Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
Spotkanie z Harcerską Grupą Rekonstrukcji Historycznej ZHR

W piątek 1 grudnia 2017 r. członkowie Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej ZHR prezentowali zbiory fotografii zebrane w ramach powstającego "Cyfrowego Albumu o Powstaniu Wielkopolskim w Inowrocławiu i na Kujawach Zachodnich" oraz wyposażenie i uzbrojenie powstańcze. Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 na zaproszenie dyrektora tej placówki Pana Ireneusza Zielińskiego oraz nauczycieli historii. W spotkaniu wzięło udział około osiemdziesięciu osób z najstarszych klas podstawówki i gimnazjum nr 2. Spotkanie prowadzili Tomasz Sibora, Bartosz Polewski oraz Rafał Cyms - Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 / 1919 Koło w Inowrocławiu. Dziękujemy nauczycielom i uczniom na możliwość spotkania i czas jaki wszyscy poświęcili, aby lepiej poznać powstańczą historię Inowrocławia i Kujaw Zachodnich. Kolejne tego typu spotkania mamy już w naszych planach. Wciąż też zbieramy nowe, nieznane szerszej widowni i czytelnikom fotografie i zachowane relacje nieżyjących już powstańców.

jard dnia grudzień 05 2017 12:27:40 · Drukuj
     
     
„I Ty możesz stać się…”

Daria Frydrych – uczennica kl. II a gimnazjum została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej „I Ty możesz stać się…” Na konkurs przygotowała własną interpretację fragmentu powieści Józefa Konrada Korzeniowskiego pt. „Lord Jim” i podobnie jak pozostali uczestnicy, oceniana była przez profesjonalne jury składające się z aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występ wymagał nie tylko opanowania pamięciowego długiego i trudnego tekstu, ale również aktorskiego podejścia do niego i, co chyba było najtrudniejszym zadaniem, opanowania paraliżującej chwilami tremy. Z zadań tych Daria wywiązała się wzorowo. Serdecznie gratulujemy być może przyszłej aktorce i jej nauczycielce – pani Joannie Bochat.

jard dnia grudzień 05 2017 12:26:37 · Drukuj
     
     
LAURY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ONKOLOGICZNYM

25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej. W konkursie uczestniczyli ...

jard dnia listopad 28 2017 19:12:58 Czytaj więcej · 55 Czytań · Drukuj
     
     
Nasi uczniowie na promocji książki o założycielu Inowrocławia

24 listopada, w Sali Kryształowej Medical SPA w Inowrocławiu, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu promującym wydanie publikacji pod tytułem ”Książę Kazimierz Konradowic i Kujawy jego czasów” pod redakcją profesora Dariusza Karczewskiego w ramach projektu edukacyjnego - „Zamek inowrocławski”.
Wydanie opisujące historię naszego księcia jest zbiorem wielu ciekawych artykułów, m.in. wspomnianych i obecnych dzisiaj autorów, którzy poruszali w nich aspekty historyczne, numizmatyczne i archeologiczne dotyczące początków dziejów naszego miasta.
Książka prezentuje różne aspekty życia i działalności samego księcia Kazimierza Kondradowica, opisuje też dzieje Kujaw w jego czasach. Mamy tu elementy z biografii władcy, informacje na temat tego, co zdziałał, oraz wiedzę o sytuacji politycznej Kujaw i księstw ościennych. Publikacja zawiera też ...

jard dnia listopad 26 2017 19:11:11 Czytaj więcej · 28 Czytań · Drukuj
     
     
LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W STRAŻY POŻARNEJ

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to bardzo ważne cele podstawy programowej. Dlatego też w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, dnia 21 listopada br. uczniowie klas gimnazjalnych III d i III e odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 przy ulicy Poznańskiej 133 w Inowrocławiu. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z trudną i jakże odpowiedzialną pracą strażaków, wyposażeniem JRG, sprzętem ratowniczym oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak należy zachowywać się w momencie wybuchu pożaru, o największych akcjach ratowniczych w naszym regionie oraz co mają zrobić, aby w przyszłości móc wykonywać ten zawód. Po takiej lekcji, młodzież z pewnością będzie wiedziała jakie podjąć kroki w przypadku zagrożeń pożarowych- dodała nauczycielka tego przedmiotu w szkole – Katarzyna Sytkow.

jard dnia listopad 26 2017 19:07:50 · Drukuj
     
     
ŚWIATOWE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Nie mogło zabraknąć w nim ...

jard dnia listopad 21 2017 15:00:07 Czytaj więcej · 50 Czytań · Drukuj
     
     
MŁODZI HISTORYCY NA KONFERENCJI W UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA

Młodzi historycy z Inowrocławia na konferencji „Zamki – signum temporis medii aevi” – ku pamięci profesora Leszka Kajzera.
W związku z zaproszeniem do Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożytności przy Instytucie Archeologii UMK w Toruniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu uczestniczyli w wykładach dotyczących zamków, zwiedzali sale muzealne i pracownie konserwatorskie oraz miniskansen archeologiczny. Największe wrażenie na uczniach zrobiły oryginalne drewniane przedmioty konserwowane przez specjalistów m.in. ok. 1000 – letnia łódź – dłubanka z Ostrowa Lednickiego, części wału grodowego z Bydgoszczy , czy studnia z Gdańska oraz prastare przedmioty codziennego użytku i broń. Uczniowie zapoznali się z istotą i metodami pracy archeologów i konserwatorów i stwierdzili, że na pewno nie jest to ich ostatnie spotkanie z archeologią.
W drodze powrotnej wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami zwiedzili zamek dybowski pod Toruniem. Przypomnijmy, że rąbińska SP nr 5 realizuje projekt ,,Zamek inowrocławski”.

jard dnia listopad 14 2017 12:39:51 · Drukuj
     
     
ZNÓW POSADZILIŚMY KROKUSY

Szkoła Podstawowa nr 5 (wcześniej Gimnazjum nr 2) od trzech lat aktywnie uczestniczy w realizacji Projektu Krokus Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. Projekt ten pozwala na zapoznanie uczniów szkół podstawowych z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.
Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują ...

jard dnia listopad 13 2017 14:41:22 Czytaj więcej · 33 Czytań · Drukuj
     
     
Śniadanie Daje Moc po raz pierwszy w SP5

Zjeść czy popatrzeć, a może tylko powąchać? 8 listopada 2017 r. to dzień w kalendarzu zarezerwowany w klasach I na udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Wcześniej pierwszoklasiści z pomocą wychowawczyń: Anny Ciechanowskiej, Elżbiety Kulesiewicz, Kamili Ziółkowskiej i Aliny Pacholskiej zaplanowali menu, pamiętając o szczególnym udziale warzyw i owoców w przyrządzanych potrawach. Uczniowie zakasali rękawy, założyli fartuszki i z wielkim entuzjazmem przyrządzili apetyczne kanapki. Z sal rozchodził się przyjemny zapach, a bukiet witamin wzmocnił nasze organizmy. Z każdym kolejnym kęsem nabieraliśmy mocy, która niewątpliwie przyda się na pochmurne jesienne dni.

jard dnia listopad 11 2017 16:05:27 · Drukuj
     
     
Grobowiec rodziny Schedlin – Czarlińskich będzie odnowiony

W związku z apelem jaki w czerwcu br. dotarł do rąbińskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w sprawie pomocy w renowacji grobowca rodziny Schedlin- Czarlińskich społeczność szkolna podjęła działania zmierzające do pozyskania instytucji lub osób gotowych wesprzeć tę inicjatywę. Ostatecznie pomoc w odrestaurowaniu grobu tej zasłużonej rodziny zadeklarowały władze inowrocławskiego przedsiębiorstwa INOFAMA S.A.. Biorący udział w spotkaniu, które odbyło się w końcu października br., Ireneusz Zieliński dyrektor SP nr 5 w Inowrocławiu oraz historyk i regionalista Edmund Mikołajczak złożyli podziękowania Markowi Borkowskiemu – prezesowi zarządu i Januszowi Łuczakowi – członkowi zarządu za deklarację odnowienia grobowca i omówili szczegóły realizacji tego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że w rodzinnym grobowcu tej pomorsko – kujawskiej rodziny ziemiańskiej herbu Sówka, znajdującym się na cmentarzu parafii pw. Zwiastowania NMP pochowani są m. in.:
Leon Schedlin – Czarliński – senior : inżynier, przedsiębiorca, współtwórca inowrocławskiego przemysłu, nazywany inowrocławskim Cegielskim, radny Rady Miejskiej, współtwórca Dziennika Kujawskiego, patriota aktywny w czasach zaborów jak i Powstania Wielkopolskiego, społecznik.
Leon Schedlin – Czarliński – junior: lotnik nawigator WP i RAF, odznaczony Krzyżem Walecznych, brał udział m.in. w ochotniczych lotach z pomocą z Włoch nad Warszawę w czasie Powstania Warszawskiego, emigrant zmarły w Kanadzie.

jard dnia listopad 10 2017 11:12:44 · Drukuj
     
     
Niezwykłe spotkanie

24 października 2017 r. klasy II b i III c wraz z opiekunkami gościły w Warszawie w Muzeum Narodowym i na spektaklu w Och-Teatrze.
Uczniowie mieli okazję podziwiać znanych z ekranów telewizyjnych i bardzo lubianych aktorów (m.in. Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego, Artura Barcisia, Wojciecha Pokorę, Violę Arlak)w inscenizacji „Zemsty” Aleksandra Fredry.
Po spektaklu, który dostarczył nam doskonałej zabawy i jednocześnie prowokował do zastanowienia nad sobą, spotkaliśmy się z p. Cezarym Żakiem, odtwórcą roli Cześnika Raptusiewicza. Aktor bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy, jej blaskach i cieniach. Chętnie też odpowiadał na nasze rozliczne pytania. Był ciekaw, czy język Fredrowski przemawia jeszcze do współczesnego młodego człowieka. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia z aktorem.
Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia wizyta w teatrze, którego twórcą jest Krystyna Janda.

jard dnia listopad 10 2017 10:56:12 · Drukuj
     
Strona 1 z 80 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Wrzesień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew