Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Egzamin gimnazjalisty

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 509
Nieaktywowany Użytkownik: 11
Najnowszy Użytkownik: Zero
 

Rozpoczecie roku szkolnego 2019/2010
     
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dyrekcja szkoły informuje, że dzień 14 X 2019 r. - Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Świetlica będzie czynna w tym dniu od 7.00 do 16.30.

Felix dnia październik 07 2019 20:31:16 0 Komentarzy · 17 Czytań · Drukuj
     
     
Żywa lekcja historii o Inowrocławiu …

Czy można w ciekawy sposób poznawać nasze miasta? Otóż tak… O tym przekonali się dzisiaj uczniowie klasy 5a i 5b, którzy brali udział w żywej lekcji historii z wykorzystaniem gry terenowej- „Inowrocław Tropem Piastów”. Jej organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna Kujawy, a akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Inowrocławia. Na początku, każdy z uczniów otrzymał specjalnie na tę okazję przygotowaną książeczkę z zadaniami oraz mapą naszego miasta. Następnie razem z przewodnikiem, dzieci przeżyły przygodę, idąc tropem Piastów, odkrywały na nowo znane im zabytki, poznały wiele wydarzeń związanych z historią Inowrocławia, a przy tym rozwiązywały zagadki. Na końcu tej wyjątkowej lekcji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.
Wychowawca klas p. Katarzyna Sytkow składa serdeczne podziękowania przewodnikowi- p. Ewie Rapickiej i p. Magdalenie Buda za zorganizowaną lekcję i niespodzianki.

Felix dnia październik 10 2019 21:36:47 0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
     
     
CODE WEEK W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTY …

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Stąd uczniowie klas 5a i 5b, dołączyli w poniedziałek do akcji Code Week czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, który potrwa od 5-20 października. Jest to akcja realizowana w całej Europie, która promuje programowanie oraz nowe technologie. Z tej okazji piątoklasiści wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez trenerów programu Ministerstwa Cyfryzacji - " Klub Młodego Programisty. Uczniowie przy specjalnie przygotowanych stacjach zadaniowych między innymi układali sudoku z kolorowych kubeczków, kodowali roboty Edisony przygotowując je do " walk sumo", programowali trasy dla ozobotów ( małych robotów), dowiedzieli się przy okazji na czym polega " rozszerzona rzeczywistość, pisali swoje pierwsze skrypty pracując w środowisku ScrachJr. Wychowawczyni klas- p. Katarzyna Sytkow składa serdeczne podziękowania paniom: Katarzynie Sopolińskiej i Renacie Pomiecińskiej za wprowadzenie młodzieży w tajniki programowania.


Felix dnia październik 10 2019 21:32:15 0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj
     
     
Dzień Przedszkolaka

Dnia 23 września 2019 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego brały udział w obchodach Dnia Przedszkolaka, które odbyły się w hali widowiskowo-sportowej. Maluchy tańczyły, śpiewały oraz uczestniczyły w zajęciach ekologicznych. Dobry humor i zabawę zapewniał im zespół muzyczny.

Felix dnia październik 07 2019 20:20:57 0 Komentarzy · 15 Czytań · Drukuj
     
     
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26.09. uczniowie naszej szkoły obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to międzynarodowe święto obchodzone tego dnia w całej Europie, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej Europy.
Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenie – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.
W naszej szkole odbył się konkurs promujący nauczanie języków obcych.
Zwycięzcami zostali:

Język angielski:
- z klas 1-3 Malwina Golec klasa 3 c
- z klas 4-6 Mateusz Jelonek klasa 5 a
- z klas 7-8 Kacper Wachowiak klasa 8 a

Język niemiecki:
- Katarzyna Piotrowska klasa 8 b
- Marta Kalinowska klasa 8 b

Język rosyjski:
- Edyta Kujawa klasa 5 e
- Wiktoria Zawodniak klasa 8 a

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Felix dnia październik 07 2019 20:18:09 0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
     
     
Na "kruszwickim" szlaku...

W piątek 27 września klasy 2E i 2C wyruszyły na spotkanie z przyrodą i przygodą w najbliższej okolicy. Najpierw w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia dzieci poznały faunę i florę Gopła. Później z Mysiej Wieży obserwowały piękno kruszwickiego krajobrazu, by w końcu wsiąść na "Rusałkę" i podczas rejsu obserwować siedliska ptaków oraz odbywające się o tej porze roku sejmiki. Uwagę przykuwały klucze podróżujących ptaków. Podczas pieczenia kiełbasek i ziemniaków, w promieniach jesiennego słońca, dzieci świetnie bawiły się rywalizując w zabawach i konkursach. Po obfitym, "grilowym" obiadku, w świetnych humorach uczniowie wrócili do Inowrocławia. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:35:04 0 Komentarzy · 28 Czytań · Drukuj
     
     
Z WIZYTĄ W RIPOK- U

W związku z ogólnoświatowym problemem narastania śmieci, dnia 24 września br. uczniowie klasy 5a i 5b odwiedzili RIPOK czyli Regionalną Instalację do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Inowrocławiu. Celem tej wycieczki było zwiększenie świadomości piątoklasistów na temat recyklingu, odzysku, kompostowania różnego rodzaju odpadów. Według GUS, w całym roku 2018, w województwie kujawsko- pomorskim każda osoba wyprodukowała 306 kg śmieci- dodała wychowawczyni klas- p. Katarzyna Sytkow, stąd nasza wizyta właśnie w tej instytucji. Młodzież została oprowadzona po całym zakładzie i prześledziła drogę śmieci wyrzuconych do kosza, aż do ich utylizacji. Przybliżone zostały im takie pojęcia jak pszok, recykling. Po takiej lekcji, uczniowie z pewnością pójdą na zakupy z torebkami papierowymi i będą chronić naszą planetę przed jej zaśmiecaniem.

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:12:30 0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
     
     
80. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę

1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa. Działania wojenne ogarnęły niemal całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, Afrykę północną, część Bliskiego Wschodu i oceany, a także epizodycznie Amerykę Północną, a nawet Arktykę. Poza większością państw europejskich i ich koloniami w wojnie brały udział także państwa Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej odbyły się w Inowrocławiu uroczystości patriotyczne. Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, miasta Inowrocławia i ofiar II wojny światowej w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, organizacje kombatanckie, kompania honorowa Garnizonu Inowrocław, a także tradycyjnie Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino” S.A.

Po mszy św. pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia złożony został hołd bohaterom września 1939 roku. Odczytano apel pamięci i oddano salwy honorowe. Delegacje złożyły kwiaty

Felix dnia wrzesień 30 2019 19:05:30 0 Komentarzy · 29 Czytań · Drukuj
     
     
PIĄTKA MISTRZEM MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ 6-OSOBOWEJ CHŁOPCÓW

Dnia 24 września br. na Orliku „piątki” nasza reprezentacja w składzie: Chudziński Jakub, Jabłoński Michał, Matuszewski Radosław, Patyk Maciej, Sajna Krystian, Stawicki Wojciech 6a, Kadaj Mateusz 5a, Kulak Hubert, Piechocki Gracjan, Szutkowski Jakub 5b wywalczyła Mistrzostwo Miasta w Piłce Nożnej 6- osobowej Chłopców rocznika 2007 i młodszych. W drodze do sukcesu chłopcy pokonali zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 4 - 3:1, 6 - 6:2, Integracyjnej 8:0. W ten sposób „piątka” awansowała do półfinałowych rozgrywek powiatowych, które odbędą się 4 października w Pakości. Opiekunem piłkarzy jest pani Katarzyna Sytkow. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!


Felix dnia wrzesień 25 2019 21:11:18 0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
     
     
"NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

20 września uczniowie naszej szkoły czynnie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata - Polska 2019. Hasto tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy".
Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcaliśmy uczniów do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska.
Z terenu wokół szkoły zebrano piętnaście dużych worków śmieci. W tym dniu również przeprowadzono pogadanki na temat poszanowania środowiska.
Akcją koordynowała p. Janina Greń

Felix dnia wrzesień 25 2019 21:01:57 0 Komentarzy · 45 Czytań · Drukuj
     
     
80. rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

17 września 2019 odbyły się obchody 80. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Uczestniczyły w niej delegacje władz miasta i powiatu, dowództwa Garnizonu Inowrocław, przedstawicieli organizacji kombatanckich, instytucji i placówek szkolnych, a także poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Po uroczystej Mszy św. W kościele garnizonowym delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy obelisku ku czci Polaków pomordowanych na Kresach.

Felix dnia wrzesień 23 2019 20:06:30 0 Komentarzy · 55 Czytań · Drukuj
     
Strona 1 z 102 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Październik 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew