Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku

W dniach 26 maja b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku k/Bydgoszczy. Tematem wyjazdu były „Ptaki siedlisk wodnych”. W czasie zajęć młodzież uczyła się rozpoznawać gatunki, nabierała podstawowych umiejętności w obserwacji ptaków na stawie. Rozróżniała gniazdowniki i zagniazdowniki. Poznała ciekawostki życia ptaków. Opiekun: Janina Greń

jard dnia czerwiec 04 2018 12:30:21 · Drukuj
     
     
MISTRZOWIE PIĘKNEJ POLSZCZYZNY

Uczniowie klasy VII a - Maja Felerska oraz Witold Karólewski zostali laureatami międzyszkolnego konkursu polonistycznego dla klas siódmych o tytuł Mistrz Pięknej Polszczyzny. Pokonując wiele koleżanek i kolegów z inowrocławskich szkół, zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce i zdobyli tytuły Mistrzów Pięknej Polszczyzny. Brawo!
Droga do sukcesu nie była ani krótka, ani łatwa, bo w kolejnych etapach uczniowie musieli rozwiązać trudny test oraz dokonać prezentacji fragmentu prozy ukazującego wykorzystanie technologii informacyjnej. Opiekunem zdolnej młodzieży jest pani Joanna Bochat.

jard dnia maj 24 2018 20:30:51 · Drukuj
     
     
BIAŁA SOBOTA

Dnia 19.05.2018 po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia pod hasłem „Biała sobota”. Celem akcji było uświadomienie uczniom i społeczności lokalnej odpowiedzialności za własne zdrowie i możliwości wpływania na stan swojego zdrowia. Mieszkańcy Inowrocławia mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań krwi, pomiarów ciśnienia krwi, glukozy, tkanki tłuszczowej, wagi ciała i wzrostu oraz z porad lekarskich. Odbyły się pogadanki i prelekcje na temat udzielania pierwszej pomocy, pielęgnacji ciała, opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej, profilaktyki uzależnień i honorowego krwiodawstwa. Uczniowie po kierunkiem nauczycieli dokonali prezentacji na przygotowanych przez siebie stoiskach na temat: ...

jard dnia maj 23 2018 19:50:45 Czytaj więcej · 160 Czytań · Drukuj
     
     
Zabłysnęli wiedzą

17 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza odbyła się IV Kujawsko-Pałucka Gimnazjada z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie 2018. Około 50 uczestników wojewódzkiego konkursu rozwiązywało test, a 10 najlepszych wzięło udział w quizie wiedzy regionalnej. Wśród nagrodzonych znalazło się troje przedstawicieli naszego gimnazjum. Laureaci to Jakub Gemziak (miejsce 3) i Martyna Konieczna ( miejsce 7) z klasy III a. Natomiast Dominik Karólewski z klasy III f zdobył tytuł finalisty. Uczniów przygotowały pp. Joanna Augustyn, Aleksandra Kościelak i Dorota Gulańczyk. Zdolnym uczniom gratulujemy. Ze względu na rangę konkursu otrzymają oni dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich.

jard dnia maj 23 2018 19:35:47 · Drukuj
     
     
„ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO”

Po raz ósmy nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”. Patroni honorowi akcji Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Dziecka, Instytut Żywności i Żywienia. Akcja miała na celu wykształcenie u uczniów nawyku zdrowego odżywiania, zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania samodzielnych prób gotowania oraz zmotywowania do codziennej aktywności fizycznej. W ramach akcji odbyły się lekcje z uczniami przy pomocy otrzymanych materiałów dydaktycznych, a w czasie Białej Soboty(19.05.2018 r.) animowaliśmy wydarzenie społeczne związane z misją wspomnianego programu. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Katarzyna Mazurowska.

jard dnia maj 23 2018 19:30:54 · Drukuj
     
     
SREBRO I BRĄZ NA MISTRZOSTWACH POWIATU W LEKKOATLETYCE

W poniedziałek 21 maja br. na Stadionie Inowrocławskich Olimpijczyków odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowali: Bandoch Hubert (skok w dal), Gralewski Jakub (bieg na 300 m) z 2 c, Szafrański Jakub (bieg na 100 m) z 3a, Kujawa Michał (skok wzwyż) z 3d, Długosz Mateusz (skok wzwyż), Mrotek Kordian (bieg na 300 m), Nowakowski Jakub (bieg na 100 m), Olechowicz Łukasz (pchniecie kulą), Pawłowski Jakub (bieg na 100 m), Wajrak Michał (rzut oszczepem) z 3e. Z formą, najlepiej wstrzelił się Mateusz, który pokonując wysokość 165 cm został wicemistrzem powiatu w skoku wzwyż. Brązowy medal wybiegał na dystansie 100 m J. Pawłowski z wynikiem 12,1 sek. Opiekunem młodzieży była p. Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy!

jard dnia maj 22 2018 10:20:24 · Drukuj
     
     
WYCIECZKA DO WARZENKA

W minionym tygodniu w dniach od 15 do 18 maja uczniowie „piątki” z klas: 2 a, 2 c, 3 d, 3 e , 3 f przebywali na wycieczce w Warzenku, 20 km od Trójmiasta. Młodzież mieszkała w ośrodku nad Jeziorem Tuchomskim, oddając się wielu atrakcjom oraz sprawdzając swoje umiejętności surwiwalowe. Spędzając całe dnie na świeżym powietrzu, każdy mógł wziąć udział w przeprawie pontonowej, manewrach wojskowych, strzelaniu z broni paintballowej i łuku, marszu na orientację, wspinaczce po ściance i po wieży ze skrzynek, pojedynku sanitariuszy, walkach sumo, rozgrywkach piłki siatkowej plażowej, koszykówce, unihokeja, rzutach kaloszem na odległość, jajkami. Oprócz tego wieczorem w rozpalaniu ogniska bez użycia zapałek, nocnych podchodach, dyskotece. Z pewnością, po tak wyczerpujących zajęciach, każdy z uczestników wycieczki poradziłby sobie w przetrwaniu, w skrajnych warunkach np. w lesie.

jard dnia maj 22 2018 10:17:40 · Drukuj
     
     
LAUREATKA I FINALISTA XIII POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Lidia Kopczyńska z klasy II b gimnazjum zdobyła wysokie III miejsce i tytuł laureata, a uczeń Jan Kuls z klasy II b gimnazjum tytuł finalisty w XIII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego , którego finał odbył się 27.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu. Opiekunem zdolnej młodzieży jest p.Magdalena Zdyb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

jard dnia maj 21 2018 18:28:06 · Drukuj
     
     
SPORT SPOSOBEM NA ŻYCIE

Sport pozwala realizować wyznaczone cele.15 maja 2018 r. dowiedziały się o tym uczennice klasy VII a. Cała klasa odwiedziła Szkołę Podstawową w Grębocinie, gdzie dziewczęta wzięły udział w zajęciach sportowych z mistrzyniami sportu. Złote medalistki odwiedziły młodzież w ramach programu „Mistrzynie w Szkołach” zorganizowanego przez fundację Otylii Jędrzejczak. W wydarzeniu wzięły udział sportsmenki: Oktawia Nowacka, Iza Baumgart, Patrycja Maliszewska, Karolina Karasiewicz oraz sama Otylia Jędrzejczak. Lekcja wychowania fizycznego z wykorzystaniem taśm oporowych zakończona była rozmową z mistrzyniami sportu, podczas której jej uczestniczki mogły zadawać pytania swoim idolkom. Padło bardzo dużo ciekawych pytań i jeszcze więcej inspirujących do rozwijania sportowych pasji odpowiedzi. Uczniowie wrócili do Inowrocławia bogatsi o wiedzę, nowe sportowe umiejętności oraz torby z upominkami, którymi obdarowali ich organizatorzy i sponsorzy. To była doskonała lekcja sportu i wychowania.

jard dnia maj 21 2018 18:26:23 · Drukuj
     
     
Sukcesy ekologiczne naszych uczniów

6 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. 4 Kujawskiego Pułku Artylerii Lekkiej w Inowrocławiu odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego organizowanego z okazji XXII Sejmiku Ekologicznego. W konkursie uczestniczyło 29 uczniów klas gimnazjalnych z siedmiu szkół miasta i powiatu Inowrocławskiego. Ich wiedza ekologiczna poddana została sprawdzeniu podczas testu.
Rozstrzygniecie konkursu oraz wyniki ogłoszone zostały 9 maja w trakcie XXII Sejmiku Ekologicznego. Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Zofia Kowal, Marta Nowak, Zuzanna Trela oraz Jan Biernacki zdobyli pierwsze miejsce . Opiekunem uczniów jest p. Janina Greń. Gratulujemy!

jard dnia maj 15 2018 14:45:34 · Drukuj
     
     
WIELKI SUKCES MATEMATYKÓW NASZEJ SZKOŁY

W dniu 28 kwietnia 2018 roku w Toruniu odbył się finał wojewódzki konkursu matematycznego „Liga Zadaniowa”, dla klas drugich gimnazjum, zorganizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Do finału konkursu, po długim i wyczerpującym etapie rejonowym składającym się z trzech części, zakwalifikowało się 66 uczniów z całego województwa kujawsko – pomorskiego.
W dniu 10 maja 2018 roku ukazały się ostateczne wyniki tego konkursu.
Tytuł laureata konkursu uzyskało tylko 23 uczniów.
Nasi uczniowie wywalczyli 2 tytuły laureata i 2 tytuły finalisty.
Są to jedyni laureaci w powiecie inowrocławskim w tym konkursie.
Oto oni, główni bohaterowie tego sukcesu: ...

jard dnia maj 13 2018 15:51:01 Czytaj więcej · 381 Czytań · Drukuj
     
Strona 2 z 87 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Sierpień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew