Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 502
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: Oliwia88
 

     
FERYJNE ATRAKCJE W RĄBIŃSKIEJ SP NR 5

Kilkudziesięciu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu, w ramach ferii zimowych, uczestniczy w szkolnym zimowisku pod opieką pp. Elżbiety Kulesiewicz i Kamili Ziółkowskiej . Pierwszy dzień uczniowie spędzili w Centrum Zabaw „Frajda” przy ulicy Marcinkowskiego. Mogli w tym miejscu wyzwolić swoją radość i energię .A to dopiero początek licznych atrakcji. Nieskrywany entuzjazm i szczęście na twarzach uczniów przypomina wszystkim jak ważny jest relaks i odpoczynek po trudach zdobywania wiedzy. Starsi uczniowie przebywają na obozie narciarskim w Gliczarowie pod opieką pp. Anny Ciechanowskiej i Doroty Sadowskiej. Młodzi sportowcy i amatorzy zimowego odpoczynku oddali się pasji białego szaleństwa zjeżdżając po stokach uroczych tatrzańskich wzgórz i tras narciarskich. Tym samym regenerując siły fizyczne i moc pozytywnego myślenia przed kwietniowymi i egzaminami.

jard dnia luty 16 2018 11:29:01 · Drukuj
     
     
Drzwi Otwarte w rąbińskiej SP5 -„Nie taki wilk straszny, jak go malują.”

Dnia 6 lutego br. o godz.17:00 przekonali się o tym mali goście, którzy tłumnie wraz z rodzicami przybyli na drzwi otwarte do naszej szkoły. Gimnazjaliści zaprezentowali inscenizację nowoczesnej bajki pt.”Czerwony Kapturek inaczej.”Widownia zaśmiewała się do łez, obserwując przygody rezolutnej i roztańczonej dziewczynki oraz wilka, który został ujarzmiony przez hardcorową babcię i trafił w końcu … na państwową posadę. Przedstawienie pełne iskrzących się humorem dialogów, muzyki i tańca bardzo się podobało. Przygotowane zostało pod kierunkiem polonistek: pp. Doroty Gulańczyk, Aleksandry Kościelak i Aleksandry Łuckiej. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych i sportowych z nauczycielami. Dyrektor szkoły, p. Ireneusz Zieliński przedstawił rodzicom ofertę szkoły na następny rok szkolny i zachęcił dzieci do podjęcia nauki w naszej placówce. Dzieci wraz z rodzicami mogly obejrzeć wyremontowane i całkowicie odnowione sale z nowymi meblami dla pierwszoklasistów, które wyposażono w nowoczesny sprzęt komputerowy w tym tablice interaktywne.

jard dnia luty 08 2018 20:24:44 · Drukuj
     
     
"PIĄTKA" ZŁOTYM MEDALISTĄ HALOWYCH MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

1 luty okazał się być szczęśliwym dniem dla reprezentacji naszej szkoły, która w Janikowie wywalczyła złoto w Halowych Mistrzostwach Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej w "5- piłkarskich" chłopców. W tychże zawodach uczestniczyło 10 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu. Rozegrano razem 24 mecze. Ekipy te zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". Po zaciętej walce kolejność zespołów przedstawiała się następująco: ...

jard dnia luty 03 2018 10:08:41 Czytaj więcej · 154 Czytań · Drukuj
     
     
UWAGA !

  • 26, 27, 28 LUTEGO  - ZAPISY DO ODDZIAŁÓW ZEROWYCH (DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH W 2012R.) W GODZ. 8.00 – 16.30;
  • 26, 27, 28 LUTEGO   - ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH W GODZ. 8.00 – 16.30

jard dnia styczeń 30 2018 13:16:05 · Drukuj
     
     
MECHATRONIKA – realizacja innowacyjnych komponentów na zajęciach technicznych

Tradycyjnie w naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pogłębiają umiejętności obsługi programu PROPHIO, który jest częścią realizowanego komponentu Mechatroniki na zajęciach technicznych. Uczniowie klas II poznali jak dodawać obiekty, nadawać im ruch, zmieniać kostiumy oraz tworzyli projekt z wykorzystaniem instrukcji warunkowych i sterujących. Natomiast uczniowie klas III realizują ćwiczenia metodą programowania graficznego. Możliwości programu pobudzają ciekawość uczniów oraz kreatywność tworzenia skryptów.

jard dnia styczeń 30 2018 13:12:27 · Drukuj
     
     
ODNOWIONY SZTANDAR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W INOWROCŁAWIU

Staraniem p. Ireneusza Zielińskiego dyrektora Szkoły Podstawowej im. dra Józefa Krzymińskiego poddano renowacji i konserwacji stary sztandar SP5, który znajdował się w Izbie Tradycji. Koszty wspomnianej renowacji pokryto z dochodów własnych szkoły. Sztandar ufundowali rodzice uczniów w 1998 r. w związku z 10. rocznicą powstania szkoły. Dodajmy, że w br. Szkoła Podstawowa Nr 5 przygotowuje się do jubileuszu 30 - lecia działalności. Poczet sztandarowy Dominik Karólewski, Maria Rychwicka, Martyna Ciećka wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Moniką Piskor dokonali prezentacji honorowego wizerunku naszej szkoły. Zgodnie z przyjętym zwyczajem będzie on towarzyszył nie tylko ważnym wydarzeniom szkoły, ale również uroczystościom patriotycznym w Inowrocławiu. Warto przypomnieć, że w szkole również przechowywany jest sztandar byłej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Staszica w Inowrocławiu.

jard dnia styczeń 27 2018 14:28:46 · Drukuj
     
     
"Pomaganie przez odkręcanie"

W 2017 r nasza szkoła brała udział w akcji zbierania nakrętek pod nazwą "Pomaganie przez odkręcanie". Uczniowie chętnie brali udział w przedsięwzięciu, dzięki czemu otrzymaliśmy Certyfikat Honorowego Przyjaciela Fundacji. Jest to podziękowanie za współpracę, zaangażowanie, wsparcie oraz pomoc przy realizacji akcji. Opiekunami uczniów były p. Katarzyna Mazurowska i p. Marta Rosa.

jard dnia styczeń 27 2018 14:25:42 · Drukuj
     
     
„AD ASTRA” W DOMU DZIENNEGO POBYTU ”STOKROTKA” W INOWROCŁAWIU

Artyści ze szkolnej grupy teatralnej „Ad astra” przybyli do „Stokrotki” 19 stycznia 2018 r. z przedstawieniem adwentowo-bożonarodzeniowym – „ W stronę światła…” na specjalne zaproszenie zarządu tejże placówki zapewniającej dzienną opiekę osobom starszym, samotnymi i niepełnosprawnym.
Wzruszona do łez widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami, po czym zaprosiła ich na spotkanie przy herbatce i domowym cieście. Uczniowie chętnie rozmawiali z gospodarzami i z uwagą słuchali ich wspomnień. Przyłączyli się także do wspólnego śpiewania kolęd. Na koniec artystom oraz ich opiekunom, p. Mirosławie Cieślarek i p. Krzysztofowi Prątnickiemu wręczono samodzielnie wykonane serduszka i zakładki do książek oraz laurkę z pięknym podziękowaniem za przybycie i wystawienie spektaklu.

jard dnia styczeń 25 2018 20:24:16 · Drukuj
     
     
PRYMUSI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W FINAŁACH

Kolejny raz gimnazjaliści dali wiele radości i satysfakcji rodzicom, nauczycielom oraz potwierdzili wieloletnią tradycję sukcesów swojej szkoły, kwalifikując się do etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.
Oto nazwiska uczniów i opiekunów: ...

jard dnia styczeń 23 2018 21:35:37 Czytaj więcej · 133 Czytań · Drukuj
     
     
Lekcja anatomii i czerpanie wiedzy z „pierwszej ręki”

16 stycznia uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Janiny Greń podczas zwiedzania wystawy Body Worlds w Poznaniu realizowali zajęcia z edukacji prozdrowotnej.
Ekspozycja BODY WORLDS – VITAL pokazała, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i bada sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Umożliwiła odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia poprzez serie plastynatów całego ciała, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała, które dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka. Przedstawiono obok siebie narządy zdrowe i chore, dzięki czemu uczniowie widzieli, jak styl życia może wpłynąć na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca. Wystawa jest wspaniałym hymnem o szacunku do ciała. To ciekawe i niezapomniane doświadczenie, obok którego nie można przejść obojętnie.

jard dnia styczeń 20 2018 12:29:39 · Drukuj
     
     
PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA

W grudniu wychowawcy klas I zainicjowali akcję zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Inowrocławiu. Na apel chętnie odpowiedzieli najmłodsi uczniowie szkoły, którzy wspólnie z rodzicami przynosili karmę, kocie i psie przysmaki, koce i zabawki. Dzięki włączeniu się tych wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

jard dnia styczeń 08 2018 20:42:51 · Drukuj
     
Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Listopad 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew