Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 8
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
H A R M O N O G R A M

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018r. (poniedziałek)

- Klasy I szkoły podstawowej – godz. 10.00 (front szkoły)
- Klasy II szkoły podstawowej – godz. 9.00 (boisko – środek)

- Klasy IV, V i VII szkoły podstawowej – godz. 9.00 (front szkoły)

- Klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum – godz. 8.00 (boisko)

jard dnia lipiec 25 2018 13:10:21 · Drukuj
     
     
Wakacje czas zacząć

Piątek 22 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2017/2018. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy ostatni w tym roku dzwonek zabrzmiał dla ponad 100 pierwszoklasistów. Dla nich wakacje rozpoczęły się najwcześniej, bo po godzinie 8, kiedy to odebrali z rąk Dyrektora Szkoły i Wychowawczyń swoje pierwsze świadectwa. Siódmoklasiści oraz gimnazjaliści, którzy ukończyli II klasę, przyszli po swoje świadectwa o godzinie 9.00. Pan Dyrektor wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Po ponad dwóch miesiącach znów wszyscy spotkają się z nauczycielami i kolegami. Ostatnie spotkanie w szkole mieli trzecioklasiści. Na zakończenie nauki w gimnazjum przygotowali oni pod kierunkiem nauczycielek: pp. Mirosławy Cieślarek , Doroty Gulańczyk i Natalii Nadrajkowskiej okolicznościowy program artystyczny, który bawił i wzruszał do łez. Wspaniały KABARET STARSZYCH UCZNIÓW brawurowo poprowadził nas swoimi piosenkami przez meandry życia szkolnego. Wspomnieniom nie było końca. Na koniec wybrzmiały słowa: Addio, moja szkoło, addio, utracona! Przez długie, długie lata o Tobie będę śnił. Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: I Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski , Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Magdalena Kaiser i ksiądz kanonik Paweł Kowalski. Następnie dyr. Ireneusz Zieliński wręczył najlepszym uczniom świadectwa i nagrody, a ich rodzice otrzymali od Prezydenta Inowrocławia listy gratulacyjne. Odbieranie nagród i podziękowań trwało bardzo długo. Tak zdolną i aktywną fizycznie oraz zaangażowaną społecznie mamy młodzież. Tytuł najlepszego ucznia przypadł w udziale Jankowi Biernackiemu z klasy III a. Kochani Trzecioklasiści! Do zobaczenia na innych już szlakach!

jard dnia czerwiec 24 2018 19:02:07 · Drukuj
     
     
Debaty Oxfordzkie 2018

Tradycją już stały się coroczne Debaty Oxfordzkie organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W tym roku naszą szkolę reprezentowały aż dwie drużyny w składzie: I drużyna - Monika Kulik, Patrycja Konieczna, Aleksandra Fajfer, Martyna Konieczna, II drużyna - Bartosz Meyer, Dominik Karólewski, Szymon Stanek, Maria Rychwicka. Młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 wykazała się wysokim profesjonalizmem, inteligencją i fachowym przygotowaniem, za które odpowiadała pani Ewa Stefańska. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

jard dnia czerwiec 24 2018 18:54:42 · Drukuj
     
     
TALENT LITERACKI

Martyna Ruszniak z kl.VIIa, która dała sie już poznać jako wspaniała humanistka ma za soba kolejny sukces. Uczennic a zdobyła III m-ce w międzyszkolnym konkursie literackim organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W pracy literackiej Martyna dowiodła, że nie tylko pięknie pisze, ale również zna uroki europejskich krajów. Jesteśmy dumni z naszej zdolnej koleżanki i obiecujemy śledzić jej osiągnięcia, których z pewnością jeszcze wiele przed nią. Opiekunem naukowym Martyny jest pani Joanna Bochat.

jard dnia czerwiec 24 2018 18:50:44 · Drukuj
     
     
MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Dnia 21 czerwca 2018 r. w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odbyły się dwie specjalne Msze Święte w intencji Społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Pierwsza dla młodzieży klas starszych, a druga dla pierwszoklasistów. Młodzież dowiedziała się jak ważne jest mądre i roztropne korzystanie z wolnego czasu aby zregenerować się po trudach realizowania obowiązków szkolnych, a jednocześnie nie rezygnować z wyznawanych wartości chociaż nikt by tego od nich nie wymagał. Natomiast najmłodsi usłyszeli o bezpiecznym poruszaniu się na wakacyjnych szlakach z tradycyjnym znakiem krzyża i opieką Anioła Stróża, a szczególnie o zapinaniu pasów i unikaniu kłopotów związanych z samowolnym oddalaniem się od osób, które się nimi opiekują.

jard dnia czerwiec 21 2018 23:20:13 · Drukuj
     
     
Potomkowie Marcello Bacciarellego z wizytą w Inowrocławiu

Na zaproszenie społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu po raz kolejny gościli w naszym mieście potomkowie słynnego włoskiego artysty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który osiadł na stałe w Polsce a jego potomkowie stali się aktywnymi obywatelami Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Swoje przywiązanie do nowego kraju realizowali poprzez codzienną pracę i udział w powstaniach narodowych, aż do odzyskania niepodległości a także w tragicznych czasach wojennych i trudnych czasach powojennych. Odzwierciedleniem tych losów jest ...

jard dnia czerwiec 21 2018 23:17:52 Czytaj więcej · 90 Czytań · Drukuj
     
     
SPOTKANIE Z RYCERZAMI ŚWIĘTEGO FLORIANA

W piątek 15 czerwca odbyło się niezwykłe spotkanie pierwszoklasistów ze strażakami. Na boisko szkoły strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaksic przybyli prawdziwym wozem strażackim i demonstrowali swoje umiejętności zachwyconym uczniom. Warto dodać, że wśród braci strażackiej znaleźli się dawni i obecni uczniowie naszej szkoły. Justyna Bernat z klasy III f i Mateusz Kantorski z kl. III c z wielką pasją opowiadali młodszym kolegom i koleżankom o tym, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy i na czym polega ich praca. Można było przymierzyć strój strażaka i hełm, a nawet trzymać w rękach prawdziwy wąż strażacki. Nie musimy dodawać, że to ostatnie zadanie spodobało się najbardziej. Każdy pierwszoklasista chciał „gasić pożar”, co nie dziwi w tak upalny dzień, jakie są tej wiosny. Mamy nadzieję, że spośród naszych młodych uczniów wyrosną przyszli strażacy, bo niesienie pomocy innym zasługuje na szczególny szacunek. Bardzo dziękujemy gościom za niezwykle inspirujące i ciekawe spotkanie.

jard dnia czerwiec 19 2018 21:21:40 · Drukuj
     
     
AKADEMIA BEZPIECZNEGO KUBUSIA PUCHATKA

W roku 2017/2018 odbyła się już IX edycja programu "Akademia Bezpiecznego Kubusia Puchatka". Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Uczniowie pierwszych klas naszej szkoły wzięli w nim udział po raz pierwszy. Ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych uczyli się, jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, szkole, w domu, w Internecie i w czasie zabawy. Podczas zajęć prowadzonych przez wychowawczynie dzieci poznawały również tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający przynależność do "Akademii Bezpiecznego Puchatka". Koordynatorem akcji w naszej szkole była Alina Pacholska. Program organizowany jest przez markę Puchatek we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji.

jard dnia czerwiec 19 2018 21:17:39 · Drukuj
     
     
Czar Dziecięcych Dni w rąbińskiej „piątce”

Przeddzień święta naszych pociech 30 maja br. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu zorganizowała Dzień Dziecka. Dorośli złożyli uczniom życzenia i obdarowani ich słodkimi upominkami. Wychowawcy klas udali się ze swoimi klasami na krótkie spacery aby przez chwile świętować ten szczególny dzień. Gry i zabawy na przerwach organizowane przez Samorząd Uczniowski, dzień bez ocen niedostatecznych, a dla kinomanów wyjście do kina na film pt. "Han Solo - Gwiezdne Wojny" tworzyły milą atmosferę i przypominały cudne lata dzieciństwa. Pierwszoklasiści spotkali się z klaunem. Nazajutrz po południu na terenie SP 5 odbył sie II Piknik Rodzinny z grillem, dmuchanymi placami zabaw, konkursami z nagrodami oraz zabawy z animatorami i wiele innych organizowane przez Lokalną Grupę Działania w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego pt. "Wsparcie kosztów bieżących i animacji".

jard dnia czerwiec 08 2018 11:40:29 · Drukuj
     
     
PIĄTKA WICEMISTRZEM POWIATU W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ

W Gniewkowie, dnia 24 maja br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych rocznika 2002-2004. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny męskie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 8 oraz 6 drużyn damskich ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 14 w Inowrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy oraz z Gniewkowa. Po zaciętej i wyrównanej walce, wśród dziewcząt Monika Kulik i Aleksandra Fajfer wywalczyły III miejsce, a wśród chłopców II miejsce zajęli Kacper Gałężewski oraz Bartosz Meyer, III - przypadło Łukaszowi Olechowiczowi i Jakubowi Nowakowskiemu, a Kordian Mrotek i Michał Wajrak uplasowali się na miejscu IV. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek siatkowych. Opiekunem zespołów była pani Dorota Sadowska.

jard dnia czerwiec 05 2018 10:28:59 · Drukuj
     
     
WIELKI SUKCES UCZNIÓW SP NR 5

Uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce w XV Drużynowym Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Gimnazjalne Potyczki” dla klas drugich gimnazjum organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie. Konkurs ten odbył się w czwartek dnia 24 maja 2018 roku. W konkursie tym wzięło udział 8 drużyn czteroosobowych ze szkół gimnazjalnych z powiatu inowrocławskiego. Drużynę naszej szkoły tworzyli uczniowie klasy 2 B: Lidia Kopczyńska, Jan Kuls, Julita Matuszak i Maciej Szymaniak. Uczniów do konkursu przygotowali następujący nauczyciele: biologia – Janina Greń, chemia – Agnieszka Undrul, fizyka – Ewa Bogdanowicz, geografia – Aleksandra Pietrzak, matematyka – Dariusz Adamus. Całemu zespołowi reprezentującemu naszą szkołę składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.

jard dnia czerwiec 04 2018 12:36:05 · Drukuj
     
Strona 1 z 87 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Wrzesień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew