Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
INOWROCŁAWSKA EPIFANIA Z UDZIAŁEM NASZYCH AKTORÓW

6 stycznia br. grupa teatralna „Ad astra” po raz trzeci wystawiła przedstawienie adwentowo-bożonarodzeniowe „W stronę światła…”, tym razem w inowrocławskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w ramach świętowania Epifanii czyli Objawienia Pańskiego i zwieńczenia Orszaku Trzech Króli, który przeszedł tego dnia ulicami miasta.
Orszak, odbywający się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” w 650 miastach w Polsce w sposób szczególny obchodzących dzień 6 stycznia, z pewnością był jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i już po raz drugi stał się częścią największych ulicznych jasełek w Europie.
Widzowie naszego spektaklu nie kryli zaskoczenia i podziwu dla gry aktorskiej naszych uczniów oraz dla oprawy wokalno-muzycznej. Młodym aktorom udało się skłonić odbiorców do zadumy i refleksji nad cudem przemiany głównego bohatera zniewolonego hedonizmem i materialną samowystarczalnością w człowieka odrodzonego duchowo, z wrażliwym sumieniem, skłonnego do zadośćuczynienia krzywd bliźnim i naprawienia życiowych błędów.

jard dnia styczeń 08 2018 20:40:16 · Drukuj
     
     
W STRONĘ ŚWIATŁA …

Pod tym hasłem uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej „Ad astra” pod kierunkiem p. Mirosławy Cieślarek i ks. Jacka Wachowskiego oraz wsparciu multimedialnym p. Krzysztofa Prątnickiego dwukrotnie wystawili jasełka ze śpiewem pastorałek i pieśni religijnych w wykonaniu Aleksandry Fajfer i Dawida Klimczaka przy akompaniamencie gitarowym ks. Jacka Wachowskiego i Marty Sieradzkiej oraz flecistki Aleksandry Maciejak. W role aktorów wcielili się: Justyna Biernat, Martyna Ciećka, Hubert Diupero, Aleksandra Fajfer, Marcin Gralik, Dominik Karólewski, Dawid Klimczak, Julia Kłos, Martyna Kołodziejska, Monika Kulik, Natalia Kwiatkowska, Hanna Lewandowska, Julia Majewska, Krzysztof Oczachowski, Maria Rychwicka, Daria Sibora, Wiktoria Wojdylak, Agata Zielińska.
Spotkanie uświetnili swoją obecnością ...

jard dnia grudzień 29 2017 13:17:20 Czytaj więcej · 123 Czytań · Drukuj
     
     
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Niech Święta Bożego Narodzenia
będą czasem spokoju i odpoczynku,
radości dzielonej z najbliższymi
oraz chwilą odłączenia się od codziennych trosk.


>> kliknij by powiększyć <<

jard dnia grudzień 23 2017 19:02:07 · Drukuj
     
     
WSPOMNIENIE O MAJORZE WACŁAWIE SZEWIELIŃSKIM PRZYJACIELU NASZEJ SZKOŁY

20 grudnia 2017 r. w wieku 97 lat , zmarł major Wojska Polskiego w stanie spoczynku Wacław Szewieliński (ps. "Zawisza" ) żołnierz Armii Krajowej, w szeregach której walczył o wolną i niepodległą Polskę. Wacław Szewieliński był inicjatorem obchodów rocznic Powstania Warszawskiego, prezesem inowrocławskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i otrzymał Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. Społeczność b. Gimnazjum nr 2 żywo wspomina spotkania z Nim gdy z pasją opowiadał dramatyczne zdarzenia z Powstania Warszawskiego i pamięta jego pomoc w pozyskiwaniu książek dla uzdolnionych uczniów naszej szkoły oraz jego otwartość i życzliwość w stosunku do każdego napotkanego człowieka. Cześć i chwała Naszemu Bohaterowi!

jard dnia grudzień 22 2017 16:59:21 · Drukuj
     
     
HARMONOGRAM

Harmonogram dnia 22 grudnia 2017 (piątek) i zajęć opiekuńczo- wychowawczych po świętach 27- 29.12.17r.
22 GRUDNIA 2017 (piątek)
Dzień wychowawczy – świąteczne spotkania klasowe
►KLASY I – 8.30- 10.30
Świetlica czynna od 7.00 – 14.00
►Klasy SP VII i gimnazjalne II - III – 8.00 – 10.30
►,,Jasełka” – godz. 10.45, aula.
27- 29.12.17r. (środa- czwartek- piątek)
Świetlica czynna od 7.00- 13.00

jard dnia grudzień 19 2017 19:17:19 · Drukuj
     
     
Piernikowe warsztaty

Uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach kujawskich odbywających się w Cukierni „Marta”. Podczas zajęć dzieci samodzielnie zagniatały piernikowe ciasto, wałkowały i wycinały świąteczne kształty. Gdy pierniki się piekły, uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe, brali udział w konkursach i śpiewali kolędy . Na zakończenie każdy otrzymał „Dyplom Piernikarza” . Udział w warsztatach wprowadził wszystkich w miły, świąteczny nastrój.

jard dnia grudzień 19 2017 19:07:43 · Drukuj
     
     
WYKŁAD O ARCHITEKTURZE INOWROCŁAWIA ZA CZASÓW KSIĘCIA KAZIMIERZA KUJAWSKIEGO W 750. ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu uczciła pamięć 750. rocznicy śmierci Księcia Kazimierza Konradowica założyciela Inowrocławia jako miasta lokacyjnego wystawiając asystę uczniowską w strojach z epoki przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej na willi „Ostoja” w pobliżu „Solanek” oraz przez wysłuchanie wykładu archeologa p. Marcina Woźniaka z Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu nt.” Książę Kazimierz Kujawski i początki architektury gotyckiej na Kujawach” oraz prelekcji p. Ireneusza Zielińskiego - nauczyciela historii i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 - nt. postępów realizacji projektu edukacyjnego pt. „Zamek książąt kujawskich w Inowrocławiu” Uroczystość odsłonięcia tablicy, wykład i prelekcja oraz specjalna wystawa w Szkole Podstawowej Nr 5 ożywiły pamięć i tożsamość historyczną o dziejach Inowrocławia nie tylko wśród młodzieży, ale zapewne jeszcze bardziej zmotywują miłośników naszego miasta do zaangażowania się w staraniach w odkrywaniu i zachowaniu kultury i cywilizacji minionych wieków, blasków i świetności Inowrocławia dla przyszłych pokoleń. Jeden z uczestników wspomnianego projektu ze Szkoły Podstawowej Nr 5- młody, dobrze zapowiadający się grafik komputerowy intensywnie pracuje nad cyfrową rekonstrukcją zamku inowrocławskiego w oparciu o opisy lustracyjne pozostając w oczekiwaniu na rzetelne badania zarysu jego fundamentów za pomocą tomografu archeologicznego. Wyniki prac uczestników projektu pod opieką merytoryczną archeologa będą przedstawione najwcześniej na wiosnę w prezentacji multimedialnej wraz ewentualną ekspozycją znalezisk archeologicznych w ramach współpracy z Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

jard dnia grudzień 16 2017 17:47:32 · Drukuj
     
     
JESTEM BEZPIECZNY W SZKOLE, W DOMU, NA DRODZE

Dnia 12 grudnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I z przedstawicielami Policji. Jego tematem było utrwalenie z pierwszoklasistami zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole,w domu i na drodze. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych podczas przerw, na boisku szkolnym, podczas gier i zabaw, zmieniających się warunków atmosferycznych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pani policjantka podkreśliła jak ważną role odgrywa znajomość numerów alarmowych i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości jak również wykazały się posiadaną już na ten temat wiedzą, odpowiadając na zadawane im pytania. Korzystając z obecności specjalnych gości, został również podsumowany konkurs dla klas starszych, związany z bezpieczeństwem w sieci pt. "Stop cyberprzemocy", którego organizatorami były panie: Katarzyna Karbowiak- pedagog szkolny oraz Katarzyna Sytkow- nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Składamy serdeczne podziękowania panu Arturowi Chęsemu z Drukarni Pozkal za ufundowanie nagród w konkursie.

jard dnia grudzień 16 2017 17:39:31 · Drukuj
     
     
MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami oraz we współpracy z Samorządem Uczniowskim, zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym wystawiono ozdoby świąteczne wykonane przez rodziców i dzieci.Wytworzone prace cieszyły się dużym powodzeniem wśród kupujących. Zdobyte środki finansowe zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach szkolnych. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu funduszy.

jard dnia grudzień 16 2017 17:35:16 · Drukuj
     
     
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA RODZICÓW

Magia zbliżających się świąt ogarnęła nie tylko dorosłych. 11 grudnia br.rodzice klasy I b z wychowawcą Elżbietą Kulesiewicz zorganizowali warsztaty artystyczne, które prowadziły zdolne babcie: Anna Juchacz i Hanna Barawąs. Na spotkaniu można było zapoznać się z techniką decupage i wykonać ozdoby świąteczne. Następnie rodzice wykonali przepiękne stroiki, które zostały wystawione na szkolnym kiermaszu przedświątecznym.

jard dnia grudzień 16 2017 17:31:43 · Drukuj
     
     
„SŁODKO I ŚWIĄTECZNIE”

Dnia 11.12.2017 klasa III c z opiekunami p.M.Zdyb i p.D.Gulańczyk brała udział w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu w warsztatach „Słodko i świątecznie”, podczas których uczniowie własnoręcznie zdobili pierniki i samodzielnie wykonali stroiki bożonarodzeniowe. Młodzież naszej szkoły miała również okazję postrzelać na strzelnicy oraz poznać nauczycieli i uczniów placówki.

jard dnia grudzień 14 2017 09:17:47 · Drukuj
     
Strona 2 z 82 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Luty 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew