Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
„Czad i ogień. Obudź czujność”

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie w Polsce około 50 osób. Kolejne 2 000 z objawami zatrucia trafia do szpitala. Stąd tak ważne jest zwiększenie świadomości w społeczeństwie na temat zagrożeń pożarowych w mieszkaniach. Dlatego też w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność”, dnia 11 grudnia br. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie klasy III d i III e z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Podczas niego, oficer KPPSP wyjaśnił uczestnikom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w domach. Powiedział młodzieży jak czujki tlenku węgla i dymu mogą uchronić ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i gdzie najlepiej je montować. Wyjaśnił, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie do straży pożarnej oraz przypomniał numery alarmowe. Tutaj słowa uznania należą się nauczycielowi edukacji dla bezpieczeństwa w szkole- pani Katarzynie Sytkow, która stara się kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szeroko pojęte i która zorganizowała to spotkanie.

jard dnia grudzień 12 2017 20:59:36 · Drukuj
     
     
"PIĄTKA" ZŁOTYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW MIASTA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Poniedziałek - 11 grudnia br. okazał się być szczęśliwym dniem dla reprezentacji "Piątki". W HWDS odbyły się Mistrzostwa Miasta w Halowej Piłce Nożnej 5- osobowej Chłopców Szkół Podstawowych rocznika 2002, które są zarazem Halowym Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Inowrocławiu. Do rozgrywek zgłosiło się pięć szkół: SP nr 1, 5, 8,14, Integracyjna. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym". Nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje. Druga reprezentacja w składzie: Filip Seget 2a, Aleksander Męclewski, Dominik Kulak, Konrad Stefański, Maksymilian Mbamu, Oliwier Karaszewski 2b, Kamil Bernaciak, Maciej Pietrzak, Wiktor Misterski 7a zajęła V miejsce. Natomiast pierwsza w składzie: Jakub Nowakowski, Jakub Pawłowski, Kordian Mrotek, Michał Wajrak 3e, Jakub Szafrański 3a, Jakub Gralewski 2c wywalczyła tytuł Mistrza Miasta w Halowej Piłce Nożnej Chłopców na rok szkolny 201 7/2018. W drodze po niego pokonali zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 8- 7:0; Szkoły Podstawowej Integracyjnej- 8:1; Szkoły Podstawowej nr 14- 4:2. Najlepszym strzelcem mistrzostw został Kordian Mrotek, który w całym turnieju celnie wbijał piłkę w bramkę, aż dziesięciokrotnie, za co otrzymał statuetkę, a zespół dyplom i puchar. Opiekunem drużyny jest pani Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach powiatowych!

jard dnia grudzień 12 2017 14:24:54 · Drukuj
     
     
TURNIEJ WIEDZY O SPORCIE

W sobotę 9 grudnia br. w "Piątce" odbył się Turniej Wiedzy o Sporcie, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych naszego miasta. Pocieszającym jest, że młodzież nie tylko uprawia sport, ale w szerokim zakresie interesuje się wieloma dyscyplinami sportu, ich historią, spotkaniami, zawodnikami, wynikami. Poziom wiedzy w tym zakresie był wysoki i zaskakujący, mógłby zawstydzić nie jednego dorosłego. Po zaciętej i wyrównanej walce, po popełnieniu małych błędów- w dogrywce Szkoła Podstawowa nr 4 pokonała "Piątkę", a "Szesnastka" Szkołę Podstawową nr 10 z Szymborza, a kolejność przedstawiała się następująco: ...

jard dnia grudzień 12 2017 14:19:12 Czytaj więcej · 5 Czytań · Drukuj
     
     
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole rozpoczęły się już w listopadzie szkolnymi konkursami: wiedzy o HIV i AIDS i plastycznego na plakat skierowanej do uczniów klas drugich i siódmych. Szkolne obchody Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się 11 grudnia. W tym dniu nauczyciele i uczniowie otrzymali czerwone wstążeczki. Z tej okazji został także przygotowany apel : „Prawie wszystko o HIV i AIDS”. Dodatkowym akcentem była wystawa plakatów. Podziękowania należą się p.Janinie Greń, która czuwała nad całością przygotowań obchodów oraz młodzieży z klasy IIIF czynnie uczestniczącej w podjętych z tej okazji działaniach.
Lista nagrodzonych uczniów w konkursach: ...

jard dnia grudzień 12 2017 14:11:12 Czytaj więcej · 3 Czytań · Drukuj
     
     
Spotkanie z Harcerską Grupą Rekonstrukcji Historycznej ZHR

W piątek 1 grudnia 2017 r. członkowie Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej ZHR prezentowali zbiory fotografii zebrane w ramach powstającego "Cyfrowego Albumu o Powstaniu Wielkopolskim w Inowrocławiu i na Kujawach Zachodnich" oraz wyposażenie i uzbrojenie powstańcze. Gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 na zaproszenie dyrektora tej placówki Pana Ireneusza Zielińskiego oraz nauczycieli historii. W spotkaniu wzięło udział około osiemdziesięciu osób z najstarszych klas podstawówki i gimnazjum nr 2. Spotkanie prowadzili Tomasz Sibora, Bartosz Polewski oraz Rafał Cyms - Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 / 1919 Koło w Inowrocławiu. Dziękujemy nauczycielom i uczniom na możliwość spotkania i czas jaki wszyscy poświęcili, aby lepiej poznać powstańczą historię Inowrocławia i Kujaw Zachodnich. Kolejne tego typu spotkania mamy już w naszych planach. Wciąż też zbieramy nowe, nieznane szerszej widowni i czytelnikom fotografie i zachowane relacje nieżyjących już powstańców.

jard dnia grudzień 05 2017 12:27:40 · Drukuj
     
     
„I Ty możesz stać się…”

Daria Frydrych – uczennica kl. II a gimnazjum została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej „I Ty możesz stać się…” Na konkurs przygotowała własną interpretację fragmentu powieści Józefa Konrada Korzeniowskiego pt. „Lord Jim” i podobnie jak pozostali uczestnicy, oceniana była przez profesjonalne jury składające się z aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występ wymagał nie tylko opanowania pamięciowego długiego i trudnego tekstu, ale również aktorskiego podejścia do niego i, co chyba było najtrudniejszym zadaniem, opanowania paraliżującej chwilami tremy. Z zadań tych Daria wywiązała się wzorowo. Serdecznie gratulujemy być może przyszłej aktorce i jej nauczycielce – pani Joannie Bochat.

jard dnia grudzień 05 2017 12:26:37 · Drukuj
     
     
LAURY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE ONKOLOGICZNYM

25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej. W konkursie uczestniczyli ...

jard dnia listopad 28 2017 19:12:58 Czytaj więcej · 58 Czytań · Drukuj
     
     
Nasi uczniowie na promocji książki o założycielu Inowrocławia

24 listopada, w Sali Kryształowej Medical SPA w Inowrocławiu, nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu promującym wydanie publikacji pod tytułem ”Książę Kazimierz Konradowic i Kujawy jego czasów” pod redakcją profesora Dariusza Karczewskiego w ramach projektu edukacyjnego - „Zamek inowrocławski”.
Wydanie opisujące historię naszego księcia jest zbiorem wielu ciekawych artykułów, m.in. wspomnianych i obecnych dzisiaj autorów, którzy poruszali w nich aspekty historyczne, numizmatyczne i archeologiczne dotyczące początków dziejów naszego miasta.
Książka prezentuje różne aspekty życia i działalności samego księcia Kazimierza Kondradowica, opisuje też dzieje Kujaw w jego czasach. Mamy tu elementy z biografii władcy, informacje na temat tego, co zdziałał, oraz wiedzę o sytuacji politycznej Kujaw i księstw ościennych. Publikacja zawiera też ...

jard dnia listopad 26 2017 19:11:11 Czytaj więcej · 29 Czytań · Drukuj
     
     
LEKCJA EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA W STRAŻY POŻARNEJ

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to bardzo ważne cele podstawy programowej. Dlatego też w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, dnia 21 listopada br. uczniowie klas gimnazjalnych III d i III e odwiedzili Jednostkę Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 przy ulicy Poznańskiej 133 w Inowrocławiu. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z trudną i jakże odpowiedzialną pracą strażaków, wyposażeniem JRG, sprzętem ratowniczym oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak należy zachowywać się w momencie wybuchu pożaru, o największych akcjach ratowniczych w naszym regionie oraz co mają zrobić, aby w przyszłości móc wykonywać ten zawód. Po takiej lekcji, młodzież z pewnością będzie wiedziała jakie podjąć kroki w przypadku zagrożeń pożarowych- dodała nauczycielka tego przedmiotu w szkole – Katarzyna Sytkow.

jard dnia listopad 26 2017 19:07:50 · Drukuj
     
     
ŚWIATOWE DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej. W inicjatywy organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości włączają się miliony młodych ludzi, tworząc w ten sposób wielki ruch społeczny, będący źródłem nowych idei i motorem zmian na lepsze. Nie mogło zabraknąć w nim ...

jard dnia listopad 21 2017 15:00:07 Czytaj więcej · 51 Czytań · Drukuj
     
     
MŁODZI HISTORYCY NA KONFERENCJI W UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA

Młodzi historycy z Inowrocławia na konferencji „Zamki – signum temporis medii aevi” – ku pamięci profesora Leszka Kajzera.
W związku z zaproszeniem do Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożytności przy Instytucie Archeologii UMK w Toruniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 Im. dra J. Krzymińskiego w Inowrocławiu uczestniczyli w wykładach dotyczących zamków, zwiedzali sale muzealne i pracownie konserwatorskie oraz miniskansen archeologiczny. Największe wrażenie na uczniach zrobiły oryginalne drewniane przedmioty konserwowane przez specjalistów m.in. ok. 1000 – letnia łódź – dłubanka z Ostrowa Lednickiego, części wału grodowego z Bydgoszczy , czy studnia z Gdańska oraz prastare przedmioty codziennego użytku i broń. Uczniowie zapoznali się z istotą i metodami pracy archeologów i konserwatorów i stwierdzili, że na pewno nie jest to ich ostatnie spotkanie z archeologią.
W drodze powrotnej wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami zwiedzili zamek dybowski pod Toruniem. Przypomnijmy, że rąbińska SP nr 5 realizuje projekt ,,Zamek inowrocławski”.

jard dnia listopad 14 2017 12:39:51 · Drukuj
     
Strona 1 z 80 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Listopad 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew