Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 8
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
ZNÓW POSADZILIŚMY KROKUSY

Szkoła Podstawowa nr 5 (wcześniej Gimnazjum nr 2) od trzech lat aktywnie uczestniczy w realizacji Projektu Krokus Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. Projekt ten pozwala na zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują ...

jard dnia listopad 13 2017 14:41:22 Czytaj więcej · 33 Czytań · Drukuj
     
     
Śniadanie Daje Moc po raz pierwszy w SP5

Zjeść czy popatrzeć, a może tylko powąchać? 8 listopada 2017 r. to dzień w kalendarzu zarezerwowany w klasach I na udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Wcześniej pierwszoklasiści z pomocą wychowawczyń: Anny Ciechanowskiej, Elżbiety Kulesiewicz, Kamili Ziółkowskiej i Aliny Pacholskiej zaplanowali menu, pamiętając o szczególnym udziale warzyw i owoców w przyrządzanych potrawach. Uczniowie zakasali rękawy, założyli fartuszki i z wielkim entuzjazmem przyrządzili apetyczne kanapki. Z sal rozchodził się przyjemny zapach, a bukiet witamin wzmocnił nasze organizmy. Z każdym kolejnym kęsem nabieraliśmy mocy, która niewątpliwie przyda się na pochmurne jesienne dni.

jard dnia listopad 11 2017 16:05:27 · Drukuj
     
     
Grobowiec rodziny Schedlin – Czarlińskich będzie odnowiony

W związku z apelem jaki w czerwcu br. dotarł do rąbińskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w sprawie pomocy w renowacji grobowca rodziny Schedlin- Czarlińskich społeczność szkolna podjęła działania zmierzające do pozyskania instytucji lub osób gotowych wesprzeć tę inicjatywę. Ostatecznie pomoc w odrestaurowaniu grobu tej zasłużonej rodziny zadeklarowały władze inowrocławskiego przedsiębiorstwa INOFAMA S.A.. Biorący udział w spotkaniu, które odbyło się w końcu października br., Ireneusz Zieliński dyrektor SP nr 5 w Inowrocławiu oraz historyk i regionalista Edmund Mikołajczak złożyli podziękowania Markowi Borkowskiemu – prezesowi zarządu i Januszowi Łuczakowi – członkowi zarządu za deklarację odnowienia grobowca i omówili szczegóły realizacji tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że w rodzinnym grobowcu tej pomorsko – kujawskiej rodziny ziemiańskiej herbu Sówka, znajdującym się na cmentarzu parafii pw. Zwiastowania NMP pochowani są m. in.:
Leon Schedlin – Czarliński – senior : inżynier, przedsiębiorca, współtwórca inowrocławskiego przemysłu, nazywany inowrocławskim Cegielskim, radny Rady Miejskiej, współtwórca Dziennika Kujawskiego, patriota aktywny w czasach zaborów jak i Powstania Wielkopolskiego, społecznik.
Leon Schedlin – Czarliński – junior: lotnik nawigator WP i RAF, odznaczony Krzyżem Walecznych, brał udział m.in. w ochotniczych lotach z pomocą z Włoch nad Warszawę w czasie Powstania Warszawskiego, emigrant zmarły w Kanadzie.

jard dnia listopad 10 2017 11:12:44 · Drukuj
     
     
Niezwykłe spotkanie

24 października 2017 r. klasy II b i III c wraz z opiekunkami gościły w Warszawie w Muzeum Narodowym i na spektaklu w Och-Teatrze.
Uczniowie mieli okazję podziwiać znanych z ekranów telewizyjnych i bardzo lubianych aktorów (m.in. Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego, Artura Barcisia, Wojciecha Pokorę, Violę Arlak)w inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.
Po spektaklu, który dostarczył nam doskonałej zabawy i jednocześnie prowokował do zastanowienia nad sobą, spotkaliśmy się z p. Cezarym Żakiem, odtwórcą roli Cześnika Raptusiewicza. Aktor bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy, jej blaskach i cieniach. Chętnie też odpowiadał na nasze rozliczne pytania. Był ciekaw, czy język Fredrowski przemawia jeszcze do współczesnego młodego człowieka. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia z aktorem.
Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia wizyta w teatrze, którego twórcą jest Krystyna Janda.

jard dnia listopad 10 2017 10:56:12 · Drukuj
     
     
NOWE NASADZENIA DRZEW KOŁO RABIŃSKIEJ ,,PIĄTKI”

Na wniosek uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego, kierowanych przez nauczycielki tej szkoły : Janinę Greń i Joannę Augustyn podjęto działania mające na celu dalsze nasadzenia roślinności, w tym drzew wokół szkoły. Po wsparciu tego pomysłu przez Urząd Miasta pozyskano 40 okazałych lip. Dzięki pomocy Rady Rodziców i dyrektora szkoły Ireneusza Zielińskiego przekazane drzewa nasadzono na terenie należącym do ,,piątki”.

jard dnia listopad 04 2017 09:52:26 · Drukuj
     
     
SPOŁECZNOŚĆ RĄBIŃSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 WSPIERA RENOWACJĘ NAGROBKÓW

Na wniosek dyrektora szkoły Ireneusza Zielińskiego społeczność szkolna po raz kolejny zaangażowała się w zbiórkę pieniężną przeznaczoną na odnowienie nagrobków zasłużonych inowrocławian prowadzoną przez Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia.
W ubiegłym roku dzięki takiej zbiórce, także przy zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły zebrano finanse, które pozwoliły TMMI na renowację nagrobka Patrona szkoły dra Józefa Krzymińskiego na cmentarzu parafii pw. Św. Mikołaja..
Widząc efekty takich działań przedstawiciele szkoły i w tym roku wyszli na cmentarze aby wesprzeć zbiórkę na ratowanie grobu rodziny Łabiszewskich. W kweście, zorganizowanej przez TMMI i dyrektora szkoły brali udział nauczyciele: Karolina Gertz i Krzysztof Prątnicki wraz z uczennicami Wiktorią Anioł, Wiktorią Radulską, Katarzyną Grabską z 2b i Oliwią Stępniak z 2d.

jard dnia listopad 04 2017 09:50:30 · Drukuj
     
     
PRÓBNA EWAKUACJA W SP NR 5 IM. DRA JÓZEFA KRZYMIŃSKIEGO

Jak co roku w rąbińskiej ,,piątce” przeprowadzono próbną ewakuację placówki. Pod nadzorem odpowiednich służb, m.in. straży pożarnej i dyrektora szkoły ewakuowano 404 osoby, w tym uczniów, nauczycieli, pracowników i osoby przebywające czasowo w placówce.

jard dnia listopad 04 2017 09:48:06 · Drukuj
     
     
Wystawa przyrodnicza w Polednie

28 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Janiny Greń i p. Małgorzaty Krokowskiej zwiedziła wystawę przyrodniczą w Polednie. Ponad 130 gatunków zwierząt z otaczającym je światem roślin oraz fascynującymi krajobrazami zobaczono na powierzchni ok. 1000 m2. Młodzież dała się ponieść wyobraźni i przeniosła się do wielu niezwykłych i dalekich miejsc, gdzie czekały niesamowite przygody. Wsłuchiwano się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Przewodnicy podczas spektaklu przyrodniczego zabrali nas za pomocą dźwięku i światła do obcych krain. Tam wszystko ożyło spełniło się marzenie o podróży dookoła świata.

jard dnia listopad 04 2017 09:45:38 · Drukuj
     
     
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW – 2017

20 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego odbyła się ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych. Bohaterom uroczystości towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście : p. Ryszard Brejza Prezydent Miasta Inowrocławia, p. Wojciech Piniewski Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, p. Tomasz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miasta, ks. kanonik Paweł Kowalski, proboszcz parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego J.M. dr Wiesław Juchacz rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu, p. Emilia Jelonek przewodnicząca Rady Rodziców.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu wszystkich zebranych ...

jard dnia listopad 04 2017 09:35:27 Czytaj więcej · 68 Czytań · Drukuj
     
     
OTRZĘSINY SIÓDMOKLASISTÓW

19.10.17 r. młodzież klas siódmych odbyła tradycyjne otrzęsiny. Poddawana była konkursom, zabawom, a wszystko oczywiście na wesoło i z mocnym przymrużeniem oka. Klasy rywalizowały ze sobą a wynik tej rywalizacji to remis. Wszyscy okazali się być godnymi noszenia miana siódmoklasistów. Imprezę zakończyła wspólna dyskoteka, gdzie przy dźwiękach skocznej muzyki integrowali się uczniowie obu „otrzęsionych” już klas. Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za fajną inicjatywę i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

jard dnia październik 31 2017 07:54:33 · Drukuj
     
     
NOWY NAGROBEK DLA NASZEGO PATRONA

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu tablicy inskrypcyjnej umieszczonej na nowym nagrobku Patrona Szkoły - wybitnego działacza niepodległościowego i pierwszego prezydenta miasta, dra Józefa Krzymińskiego.
Uroczystość odbyła się 12 października 2017 roku na cmentarzu parafii św. Mikołaja w Inowrocławiu, Tablica została odsłonięta przez Prezydenta Miasta Inowrocławia, p. Ryszarda Brejzę oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, p. Tadeusza Chęsego.
Nowy tablica jest efektem działań, które społeczność szkolna podjęła w ubiegłym roku z inicjatywy dyrektora ówczesnego Gimnazjum nr 2 – obecnej Szkoły Podstawowej nr 5 – p. Ireneusza Zielińskiego w związku z pogarszającym się stanem nagrobka doktora Józefa Krzymińskiego.
Społeczność szkoły zwróciła się wówczas do ...

jard dnia październik 17 2017 19:23:13 Czytaj więcej · 72 Czytań · Drukuj
     
Strona 2 z 80 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Grudzień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew