Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 611
Najnowszy Użytkownik: oclas10
 

     
NOWY NAGROBEK DLA NASZEGO PATRONA

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu tablicy inskrypcyjnej umieszczonej na nowym nagrobku Patrona Szkoły - wybitnego działacza niepodległościowego i pierwszego prezydenta miasta, dra Józefa Krzymińskiego.
Uroczystość odbyła się 12 października 2017 roku na cmentarzu parafii św. Mikołaja w Inowrocławiu, Tablica została odsłonięta przez Prezydenta Miasta Inowrocławia, p. Ryszarda Brejzę oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, p. Tadeusza Chęsego.
Nowy tablica jest efektem działań, które społeczność szkolna podjęła w ubiegłym roku z inicjatywy dyrektora ówczesnego Gimnazjum nr 2 – obecnej Szkoły Podstawowej nr 5 – p. Ireneusza Zielińskiego w związku z pogarszającym się stanem nagrobka doktora Józefa Krzymińskiego.
Społeczność szkoły zwróciła się wówczas do ...

jard dnia październik 17 2017 19:23:13 Czytaj więcej · 28 Czytań · Drukuj
     
     
WCALE NIE TACY STRASZNI GIMNAZJALIŚCI

10 października br. uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Kulesiewicz w ramach przygotowań do pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego, gościli w swojej klasie gimnazjalistów z klas III a i III f ze szkolnej grupy teatralnej „Ad astra” i ich opiekuna panią Mirosławę Cieślarek.
W czasie spotkania najmłodsi zaśpiewali starszym koleżankom i kolegom piosenkę, poczęstowali ich cukierkami i podzielili się pierwszymi wrażeniami z nowej szkoły. W zamian starsi uczniowie ze wzruszeniem wspominali swoje najmłodsze szkolne lata - a młodsi śmiało opowiadali, co im się w szkole podoba.
Wizyta gimnazjalistów zakończyła się sympatycznym uczniowskim pożegnaniem z tzw. ”przybiciem piątki” będącym potwierdzeniem, że w „piątce” wszystko jest na „piątkę”.

jard dnia październik 14 2017 11:46:04 · Drukuj
     
     
„PIĄTKA” ZŁOTYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ 6- OSOBOWEJ CHŁOPCÓW

Wczoraj 9 października br. na Orliku w Pakości rozegrany został turniej finałowy w ramach Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej w 6-piłkarskich chłopców. Nieoczekiwanym Mistrzem Powiatu została ekipa Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu- po 5 latach przerwy, która w wielkim finale pokonała reprezentację SP nr 2 Kruszwica 2:0, w meczu o miejsca 3 i 4 drużyna SP 14 Inowrocław pokonała 2 : 0 Dąbrowę Biskupią. W pokonanym polu pozostały ekipy Pakości i Janikowa, które to odpadły w fazie grupowej. Do osiągnięcia tego sukcesu przyczynili się: Bartosz Meyer 3a, Igor Gradkowski, Kordian Mrotek, Jakub Nowakowski, Michał Wajrak 3e, Oliwier Karaszewski, Dominik Kulak, Konrad Stefański, Maksymilian Mbamu 2b, Jakub Gralewski 2c, Filip Seget 2a. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Pawłowski. W ten sposób nasi złoci chłopcy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 października w Bydgoszczy. Opiekunem młodzieży jest pani Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

jard dnia październik 10 2017 21:59:08 · Drukuj
     
     
I MIEJSCE SIATKAREK

W sobotę 7 października br. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt rocznika 2002-2003 o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Startowały w nim trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5, 8 oraz 14. Po zaciętej rywalizacji, o czym świadczyły wyrównane mecze i duża ilość setów, nasza szkoła zajęła I miejsce, SP8 – II, a SP14 - III. Ekipy otrzymały dyplomy, puchary i medale. Zwycięski team tworzyły: Aleksandra Fajfer, Patrycja Konieczna, Martyna Konieczna, Natalia Ratajczak, Monika Kulik, Wiktoria Wojdylak, Martyna Pobłocka, Daria Kosiba, Natalia Kruszyna, Agata Zielińska, Maria Rychwicka, trenerem zespołu jest pani Dorota Sadowska. Organizatorem turnieju była nasza szkoła oraz panie: Dorota Sadowska, Katarzyna Sytkow, Małgorzata Krokowska. Zawody sędziował pan Adam Strachanowski. Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Radzie Rodziców za pomoc w organizacji turnieju.

jard dnia październik 10 2017 21:56:48 · Drukuj
     
     
ODKRYWANIE TAJEMNIC ZAMKU W INOWROCŁAWIU

Projekt Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra J. Krzymińskiego ,,Zamek w Inowrocławiu”
Po realizacji projektów związanych z rocznicami chrztu Polski, bitwy pod Mątwami, Konstytucji 3 Maja i spotkaniem z potomkami M. Bacciarellego i jego twórczością społeczność SP nr 5 postanowiła zaangażować się w działania mające na celu przybliżenie uczniom a może i szerszej publiczności tematu raczej pomijanego czyli dawnego zamku inowrocławskiego. Można by powiedzieć, że właściwie nie ma tematu, gdyż zamek nie istnieje. Rzeczywiście jako miasto nie mieliśmy szczęścia nie tylko do zamku ale i do innych budowli, które dzisiaj nazywalibyśmy zabytkami – poza zamkiem m.in. wieży ratuszowej, bram miejskich , murów obronnych, kościołów, klasztoru, synagog itp. Zważywszy na nieliczne zachowane pamiątki dawnej chwalebnej przeszłości miasta – stolicy księstwa i województwa - jest rzeczą oczywistą, że naszym obowiązkiem jest zbieranie i poszukiwanie każdej wiadomości lub rzeczy, która mogłaby mieć na celu wzbogacenie wiedzy o tym co minęło, a co jest cząstką tego, co nazywa się naszą spuścizną nie tylko regionalną ale tez narodową a więc i europejską. Poza aspektem poznawczym i edukacyjnym projektu ważny jest także walor wychowawczy. W związku z powyższym i powracającym pytanie, jak naprawdę wyglądał zamek w Inowrocławiu społeczność szkolna postanowiła podjąć się tego, jak się wydaje trudnego zadania. Celem programu jest: zebranie wszelkich informacji dotyczących zamku, wykonanie prezentacji, przeprowadzenie konkursu wśród uczniów szkół inowrocławskich, a przede wszystkim wywołanie dyskusji i zaproponowanie fachowych badań naukowych w celu odnalezienia zalegających pod ziemią fundamentów lub murów zamku (przedzamcza) i w miarę możliwości odtworzenie jego zarysu lub nawet wyglądu. Wydaje się , że nie jest to niemożliwe zważywszy chociażby na znane lustracje - opisy zamku i znany wykop z lat 80 – tych ub. wieku itp.
Temat należy drążyć tym bardziej, że Inowrocław był siedzibą założyciela miasta księcia piastowskiego Kazimierza Konradowica zw. Kujawskim ojca króla Władysława Łokietka, rezydencją i twierdzą książąt i królów polskich a później siedzibą królewskich starostów. Szczególną rolę odegrał on w czasach walk polsko – krzyżackich.
Zainteresowanie realizacją projektu wyraziły wstępnie władze Inowrocławia i wyższe uczelnie - także spoza Inowrocławia. Wszystkich posiadających jakiekolwiek informacje na ten temat prosimy o kontakt e-mail: sp5ino@wp.pl

jard dnia październik 07 2017 17:10:22 · Drukuj
     
     
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017

Nadszedł czas ogłoszenia wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się we wrześniu, w naszej szkole. Po prawie 100% frekwencji, społeczność uczniowska wybrała w tajnym głosowaniu koleżanki i kolegów, którzy będą ich reprezentować oraz pracować w „piątce” na rzecz samorządności w roku szkolnym 2017/2018. Są to uczniowie z następującymi funkcjami: ...

jard dnia październik 06 2017 10:28:00 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 73 Czytań · Drukuj
     
     
Młodzi ekolodzy w Hubertusie 2017

Hubertus - tradycyjne święto myśliwych, od lat organizowane było w bydgoskim Myślęcinku. W tym roku po raz pierwszy odbyło się poza Bydgoszczą - 1 października, w inowrocławskim Parku Zdrojowym. Był to festyn z atrakcjami dla starszych i młodszych. Myśliwi zaprezentowali elementy swej bogatej tradycji oraz działań na rzecz środowiska przyrodniczego i krzewienia edukacji ekologicznej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 12 kół łowieckich działających w powiecie inowrocławskim. Ukazały one łowiectwo od innej strony niż ta, z którą się myśliwych potocznie kojarzy, jako tych, których celem jest wyłącznie strzelanie. Owszem, dużo strzelają podczas różnych zawodów na swoich strzelnicach, organizują wystawy i imprezy kynologiczne, kultywują sygnalistkę myśliwską, razem ze szkołami prowadzą stałą akcję konkursową pod hasłem "Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzynie". Myśliwych w Polsce jest około 120 tys., a w okręgu bydgoskim 3,5 tys. Łowiectwo dziś, to także dziedzina gospodarki, nauki i rekreacji. Również – tak jak przed wiekami - źródło kulturotwórczej inspiracji artystów, łącznik i przekaźnik tradycji łowieckiej. Oba te elementy także zaprezentowane zostały w Solankach. Młodzież naszej szkoły w ramach współpracy z Kujawskim Kołem Łowieckim nr 52 uczestniczyła w tegorocznych obchodach święta myśliwych. W programie artystycznym przedstawiła idee łowiectwa oraz walory dziczyzny. Występ uczniów w składzie: Sandra Dorożyńska VIIb, Katarzyna Grabska, Wiktoria Radulska, Jagoda Nowak IIB, Wiktoria Charzewska, Julia Latańska IId, Zuzanna Trela, Oliwia Swiderska IIIc, Marcin Gralik, Martyna Andrzejczak, Natalia Kalina, Gabriela Ziółkowska IIIe nagrodzony został gromkimi brawami. Uczniowie z przygotowani zostali przez panie: Janię Greń, Dorotę Gulańczyk oraz Aleksandrę Łucką. Darz bór!

jard dnia październik 06 2017 10:26:13 · Drukuj
     
     
„PIĄTKA” W XVI SPARTAKIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

"Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?" - Martina Luthera Kinga Jr. W sobotę 30 września br. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Inowrocławiu odbyła się XVI edycja Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. Jej ideą była aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem. Poszukując odpowiedzi na początkowe pytanie, w tej imprezie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. A były nimi: Agata Wójcik 7a, Maria Rychwicka i Daria Kasiborska 3a, które tego dnia wcieliły się w role wolontariuszek pod okiem pani Katarzyny Sytkow, pracowały w punkcie informacyjnym, malowały twarze najmłodszym uczestnikom spartakiady oraz wspólnie z władzami miasta dokonywały koronacji najlepszych. Impreza ta utwierdziła nasze uczennice w przekonaniu, że każdy ma coś co może dać innym.

jard dnia październik 03 2017 12:42:20 · Drukuj
     
     
FESTYN SPORTOWO-RODZINNY DLA PIERWSZOKLASISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

Dnia 29 września 2017 r. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Kazimierza Kujawskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 5 (byłe Gimnazjum nr 2) im. dra J. Krzymińskiego wraz z przyjaciółmi rąbińskiej wszechnicy zorganizowali dla uczniów klas pierwszych festyn sportowo-rodzinny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Imprezę zaszczycili swoją obecnością I zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia - p. Wojciech Piniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Inowrocławia - p. Magdalena Kaiser, prezes O.S.M. Cuiavia p. Jarosław Marciniak, Prezes KSK ”Noteć” Inowrocław - p. Wojciech Kujoth, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GESAL p. Eugeniusz Skoczyński, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu dr Wiesław Juchacz, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra J.Krzymińskiego w Inowrocławiu. Sponsorami imprezy byli: p. Elżbieta Piniewska – przewodnicząca Wydziału Nauki i Edukacji Wojewódzkiego Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu dr Wiesław Juchacz, Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Kruszwicy, p. Paweł Kiszka – dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK w Inowrocławiu, inspektor Marcin Ratajczak - Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu, p. Jarosław Marciniak prezes Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej, p. Bartosz Waszak – dyrektor Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Inowrocław, Firma „Dekortino”. Festyn rozpoczął się pokazem tańca młodych tancerzy ze szkoły „1,2,3”, który zachwycił nie tylko pierwszaków, ale tez ich licznie przybyłych rodziców i opiekunów. Następnie zaproponowano im udział w ciekawych konkurencjach sportowych, skorzystanie z przygotowanych przez sponsorów imprezy stoisk, oglądanie wozu policyjnego i przygotowanych przez ratowników WOPR-u gadzetów, konkurs rysowania kredą na boisku, wiele atrakcji kulinarnych, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się jogurty i suszone jabłka. Dzieci rozwiązywały konkursy matematyczne oraz polonistyczne i zdobywały nagrody. Ich starsi koledzy, którzy przebrani w zabawne stroje towarzyszyli maluchom, pomagając im, zabawiając, malowali chętnym dzieciom twarze ku uciesze ich i ich rodziców. Wszystko to odbywało się przy dżwiękach wesołej muzyki i okrzykach radości najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 . Dużą atrakcja była obecność koszykarzy inowrocławskiej NOTECI, którzy pokazywali maluchom rzuty do kosza. Radości, śmiechu, zabawy nie było końca. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane podarunkami – każda klasa dostała podpisaną przez gości piłkę, skakankę, bidon, słodkie medale i dyplomy, poza tym każdy uczeń otrzymał sponsorowaną przez WSP i WBK koszulkę z herbem miasta i logo sponsorów. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, wśród których były takie, na których dziecin ustawiły się w kształcie literki swojej klasy. Zachwycone dzieciaki wróciły do szkoły. Z pewnością długo będą wspominać ten wspaniały festyn. Bardzo dziękujemy przyjaciołom szkoły , sponsorom i wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji imprezy.

jard dnia wrzesień 30 2017 21:50:42 · Drukuj
     
     
PIĄTKA MISTRZEM MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ 6-OSOBOWEJ CHŁOPCÓW

Dnia 21 września br. na Orliku przy ulicy Daszyńskiego, nasza reprezentacja w składzie: Gradkowski Igor, Mrotek Kordian, Nowakowski Jakub, Pawłowski Jakub, Wajrak Michał 3e, Gralewski Jakub 2c, Karaszewski Oliwier, Kulak Dominik, Mbamu Maksymilian Stefański Konrad 2b wywalczyła Mistrzostwo Miasta w Piłce Nożnej 6- osobowej Chłopców rocznika 2002. W drodze do sukcesu chłopcy pokonali zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1,8,14, Integracyjnej. W ten sposób „piątka” awansowała do półfinałowych rozgrywek powiatowych, które odbędą się 2 października w Pakości. Opiekunem piłkarzy jest pani Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

jard dnia wrzesień 25 2017 21:59:05 · Drukuj
     
     
WSPOMNIENIE O ZMARŁYM, WIELKIM PRZYJACIELU SZKOŁY WNUKU NASZEGO PATRONA - prof. ALEKSANDRZE H. KRZYMIŃSKIM

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. profesora Aleksandra H. Krzymińskiego zmarłego 19 września 2017 r. w Warszawie w wieku 91 lat, Wnuka naszego Patrona - dra Józefa Krzymińskiego, harcerza, podchorążego Armii Krajowej ps. Prus, uczestnika Powstania Warszawskiego, odznaczonego m.in. Krzyżem Walecznych, jeńca wojennego, absolwenta SGH (SGPIS),ekonomisty, profesora nadzwyczajnego PAN i SGH, doktora habilitowanego, wykładowcy wielu uczelni w Polsce i za granicą, specjalisty w zarządzaniu międzynarodowym, pracownika przedsiębiorstw handlu zagranicznego, eksperta ONZ, wiceministra spraw zagranicznych RP, autora wielu publikacji, humanisty, erudyty, promotora wychowania dzieci i młodzieży w duchu chrześcijańskim i patriotycznym, przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 5, b. Gimnazjum nr 2 i miasta Inowrocławia, sponsora szkoły, człowieka dobrego, otwartego, o wielkiej kulturze osobistej.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi,
uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego
w Inowrocławiu wraz z przyjaciółmi szkoły.

jard dnia wrzesień 23 2017 21:13:13 · Drukuj
     
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Wrzesień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew