Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
Szlachetne serca i pomocne dłonie w SP nr 5

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"- słowa Jana Pawła II stały się mottem akcji "Tulipan" i "Wielkanoc", które zostały w marcu przeprowadzone na terenie naszej szkoły dla rodziny, której dom niedawno spłonął w pożarze. Do akcji przyłączyli się nauczyciele, personel, społeczność uczniowska oraz rodzice z "piątki". Po ich zakończeniu poszkodowani otrzymali od nas życzenia i upominek świąteczny, który mamy nadzieję, chociaż na chwilę pozwoli zapomnieć im o tych przeżytych, przykrych chwilach. Wszystkim pomagającym składamy serdeczne podziękowania.

jard dnia marzec 31 2018 10:32:07 · Drukuj
     
     
DBAMY O GRÓB NASZEGO PATRONA

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu swoimi wiosennymi porządkami objęła nagrobek dra Józefa Krzymińskiego - Patrona naszej szkoły na cmentarzu Parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Inowrocławiu. Uważne oko każdego przechodnia może zapoznać się z jego świetlaną postacią opisaną na kamiennej granitowej płycie, odnowionego niedawno nagrobka, dzięki akcji zbierania pieniędzy na renowacje miejsc pochówku zasłużonych inowrocławian, w której uczestniczyli również nasi uczniowie i nauczyciele.

jard dnia marzec 31 2018 10:30:49 · Drukuj
     
     
Nadeszła wiosna!

Świadczą o tym piękne, złote krokusy, które kolejny raz licznie zakwitły przed budynkiem naszej szkoły przy ulicy Kiełbasiewicza. Są one znakiem tego, że w naszych sercach wciąż żywa jest pamięć o wszystkich dzieciach, które zostały zamordowanie w nieludzkich czasach II wojny światowej i Holokaustu.
Jesienią uczniowie posadzili 400 małych cebulek kwiatów, odbyły się wówczas lekcje na temat wojny i eksterminacji narodu żydowskiego. Nasza szkoła włączyła się tym samym w międzynarodową akcję zorganizowaną przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście, by upamiętnić swoich rówieśników, ale i przypomnieć, że na świecie jest dobro i piękno, oraz wyrazić nadzieję na lepszą przyszłość młodych ludzi.
Koordynatorkami Projektu "Krokus" są panie Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia marzec 31 2018 10:29:36 · Drukuj
     
     
Najlepsza humanistka w powiecie

Z największą przyjemnością informujemy, iż wśród kilkunastu laureatów tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, którego finał odbył się 24.03. 2018r. w Bydgoszczy, znalazła się nasza uczennica – Martyna Ruszniak z klasy VII a.
Martyna jest jedyną inowrocławianką i jednocześnie jedyną przedstawicielką powiatu inowrocławskiego, która w tym roku osiągnęła ten najwyższy rangą sukces.
Uzdolnionej uczennicy bardzo gratulujemy, a jej nauczycielce – pani Joannie Bochat dziękujemy za przygotowanie i życzymy kolejnych sukcesów w pracy z uzdolnioną młodzieżą.

jard dnia marzec 27 2018 09:38:40 · Drukuj
     
     
"Wiosenny Pokaz Mody"

Dnia 22 marca uczniowie klasy 1 A wraz z wychowawczynią panią Anną Ciechanowską uczestniczyli w „Wiosennym Pokazie Mody” zorganizowanym przez młodszych kolegów uczęszczających do grupy zerowej pani Magdaleny Żakowskiej w zaprzyjaźnionym Przedszkolu „Słoneczko”. Po pokazie wszystkie dzieci stanęły do wspólnego zdjęcia i zostały poczęstowane przygotowanym wcześniej tortem. Dziękujemy za wspaniały występ i smaczny poczęstunek.

jard dnia marzec 26 2018 14:07:06 · Drukuj
     
     
Nauka pływania

Od 7 marca br. uczniowie klasy 1 A pod czujnym okiem swojej wychowawczyni – pani Anny Ciechanowskiej oraz instruktora pływania – pani Małgorzaty Krokowskiej rozpoczęli naukę pływania na pływalni „Delfin”. Młodym adeptom pływania życzymy szybkiego opanowania tej jakże przydatnej w życiu umiejętności.

jard dnia marzec 26 2018 14:05:41 · Drukuj
     
     
Pierwszy Dzień Wiosny! Hurra!

„ Wiosno, wiosno przyjdź tu do nas…”, takimi słowami witali wiosnę pierwszoklasiści. Klasa I d pod kierunkiem wychowawczyni pani Aliny Pacholskiej zaprezentowała inscenizację pt.: „ Gdy nadejdzie wiosna”. Następnie reprezentanci wszystkich klas pierwszych rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej. Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenie laureatom nagród i dyplomów. Organizatorem konkursu była pani Kamila Ziółkowska.
Starsza młodzież tego dnia była zwolniona z pytania i kartkówek. Chętni brali udział w konkursie z nagrodami zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski na "Najbardziej oryginalne i zabawne przebranie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny". Ponieważ wszystkie pierwszaki były przebrane, dlatego otrzymały słodkie niespodzianki z rąk starszych koleżanek i kolegów.
Mimo zimowej aury za oknem w szkole panowała wiosenna atmosfera, którą podkreślały piękne dekoracje w klasach i na korytarzach oraz radość z jej przyjścia w sercach uczniów. W ubiorze uczniów dominowały kolory żółci i zieleni. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ciepłe dni.

jard dnia marzec 25 2018 11:20:42 · Drukuj
     
     
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5

W sobotę 17 marca w rąbińskiej sali gimnastycznej odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. W zawodach wzięły udział cztery zespoły ze Szkół Podstawowych nr 4, 5, 8, 11. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Najlepsza okazała się "jedenastka", która bez straty seta pokonała wszystkie drużyny, II miejsce zajęła "czwórka", III- "ósemka", a my zajęliśmy czwarte. Na koniec, szkoły otrzymały puchary i dyplomy, zawodniczki medale, a najlepsze siatkarki odebrały nagrody ufundowane przez Drukarnię "Pozkal". Zawody poprowadziła i sędziowała p. Lidia Wieczorek. Serdecznie gratulujemy! Podziękowanie składamy Urzędowi Miasta, panu Arturowi Chęsemu oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji turnieju.

jard dnia marzec 21 2018 11:34:37 · Drukuj
     
     
WYPŁYWALI ZŁOTE I SREBRNE MEDALE

Dnia 16 marca br. na Krytej Pływalni "Delfin" odbyły się zawody pływackie, w których nie mogło zbraknąć uczniów naszej szkoły. W rywalizacji indywidualnej na dystansie 50m wypływali medale w następujących kolorach: Wiktoria Lewandowska- złoto stylem dowolnym, złoto stylem grzbietowym, Martyna Staszewska- złoto stylem grzbietowym, Maria Rychwicka- złoto stylem grzbietowym, Jan Kuls- złoto stylem dowolnym, złoto stylem klasycznym Hubert Suchodolski- złoto stylem klasycznym, srebro stylem dowolnym Kacper Gałężewski- srebro stylem dowolnym, srebro stylem grzbietowym. Opiekunem młodzieży była p. Małgorzata Krokowska i p. Katarzyna Sytkow. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pływackich!

jard dnia marzec 21 2018 11:33:43 · Drukuj
     
     
INFORMACJA

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I na rok szkolny 2018/2019 będzie wywieszona w dniu 16 marca br. w szkole.
Do dnia 19.03.2018r. prosimy o potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do klasy I w postaci pisemnego oświadczenia w sekretariacie szkoły.

(druk do pobrania)


jard dnia marzec 15 2018 21:07:30 · Drukuj
     
     
SUKCES JANKA

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Janek Biernacki z klasy III a gimnazjum zdobył miano laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki. Warto dodać, iż jest to jedyny UCZEŃ z terenu miasta Inowrocławia, który takim sukcesem zakończył tegoroczny konkurs. Gratulujemy zdolnemu koledze, a pani dyrektor Ewie Bogdanowicz, która Janka przygotowywała, życzymy równie mądrych i pracowitych uczniów. Oby ten niewątpliwy sukces stał się inspiracją dla wszystkich uczniów naszej szkoły do poznawania tajników fizyki . Jak widać, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

jard dnia marzec 12 2018 14:17:36 · Drukuj
     
Strona 2 z 85 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Kwiecień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew