f i Mateusz Kantorski z kl. III c z wielką pasją opowiadali młodszym kolegom i koleżankom o tym, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy i na czym polega ich praca. Można było przymierzyć strój strażaka i hełm, a nawet trzymać w rękach prawdziwy wąż strażacki. Nie musimy dodawać, że to ostatnie zadanie spodobało się najbardziej. Każdy pierwszoklasista chciał „gasić pożar”, co nie dziwi w tak upalny dzień, jakie są tej wiosny. Mamy nadzieję, że spośród naszych młodych uczniów wyrosną przyszli strażacy, bo niesienie pomocy innym zasługuje na szczególny szacunek. Bardzo dziękujemy gościom za niezwykle inspirujące i ciekawe spotkanie.

jard dnia czerwiec 19 2018 21:21:40 · Drukuj
     
     
AKADEMIA BEZPIECZNEGO KUBUSIA PUCHATKA

W roku 2017/2018 odbyła się już IX edycja programu "Akademia Bezpiecznego Kubusia Puchatka". Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wzięli w nim udział po raz pierwszy. Ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych uczyli się, jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, szkole, w domu, w Internecie i w czasie zabawy. Podczas zajęć prowadzonych przez wychowawczynie dzieci poznawały również tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający przynależność do "Akademii Bezpiecznego Puchatka". Koordynatorem akcji w naszej szkole była Alina Pacholska. Program organizowany jest przez markę Puchatek we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

jard dnia czerwiec 19 2018 21:17:39 · Drukuj
     
     
Czar Dziecięcych Dni w rąbińskiej „piątce”

Przeddzień święta naszych pociech 30 maja br. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu zorganizowała Dzień Dziecka. Dorośli złożyli uczniom życzenia i obdarowani ich słodkimi upominkami. Wychowawcy klas udali się ze swoimi klasami na krótkie spacery aby przez chwile świętować ten szczególny dzień. Gry i zabawy na przerwach organizowane przez Samorząd Uczniowski, dzień bez ocen niedostatecznych, a dla kinomanów wyjście do kina na film pt. "Han Solo - Gwiezdne Wojny" tworzyły milą atmosferę i przypominały cudne lata dzieciństwa. Pierwszoklasiści spotkali się z klaunem. Nazajutrz po południu na terenie SP 5 odbył sie II Piknik Rodzinny z grillem, dmuchanymi placami zabaw, konkursami z nagrodami oraz zabawy z animatorami i wiele innych organizowane przez Lokalną Grupę Działania w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego pt. "Wsparcie kosztów bieżących i animacji".

jard dnia czerwiec 08 2018 11:40:29 · Drukuj
     
     
PIĄTKA WICEMISTRZEM POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

W Gniewkowie, dnia 24 maja br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych rocznika 2002-2004. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny męskie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 8 oraz 6 drużyn damskich ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 14 w Inowrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy oraz z Gniewkowa. Po zaciętej i wyrównanej walce, wśród dziewcząt Monika Kulik i Aleksandra Fajfer wywalczyły III miejsce, a wśród chłopców II miejsce zajęli Kacper Gałężewski oraz Bartosz Meyer, III - przypadło Łukaszowi Olechowiczowi i Jakubowi Nowakowskiemu, a Kordian Mrotek i Michał Wajrak uplasowali się na miejscu IV. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek siatkowych. Opiekunem zespołów była pani Dorota Sadowska.

jard dnia czerwiec 05 2018 10:28:59 · Drukuj
     
     
WIELKI SUKCES UCZNIÓW SP NR 5

Uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce w XV Drużynowym Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Gimnazjalne Potyczki” dla klas drugich gimnazjum organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie. Konkurs ten odbył się w czwartek dnia 24 maja 2018 roku. W konkursie tym wzięło udział 8 drużyn czteroosobowych ze szkół gimnazjalnych z powiatu inowrocławskiego. Drużynę naszej szkoły tworzyli uczniowie klasy 2 B: Lidia Kopczyńska, Jan Kuls, Julita Matuszak i Maciej Szymaniak. Uczniów do konkursu przygotowali następujący nauczyciele: biologia – Janina Greń, chemia – Agnieszka Undrul, fizyka – Ewa Bogdanowicz, geografia – Aleksandra Pietrzak, matematyka – Dariusz Adamus. Całemu zespołowi reprezentującemu naszą szkołę składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

jard dnia czerwiec 04 2018 12:36:05 · Drukuj
     
     
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

W dniach 26 maja b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku k/Bydgoszczy. Tematem wyjazdu były „Ptaki siedlisk wodnych”. W czasie zajęć młodzież uczyła się rozpoznawać gatunki, nabierała podstawowych umiejętności w obserwacji ptaków na stawie. Rozróżniała gniazdowniki i zagniazdowniki. Poznała ciekawostki życia ptaków. Opiekun: Janina Greń

jard dnia czerwiec 04 2018 12:30:21 · Drukuj
     
     
MISTRZOWIE PIĘKNEJ POLSZCZYZNY

Uczniowie klasy VII a - Maja Felerska oraz Witold Karólewski zostali laureatami międzyszkolnego konkursu polonistycznego dla klas siódmych o tytuł Mistrz Pięknej Polszczyzny. Pokonując wiele koleżanek i kolegów z inowrocławskich szkół, zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce i zdobyli tytuły Mistrzów Pięknej Polszczyzny. Brawo!
Droga do sukcesu nie była ani krótka, ani łatwa, bo w kolejnych etapach uczniowie musieli rozwiązać trudny test oraz dokonać prezentacji fragmentu prozy ukazującego wykorzystanie technologii informacyjnej. Opiekunem zdolnej młodzieży jest pani Joanna Bochat.

jard dnia maj 24 2018 20:30:51 · Drukuj
     
     
BIAŁA SOBOTA

Dnia 19.05.2018 po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem „Biała sobota”. Celem akcji było uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej odpowiedzialności za własne zdrowie i możliwości wpływania na stan swojego zdrowia. Mieszkańcy Inowrocławia mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań krwi, pomiarów ciśnienia krwi, glukozy, tkanki tłuszczowej, wagi ciała i wzrostu oraz z porad lekarskich. Odbyły się pogadanki i prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji ciała, opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej, profilaktyki uzależnień i honorowego krwiodawstwa. Uczniowie po kierunkiem nauczycieli dokonali prezentacji na przygotowanych przez siebie stoiskach na temat: ...

jard dnia maj 23 2018 19:50:45 Czytaj więcej · 221 Czytań · Drukuj
     
Strona 3 z 89 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Kalendarz
Październik 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew