Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
W KARNAWAŁOWYM NASTROJU

W czwartek 7 lutego w naszej szkole dla klas pierwszych i drugich odbyła się karnawałowa zabawa. Tego dnia szkolny korytarz zamienił się w salę balową udekorowaną barwnymi balonami i łańcuchami. Przebrani w kolorowe stroje, wcieliliśmy się w bohaterów znanych baśni i filmów. Wszyscy wyśmienicie się bawiliśmy przy muzyce i zabawach przygotowanych przez Pana Piotra - DJ. W czasie przerwy mieliśmy czas na słodki poczęstunek i wykonanie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
Z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień!

Felix dnia luty 10 2019 17:45:28 0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
     
     
RĄBIŃSKA „PIĄTKA” PIĘKNIEJE

Staraniem Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Inowrocławia oraz ze środków własnych pochodzących z wynajmu, udało się dokonać wymiany wszystkich, starych lamp świetlówkowych na nowoczesne, energooszczędne świetlówki LED w korytarzach i salach lekcyjnych, pomalować ściany, wymienić posadzkę w auli szkolnej, zwiększyć liczbę nowoczesnych kamer i zmodernizować system monitoringu poprawiając jakość wizualną nadzoru.
Kosztowna modernizacja upiększyła szkołę i poprawiła warunki techniczne tej przestrzennej, przyjaznej i bezpiecznej placówki edukacyjnej naszego miasta.

Felix dnia luty 10 2019 14:47:29 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
     
     
SPORTOWE WRAŻENIA NA WYSOKIM POZIOMIE PODCZAS COPERNICUS CUP 2019

Wczoraj- 6 lutego, już po raz piąty w Toruniu odbył się lekkoatletyczny, halowy mityng - Orlen Copernicus Cup 2019. Nie mogło nas tam zabraknąć, podczas występu naszych rodaków- lekkoatletów, którzy zaprezentowali się na najwyższym światowym poziomie. W biegu na 1500 m Marcin Lewandowski pobił rekord Polski. Świetne wyniki osiągnęły też Ewa Swoboda i Iga Baumgart-Witan. A świadkami tych wspaniałych osiągnięć byli uczniowie klasy 4a i 4b oraz przedstawicielki klasy 8a, 3 a, b, c, wraz z nauczycielami: Elżbietą Andrzejewską, Dorotą Sadowską i Natalią Nadrajkowską. Na koniec, po gorącym dopingu, przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia, które były niejako ukoronowaniem wczorajszego wypadu do Torunia. Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy, a UM dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Felix dnia luty 09 2019 18:09:43 0 Komentarzy · 17 Czytań · Drukuj
     
     
BAL KARNAWAŁOWY CZWARTOKLASISTÓW ZA NAMI

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży. Dlatego w minionym tygodniu, wszyscy uczniowie klas czwartych wzięli udział w balu karnawałowym. Został on zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, a odbył się w holu naszej szkoły. Nie zabrakło na nim oryginalnych przebrań, wspaniałej muzyki, odlotowych tańców i pysznych smakołyków. Po takich szaleństwach, nie strasznym mieć teraz dłuższą przerwę w zabawach, gdyż aż do Wielkanocy.

Felix dnia luty 09 2019 18:07:53 0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
     
     
Edukacja ekologiczna w teatrze.

07 lutego uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem pani Janiny Greń oraz pani Doroty Sadowskiej udali się do teatru w Inowrocławiu na sztukę pt. ”Śmietnisko” w wykonaniu teatru „Fabryka Kultury”. Spektakl poruszał tematy ekologiczne – zaśmiecanie środowiska, nieodpowiednią segregację odpadów, brak wiedzy o negatywnych wpływach na przyrodę ze strony świata, które możemy minimalizować dzięki drobnym, codziennym nawykom. Aktorzy przedstawili zagrożenia dla środowiska naturalnego tj. industrializacja, aglomeracja, chemizacja rolnictwa, zanieczyszczenie środowiska, myślistwo, kłusownictwo, wycinanie lasów, smog.

Felix dnia luty 07 2019 18:37:56 0 Komentarzy · 26 Czytań · Drukuj
     
     
FERIE Z PIĄTKĄ

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 5 zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 76 dzieci z klas I,II i IV pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Zajęcia odbywały się w godzinach od 8.00 do 14.00. Uczestnicy codziennie mieli zapewnione posiłki: śniadanie i obiad. Podczas dziesięciodniowego wypoczynku dzieci brały udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji. Wśród nich były liczne wycieczki i zajęcia prowadzone przez zaproszonych gości oraz wychowawców grup.
Szczegółowa relacja z półkolonii na Facebooku szkoły.

Felix dnia styczeń 30 2019 19:16:17 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
     
     
FERIE W TATRACH

Już po raz jedenasty nasza szkoła zorganizowała obóz narciarski do Gliczarowa Górnego, gdzie młodsi i starsi uczniowie mogli spędzić tydzień w malowniczych, polskich Tatrach. Pod czujnym okiem opiekunów p. Anny Ciechanowskiej, p. Doroty Sadowskiej i p. Natalii Nadrajkowskiej obozowicze mogli rozwijać swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe oraz uczestniczyć w zabawach na świeżym powietrzu. Odbyły się konkursy z nagrodami m.in. plastyczny, tenisa stołowego, turniej w piłkarzyki czy lepienia ze śniegu oraz coroczny slalom narciarski. Również nie obyło się bez kuligu z kiełbaskami oraz wycieczki do Zakopanego i na pobliskie termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Jak co roku spędziliśmy świetnie czas i serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych za rok!

Felix dnia styczeń 23 2019 18:02:46 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
     
     
OBIADY – WPŁATA NA KONTO SZKOŁY - LUTY

Wpłata za obiady na miesiąc luty 2019r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5

ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 25.01.2019r. najpóźniej
Kwota 120,00 zł (20 dni x 6,00 zł obiady)

Felix dnia styczeń 23 2019 16:37:13 0 Komentarzy · 43 Czytań · Drukuj
     
     
SPEKTAKULARNY WYSTĘP W WIDOWISKU PLENEROWYM

4 stycznia br. w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Inowrocław społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 wystąpiła w strojach historycznych w widowisku plenerowym pt. „Droga Ku Niepodległości”, wspaniale odgrywając role w inscenizacjach i pokazach jednocześnie prezentując wysoli poziom artystyczny pod opieką dyrektora szkoły Ireneusza Zielińskiego oraz Mirosławy Cieślarek i Doroty Gulańczyk. Jako aktorzy wystąpili:
Mikołaj Jasiński, Stanisław Kinowski, Aleksander Męclewski, Filip Szczepaniak, Krzysztof Sygit...

Felix dnia styczeń 17 2019 17:06:37 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 72 Czytań · Drukuj
     
     
Wystawa na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Dnia 8 stycznia br. w Szkole Podstawowa nr 5 odbył się wernisaż wystawy poświęconej zwycięskiemu Powstaniu Wielkopolskiemu.
Inicjatorem jej powstania jest Biuro Edukacji Narodowej oraz bydgoska Delegatura IPN, którą reprezentowała dr Kamila Churska – Wołoszczak. Plansze zawierały ok. 100 historycznych fotografii pochodzących z rozmaitych źródeł i ukazujących walkę o polskie granice po 1918 roku.
Podczas otwarcia ekspozycji nie zabrakło ciekawych wystąpień. Dyrektor gdańskiego Oddziału IPN prof. Mirosław Golon opowiedział dlaczego Powstanie Wielkopolskie było tak ważne dla naszej tożsamości narodowej. Natomiast od profesora UMK w Toruniu Aleksandra Smolińskiego można było usłyszeć wiele interesujących faktów na temat kawalerii oraz artylerii konnej w Wojsku Polskim II RP.
W otwarciu wystawy przez p. prof. Mirosława Golona i dyrektora szkoły p. Ireneusza Zielińskiego udział wzięli przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Miasta Inowrocławia p. Ryszardem Brejzą na czele oraz Kuratorium Oświaty, Rektor WSP im. Księcia Kazimierza Kujawskiego, inowrocławscy historycy regionaliści, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wraz z uczniami.

Felix dnia styczeń 17 2019 16:39:59 0 Komentarzy · 50 Czytań · Drukuj
     
     
JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ FERIE ZIMOWE?

Wszystkie dzieci i nastolatkowie muszą wiedzieć, że ich bezpieczeństwo jest rzeczą miejscach, czy w różnych sytuacjach życiowych, aby uniknąć zagrożeń jakie mogą w nich wystąpić. Stąd przed rozpoczęciem się białych ferii, dzieci z klasy 4a i i 4b odbyły spotkanie z mł. asp. Anną Grecman z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Czwartoklasiści zaznajomili się z regułami obowiązującymi na stokach narciarskich, lodowiskach, podczas zjazdu saneczkami, zabaw śnieżkami. Na zakończenie uczniowie otrzymali ulotki z kodeksem narciarza. Pozostali uczniowie „piątki” omawiali aspekt bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych podczas godzin wychowawczych, lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, zajęć wychowania fizycznego bardzo ważną i w związku z tym powinny znać zasady postępowania w różnych.

Felix dnia styczeń 17 2019 16:27:29 0 Komentarzy · 54 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 94 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Listopad 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew