Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
Apele porządkowe w SP5

Dnia 5 września 2019 roku odbyły się apele porządkowe dla wszystkich klas.
Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa na terenie szkoły i regulaminem szkolnym.

Felix dnia wrzesień 23 2019 20:02:56 0 Komentarzy · 48 Czytań · Drukuj
     
     
WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW DO WARSZAWY . . .

Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, dnia 6 września br. klasa 5a i 5b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie wybranych zabytków stolicy. Wszyscy dobrze wiedzą, że najlepiej uczyć się poprzez praktykę, dodała wychowawczyni p. Katarzyna Sytkow i dlatego zabrałam swych wychowanków w to pełne ciekawości młodzieńczej miejsce. Tu w centrum, piątoklasiści przez kilka godzin przenieśli się do świata samodzielnego eksperymentowania, które sprawiło wszystkim uczestnikom wyprawy ogromną radość. Następnie przenieśli się do kolejnego świata- sportowych emocji- na Stadion Narodowy. Oprócz tego mieli okazję poznać kilka zabytków naszej stolicy. Mimo zmęczenia, wszyscy byli zadowoleni z wycieczki, a uczniom marzy się kolejna.

Felix dnia wrzesień 19 2019 18:56:32 0 Komentarzy · 71 Czytań · Drukuj
     
     
Wpłata na obiady - Październik

Wpłata za obiady na miesiąc październik 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 25. 09. 2019 r. najpóźniej
Kwota 143 zł

Felix dnia wrzesień 02 2019 20:41:51 0 Komentarzy · 121 Czytań · Drukuj
     
     
RADOSNE POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Witaj Szkoło! Takie hasło przywitało 555 uczniów z 24 oddziałów, którzy zebrali się w odświętnych, białych koszulach i bluzkach w pięknie udekorowanym korytarzu Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się w trzech turach, najpierw uczniowie z klas wyższych, następnie drugo i trzecioklasiści, a po nich pierwszoklasiści wraz z pierwszym oddziałem przedszkolnym sześciolatków. Uczniów tradycyjnie powitał dyrektor pan Ireneusz Zieliński, który poinformował o bieżących sprawach związanych z nowym rokiem szkolnym. Słowa zachęty do owocnej i wytężonej nauki oraz błogosławieństwa na trudy zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności padły z ust przyjaciela szkoły ks. kan. Pawła Kowalskiego, proboszcza Parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby zapoznać
się z planami lekcji i podzielić wrażeniami z minionych wakacji.


Felix dnia wrzesień 02 2019 20:30:35 0 Komentarzy · 96 Czytań · Drukuj
     
     
"Wielki finał"

No i nadszedł dzień pożegnania. Pogoda troszkę spłatała nam figla ale i tak udało się godnie zakończyć półkolonie. Wspólne wyjście na lody, gry i zabawy sportowe na salach gimnastycznych naszej szkoły, no a w końcu uroczyste rozdanie dyplomów i upominków oraz wcześniej wykonanych koszulek z własnymi nadrukami, zwieńczyły naszą wakacyjną przygodę. Choć zdawałoby się, że to tylko dwa tygodnie, to wszyscy zdążyli się ze sobą zżyć, nawiązać nowe znajomości a nawet przyjaźnie. Zapewne na długo w pamięci naszych milusińskich pozostaną przygody, które razem przeżyliśmy. Te, które najbardziej przypadły im do gustu, uwieńczyli na kartkach papieru w postaci pięknych, kolorowych rysunków. Dziękujemy wszystkim za jakże mile spędzony czas i życzymy dalszego udanego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu! smiley Półkolonie LATO 2019 z SP5 w Inowrocławiu oficjalnie uważam za zakończone!
Wszystkich chętnych zapraszamy już dzisiaj na półkolonie zimowe lub na obóz narciarski w Tatrach.

Felix dnia lipiec 07 2019 16:58:51 0 Komentarzy · 180 Czytań · Drukuj
     
     
"Łyk historii"

Nasze półkolonie nieubłaganie zmierzają do końca. Jednak nie mogło obyć się bez wizyty w dawnym grodzie Popiela - Kruszwicy. Wizytę w tym malowniczo położonym mieście rozpoczęliśmy rejsem 'Rusałką' przez jezioro Gopło. Piękne widoki zachwyciły naszych podopiecznych. Następnie podczas przechadzki z przewodnikiem, uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią miasta i regionu. Wizyta na Mysiej Wieży i w podziemiach zamku dostarczyła zarówno nowych wrażeń, jak i informacji historycznych. Po obowiązkowym punkcie każdej wycieczki - zakupie pamiątek - ruszyliśmy w drogę powrotną do Inowrocławia. I tak zakończyliśmy przedostatni już dzień naszej wakacyjnej przygody.

Felix dnia lipiec 04 2019 22:33:51 0 Komentarzy · 182 Czytań · Drukuj
     
     
"Filmowa środa"

Na naszych półkoloniach z "Piątką" nie mogło zabraknąć wizyty w inowrocławskim Kinomaxie! Nasi mali kinomaniacy mieli okazję obejrzeć premierę drugiej części hitu dla dzieci tych małych i tych większych - "Sekretne życie zwierzaków domowych". Zaopatrzeni w obowiązkowy rekwizyt każdego uczestnika seansu (popcorn) , dzieci z uwagą i rozbawieniem obejrzały film. Z sali dochodził gromki śmiech rozbawionej młodej publiczności. Po udanej projekcji udaliśmy się na pyszne lody do cukierni 'Marta'. Żeby dobić do pełni szczęścia dzień zakończyliśmy pobytem na placu zabaw 'Miś'. I tak minął kolejny dzień pełen wrażeń i śmiechu na naszych półkoloniach

Felix dnia lipiec 03 2019 21:51:21 0 Komentarzy · 189 Czytań · Drukuj
     
     
Edukacyjno-rekreacyjny wtorek

Wtorek na naszych półkoloniach LATO 2019 minął w cudownej atmosferze dzięki wizycie w Centrum Zabaw Rodzinnych 'Family Park' w Bydgoszczy. Dzieci mogły korzystać ze wszelkich dobroci, które były dla nich przygotowane. Począwszy od zabaw w 'Figloraju' z dżunglą przeszkód w postaci kładek, trampolin, równoważni, zjazdów, tuneli, wałków, poprzez tęczową zjeżdżalnię, strefę trampolin, kręgle, wystrzałowe armatki, ściankę wspinaczkową, samochodziki aż po wizytę w pracowni Profesora Ciekawskiego. W tej ostatniej nasi podopieczni odkrywali tajniki nauki. Profesor za pomocą często widowiskowych eksperymentów, wyjaśniał jak skonstruowany jest nasz świat. Młodzi odkrywcy z wielkim zaciekawieniem i entuzjazmem przyglądali się doświadczeniom i sami chętnie w nich uczestniczyli. Naszą wizytę zakończyliśmy wspólnym tańcem prowadzonym przez animatorów z 'Family Park'. To był kolejny dzień pełen wrażeń!

Felix dnia lipiec 03 2019 21:49:49 0 Komentarzy · 189 Czytań · Drukuj
     
     
"Wakacyjne pląsy"

Drugi tydzień na naszych półkoloniach zaczęliśmy z rozmachem! Odwiedziny w inowrocławskiej Kręgielni spotkały się z dużym entuzjazmem naszych podopiecznych. Rywalizacja podczas gry w kręgle wciągnęła wszystkich, natomiast zorganizowana na drugiej sali dyskoteka pozwoliła rozładować sportowe emocje. Przy przebojach muzyki rozrywkowej młodzi tancerze mieli okazję wykazać się zarówno solo, jak i w grupach - dla przykładu układ do kultowej "Makareny" wyszedł perfekcyjnie! Śpiewom i pląsom nie było końca, a to dopiero początek tygodnia….!

Felix dnia lipiec 03 2019 21:47:45 0 Komentarzy · 190 Czytań · Drukuj
     
     
UWAGA NOWI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY!!

Bardzo prosimy uczniów, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole od 1 września 2019 r. o dostarczenie do sekretariatu szkoły 1 zdjęcia do legitymacji szkolnej ( nie obowiązuje dzieci z klasy zerowej ).


Podręczniki do RELIGII na rok szkolny 2019/2020

  • ODDZIAŁ ZEROWY "W świecie mojego Boga"

  • KLASA PIERWSZA "Żyjemy w Bożym świecie"

  • KLASA DRUGA "Idziemy do Jezusa"

  • KLASA TRZECIA "Jezus jest z nami" (podręcznik + ćwiczenia)

  • KLASA CZWARTA "Miejsce pełne BOGActw"

  • KLASA PIĄTA "Spotkania uBOGAcające"

  • KLASA SZÓSTA "Tajemnice BOGAtego życia"

  • Podręczniki do religii dla klasy VII i VIII będą podane we wrześniu

WYDAWNICTWO JEDNOŚĆ

Felix dnia lipiec 01 2019 18:53:19 0 Komentarzy · 217 Czytań · Drukuj
     
     
Świat zabaw

Wraz z końcem tygodnia przyszedł czas na szaloną zabawę w inowrocławskim parku rozrywki "Frajda". Dzieci skakały na trampolinach, grały w piłkę na specjalnie zabezpieczonym boisku , zjeżdżały z gigantycznych zjeżdżalni, grały w gry zespołowe i indywidualne na przygotowanych automatach, jeździły, wirowały, rzucały i wiele wiele innych czynności wykonywały dzięki różnorodności sprzętów, które oferuje bawialnia. Każdy znalazł coś dla siebie. To był niewątpliwie bardzo udany koniec tygodnia!

Felix dnia lipiec 01 2019 16:00:26 0 Komentarzy · 191 Czytań · Drukuj
     
Strona 2 z 102 < 1 2 3 4 5 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew