Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 14
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

     
Wpłata na obiady - Listopad

Wpłata za obiady na miesiąc listopad 2019 r. następuje na konto szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 5
ul. Kiełbasiewicza 7
88-100 Inowrocław (zaznaczyć imię i nazwisko ucznia oraz klasę)

Bank PKO BP 81 1020 1505 0000 0802 0189 5614
Wpłata do dnia 25. 10. 2019 r. najpóźniej
Kwota 123,50 zł

Felix dnia wrzesień 02 2019 20:41:51 0 Komentarzy · 171 Czytań · Drukuj
     
     
Klasa 3a i 3c w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”

Dnia 5 listopada klasy 3a i 3c wraz z paniami Anną Ciechanowską i Kamilą Ziółkowską udały się na zajęcia ekologiczne do „Ekostrefy” w Zakładach Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Centrum Edukacji kładzie nacisk na kwestie ekologiczne, a nasi uczniowie zdobyli wiedzę na temat ciepła i sposobów jego wytwarzania. Uczniowie zobaczyli węzeł kompaktowy, wymienniki ciepła oraz rury w przekroju.

W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd tam się wzięła? Jaką drogę pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można temu zaradzić? Na te wszystkie pytania uczniowie poznali właściwą odpowiedź w centrum „Ekostrefa”. Czas spędziliśmy ciekawie i wróciliśmy do szkoły mądrzejsi i bardziej świadomi.

Felix dnia listopad 12 2019 20:36:56 0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
     
     
101.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

Wspólnym śpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu uczciła
101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
11 listopada 1918, po 123 latach zaborów w okresie 1795–1918 nastąpiło długo oczekiwane odzyskiwanie przez Polskę niepodległości. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Jędrzej Moraczewski opisał to słowami:
„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

Felix dnia listopad 12 2019 20:29:03 0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
     
     
PAMIĘTAMY O NASZYM PATRONIE

Jak co roku zapaliliśmy znicze na odnowionym grobie Naszego Patrona śp. dra Józefa Krzymińskiego na cmentarzu parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu.
Wartości patriotyczne, którymi żył dr Józef Krzymiński przekazywał innym i w 1889 zaangażował się w działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Inowrocławiu. Opracował na potrzeby "Sokoła" Regulamin gimnastyczny (1891), oparty na podstawach medycznych. W latach 1891-1901 był prezesem inowrocławskiego gniazda sokolego (w 1902 nadano mu tytuł honorowego prezesa), w 1893 współzakładał Związek Sokołów Wielkopolskich; do 1895 pełnił jako pierwszy funkcję prezesa Związku. Zakładał także organizacje "Sokoła" w Strzelnie i Toruniu. Aktywna działalność w "Sokole" spotkała się z kilkakrotnymi karami ze strony władz pruskich.
Cmentarz parafii św. Mikołaja w Inowrocławiu, który jest położony w znacznej odległości od centrum miasta - na obrzeżu osiedla Piastowskiego, przy ul. Marulewskiej. Pierwsze pochówki dokonano tu w 1927 roku. W głębi znajdują się dwie kwatery z okresu II wojny światowej. Znajdują się tu groby zamordowanych ofiar hitlerowskiego terroru z lat 1939-1945. Pochowano tu między innymi więźniów z obozu na Błoniach. Jednym z nich był również Nasz Patron. Cześć ich pamięci. Pozostając w tej listopadowej zadumie uczymy się od nich odwagi, honoru i miłości do Ojczyzny – miłości nad życie.

Felix dnia listopad 12 2019 20:27:48 0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
     
     
MALUCHOLADA

7 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyła się XX edycja Malucholady, w której uczestniczyło 11 szkół podstawowych. Zawodnicy z klas drugich walczyli w konkurencjach sportowych i wiedzowych. Drużyna z naszej szkoły, wspierana głośnym dopingiem koleżanek i kolegów z wszystkich klas II, zajęła VI miejsce.

Felix dnia listopad 12 2019 20:26:53 0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
     
     
AKTYWNE WSPARCIE KWESTY NA RENOWACJĘ NEKROPOLII INOWROCŁAWSKICH.

W dniach 1 i 2 listopada br. Towarzystwo Miłośników Miasta Inowrocławia urządziło na 7 inowrocławskich cmentarzach (także w Mątwach i Szymborzu) swoją kolejną, piątą z rzędu publiczną kwestę na renowację zasłużonych mieszkańców miasta.
Wśród kwestujących nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu: Alana Afelta, Antoniny Witczak, Mikołaja Zawiszy z kl 5a, Małgorzaty Klich z i Kamili Dobrzańskiej z klasy 6a, Zuzanny Kłosowkiej, Maji Będkowskiej , Wiktorii Zawodniak, Kornelii Nowaczyk, Victorii Górskiej z klasy 8a oraz Katarzyny Piotrowskiej, Martyny Frątczak, Kacpra Chełminiaka, Pawła Grabskiego, Łukasza Grzeszaka z klasy 8b, i ich nauczycieli- opiekunów: p. Katarzyny Sytkow, p. Doroty Sadowskiej, p. Krzysztofa Prątnickiego wraz z dyrektorem - p. Ireneuszem Zielińskim.
Dzięki zebranym pieniądzom będzie można przeprowadzić renowację pozbawionych opieki i wymagających pilnej interwencji - nagrobków znanych inowrocławskich muzyków-organistów: Waleriana Stysia na cmentarzu św. Józefa i Jana Gałdyńskiego na cmentarzu św. Mikołaja.
Za środki ofiarowane podczas poprzednich kwest TMMI zbudowało nowe, bądź odnowiło nagrobki: powstańca z 1863 roku Antoniego Grzymały-Łagiewskiego, pochowanego w Inowrocławiu nieznanego powstańca śląskiego, prezydenta Józefa Krzymińskiego, zasłużonej nie tylko dla miasta rodziny Łabiszewskich, a ostatnio oznaczono imiennymi tabliczkami 32 groby powstańców wielkopolskich. Przygotowywane są następne 34 takie tabliczki, upamiętniające zmarłych powstańców.

Felix dnia listopad 06 2019 17:54:26 0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
     
     
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 28 października br. w naszej szkole odbył się bal. Nie był to zwykły bal, ale Bal Wszystkich Świętych. Zorganizowała go i poprowadziła katechetka naszej szkoły- p. Renata Czyżewska, we współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz jego opiekunami. Uczestniczyły w nim dzieci z klas 0-II. I tak na szkolnym holu zebrał się cały zastęp aniołów i świętych. Zabawa rozpoczęła się od wspólnego, pamiątkowego zdjęcia i przedstawienia się. Pięknie przebranych 40 „świętych” zaśpiewało „Taki duży, taki mały może świętym być”. Następnie dzieci brały udział w konkursach przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej.

Felix dnia listopad 04 2019 18:07:32 0 Komentarzy · 27 Czytań · Drukuj
     
     
UDZIAŁ PIĄTOKLASISTÓW W MARSZU NA ORIENTACJĘ W BALCZEWIE

W sobotę 26 października, uczniowie klasy 5a, 5b, 5e wraz z opiekunami- paniami Ewą Stefańską, Janiną Greń i Katarzyną Sytkow, uczestniczyli w Marszu na Orientację w Balczewie, organizowanym przez PTTK Inowrocław. Była to impreza towarzysząca Mistrzostwom Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację. Zadaniem każdego startującego zespołu uczniowskiego, było przy pomocy mapy odszukanie prawidłowych punktów kontrolnych ustawionych na terenie lasu Balczewo, w jak najkrótszym czasie. Wykorzystano do tego system elektroniczny SI z użyciem chipów. Oprócz tego uczestnicy marszu zwiedzali Punkt Edukacyjny Akademii Plastikowego Marka firmy PLAST-MAR, brali udział w pokazie sprzętu służb mundurowych. Na końcu, wszyscy posili się smaczną, wojskową grochówką, by radośnie i bezpiecznie powrócić do Inowrocławia.

Felix dnia listopad 04 2019 18:05:55 0 Komentarzy · 26 Czytań · Drukuj
     
     
Witajcie wśród szkolnej braci!

Podczas uroczystości Ślubowania Pierwszoklasistów, klasa II E pod kierunkiem wychowawczyni p. Ewy Kulawczuk powitała krótkim programem artystycznym naszych najmłodszych uczniów. W programie były piosenki wiersze i życzenia:
"Życzymy Wam Pierwszoklasiści
ścian kolorowych i ławek zdrowych,
Życzymy, by sukcesy gościły w zeszytach i w dzienniczku
u wszystkich dzieci bez wyjątku,
od poniedziałku aż do piątku!"

Wesoło witamy Was w naszej szkole i przyjmujemy do braci uczniowskiej!

Felix dnia październik 27 2019 14:56:18 0 Komentarzy · 35 Czytań · Drukuj
     
     
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW – 2019

25 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu odbyła się ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych. Bohaterom uroczystości towarzyszyli rodzice i zaproszeni goście : p. Ryszard Brejza Prezydent Miasta Inowrocławia, p. Wojciech Piniewski Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, p. Tomasz Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miasta. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, które przyjął p. Ireneusz Zieliński, Dyrektor Szkoły, oraz zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. dra Józefa Krzymińskiego przez p. Ryszarda Brejzę, Prezydenta Inowrocławia i p. Ireneusza Zielińskiego, Dyrektora Szkoły, po czym zaproszeni goście złożyli życzenia uczniom i wychowawcom.
Po uroczystości uczniowie klas pierwszych przeszli do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Felix dnia październik 27 2019 14:01:12 0 Komentarzy · 45 Czytań · Drukuj
     
     
Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie. George Santayana

Choć już 80 lat minęło od wybuchu najstraszniejszego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego, my wciąż pamiętamy i uczymy tego młode pokolenie. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z klas VIII a i VIII b 24 października br. posadzili ponad 200 cebulek żółtych krokusów, które mają przypominać nam o dzieciach zamordowanych w czasie zbrodniczego holokaustu i II wojny światowej.

My żyjemy w wolnym kraju, możemy uczyć się , realizować swoje pasje, spełniać marzenia, czujemy się bezpiecznie. Tamtym dzieciom, żydowskim i innych narodowości, te naturalne prawa każdego człowieka zostały zabrane. Wyrwano je spośród bliskich i zgotowano im śmierć.

I nie wolno nam o tym zapomnieć… dla pamięci tych, którzy odeszli, i dla nas samych, aby piekło wojny nigdy się nie powtórzyło.

Gdy wiosną znów pięknie zakwitną przed naszą szkołą żółte krokusy, będzie to symbol naszej pamięci , ale i nadziei na bezpieczną przyszłość wolną od lęku i wojny.

Felix dnia październik 27 2019 13:57:05 0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Grudzień 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew