Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-szóstoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 554
Najnowszy Użytkownik: Michalina
 

     
POZNANIE NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII POWSTAWANIA KSIAŻKI

W dniach 13-14 lutego br. klasy: 2d i 2e wraz z wychowawcą Katarzyną Sytkow odwiedziły inowrocławską Drukarnię POZKAL. Celem tej wyprawy było zapoznanie młodzieży z nowoczesną technologią powstawania współczesnej książki. Większość uczniów po raz pierwszy mogła zobaczyć wielkie, profesjonalne maszyny poligraficzne. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika, który pokazał drogę, jaką musi pokonać biała, pusta kartka, aby zamienić się w kolorową książkę. Gimnazjaliści obserwowali proces drukowania tekstu, rozcinania papieru, składania i sortowania. Widzieli jak zszywane są książki i jak przygotowuje się ich twardą oprawę. Po takiej wycieczce z przyjemnością bierze się książkę do ręki i czyta się ją z zapartym tchem.

jard dnia luty 15 2017 19:08:26 · Drukuj
     
     
DWÓJKA WICEMISTRZEM POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 24 stycznia br. w Sławęcinku odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju uczestniczyły drużyny z Gimnazjum w Sławęcinku, Gimnazjum nr 2 i 4. Rozgrywki stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie . Wielkie brawa należą sie wszystkim uczestnikom zmagań. Niestety nasz zespół uległ Gimnazjum nr 4, zajmując tym samym II miejsce. Oto wyniki turnieju: ...

jard dnia luty 10 2017 17:58:20 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj
     
     
DWÓJKA PROPAGUJE ZDROWY STYL ŻYCIA

Dnia 25 stycznia 2017 roku w ramach programu wychowawczego ,,Zdrowy styl życia” klasa I C z wychowawczynią panią Dorotą Sadowską była w klubie sportowym ,,BARBELL SQUAD” pana Piotra Ziarneckiego. Uczniowie zapoznali się z teorią zdrowego odżywiania, poznali specyfikę ćwiczeń fizycznych i wpływu ruchu dla prawidłowego rozwoju fizycznego oraz psychicznego organizmu ludzkiego. Młodzież mogła skorzystać z cennych porad trenera z praktyką. Tego typu kluby umożliwiają aktywne spęczanie wolnego czasu. Zajęcia bardzo podobały się młodzieży.

jard dnia styczeń 31 2017 22:12:38 · Drukuj
     
     
BEZPIECZNE BIAŁE FERIE

W czwartek 26 stycznia na stawku przy tężniach solankowych odbył się pokaz, poprzedzający wkrótce rozpoczynające się „Białe ferie”, w zakresie zasad bezpieczeństwa zimą. Jej organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Państwowa Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Nadgoplański WOPR w Kruszwicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. W ramach edukacji dla bezpieczeństwa naszą szkołę reprezentowały klasy trzecie. Gimnazjaliści dowiedzieli się jak należy postępować, gdy zarwie się tafla lodowa, jak w takiej sytuacji pomóc sobie i innym. Poznali również przykłady negatywnych zachowań związanych z wchodzeniem na lód oraz metody ratowania ludzi. Na stawku zaprezentowany został także poduszkowiec - nowy sprzęt ratunkowy WOPR- u.

jard dnia styczeń 28 2017 16:31:21 · Drukuj
     
     
ZDOLNI EKOLODZY Z DWÓJKI

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu przeprowadzony został I etap IV edycji konkursu wiedzy energetycznej pt. „Czysta energia”. Odbył się on dnia 17 stycznia 2017 roku. Adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego, a jego celem było promowanie wśród młodych ludzi zagadnień związanych z energią odnawialną, ochroną środowiska, wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii w wielu dziedzinach. Tegoroczna edycja dotyczyła bardzo istotnych dla nas zagadnień związanych z energią geotermalną w Polsce.
Do kolejnego – II etapu konkursu zakwalifikowało się 6 uczniów, w tym 2 z naszej szkoły: Marek Górniak z III e oraz Marta Nowak z II a. Opiekunem naukowym uczniów jest pani Janina Greń . Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielowi i życzymy powodzenia w finale.

jard dnia styczeń 28 2017 16:29:25 · Drukuj
     
     
6. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego ,,Ku chwale ducha”

W Inowrocławiu odbyły się uroczystości w 4. rocznicę śmierci kardynała Józefa Glempa, koronnego mieszkańca naszego miasta.
W Instytucie Prymasa Józefa Glempa prymas Wojciech Polak i prezydent Ryszard Brejza wręczyli nagrody laureatom 6. edycji ogólnopolskiego konkursu artystycznego ,,Ku chwale ducha”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 2: W kategorii literatura w gronie laureatów znalazła się Martyna Sobiechowska- uczennica klasy III e przygotowana przez panią Joannę Bochat; w kategorii plastyka- Martyna Bubacz z klasy II c oraz Gabriela Waszak z klasy II b- uczennice pani Beaty Klement; w kategorii piosenka religijna- Weronika Świątkowska z klasy II c i Dawid Klimczak z klasy II a przygotowani również przez panią Beatę Klement i Mirosławę Cieślarek.
Laureatom serdecznie gratulujemy.

jard dnia styczeń 26 2017 08:43:48 · Drukuj
     
     
Spotkanie w Gimnazjum nr 2 w sprawie przyszłości inowrocławskiej oświaty

Dnia 18.01.2017r. w auli Gimnazjum nr 2 odbyło się spotkanie dotyczące planów wynikających z wdrożenia reformy edukacji w naszym mieście. W spotkaniu uczestniczyli: I Zastępca Prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Mirosław Jardanowski, dyrektor Gimnazjum nr 2 Ireneusz Zieliński, przedstawiciele Rad Rodziców, rodzice i nauczyciele obu placówek. Na spotkanie przybył prezes inowrocławskiego oddziału ZNP Jacek Kempski.
Po powitaniu zebranych przez dyrektora Zielińskiego głos zabrał wiceprezydent Piniewski, który przedstawił sprawy związane z wdrożeniem reformy oświaty w Inowrocławiu.
Poinformował m.in. o planach ( po podjęciu decyzji przez Radę Miejską) o przekształceniu SP nr 4 w ośmioletnią szkołę podstawową i prawdopodobnym przekształceniu Gimnazjum nr 2 w szkołę podstawową (nr 5 ) z nowym obwodem szkolnym. Wiceprezydent wyjaśnił motywy tych zmian, poruszył sprawy dotyczące tworzenia nowych klas w obu placówkach, omówił sytuację kadrową oraz sprawy związane z demografią i finansami. Rodzice i nauczyciele skorzystali z możliwości zadawania pytań dotyczących zagadnień poruszanych w trakcie spotkania.

jard dnia styczeń 24 2017 13:30:13 · Drukuj
     
     
LEKCJE WYCHOWANIA FIYCZNEGO NA LODOWISKU

Nie od dzisiaj wiadomo, że dla zdrowia zbawiennym jest ruch na świeżym powietrzu. W ten sposób uodparnia się organizm, dostarczamy jemu energii, jest to doskonała profilaktyka nadwagi. Wychodząc naprzeciw tej teorii, wraz z nadejściem zimy, lekcje wychowania fizycznego zaczęliśmy spędzać na lodowisku przy ulicy Toruńskiej. Po takich zajęciach i dotlenieniu mózgu z pewnością wzrośnie nasza sprawność przyswajania wiedzy.

jard dnia styczeń 17 2017 11:50:23 · Drukuj
     
     
Dziewczęta drugie w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Samorządowców

W sobotę 14 stycznia br. w hali rąbińskiego gimnazjum odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Samorządowców. Po zaciętej i wyrównanej walce klasyfikacja końcowa zespołów przedstawiała się następująco: I miejsce- Gimnazjum nr 4 (w składzie: Izabela Kaliska, Dominika Jędrzejewska, Alicja Oliwkowska, Marcelina Nowicka, Wiktoria Gmurska, Zuzanna Szczepaniak, Katarzyna Warszawiak, Laura Przybylska, opiekun- Magdalena Matuszak) , II lokatę wywalczyło Gimnazjum nr 2 (reprezentowne przez: Martynę Krokowską, Małgorzatę Jakób, Aleksandrę Fajfer, Natalię Ratajczak, Martynę Sobiechowską, Julię Misterską, Patrycję Konieczną, Monikę Kulik, opiekunowie- Aleksandra Procek i Dorota Sadowska) , a na III uplasowało się Gimnazjum nr 3 (z zawodniczkami: Wiktorią Jańczak, Julią Pruczkowską, Dominiką Kuder, Aleksandrą Serafin, Zuzanną Szulc, Agatą Zinkiewicz, Aleksandrą Kaniewską, opiekun- Irena Grabińska). Na koniec wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i puchary. Ich fundatorami byli: Urząd Miasta Inowrocław oraz panowie: Rafał Lewandowski i Henryk Procek, który w imieniu pozostałych wręczył trofea dziewczętom.

jard dnia styczeń 17 2017 11:48:54 · Drukuj
     
     
Spotkanie młodzieży w ramach akcji „CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ”

Dnia 9 stycznia br. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży klas trzecich w ramach ogólnopolskiej akcji „Czad i ogień - obudź czujność”. Celem spotkania, jak dodała pani Katarzyna Sytkow - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, było zwiększenie świadomości gimnazjalistów o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Wykład poprowadził starszy kapitan pan Artur Kiestrzyn z KPPSP w Inowrocławiu. Zaproszony gość omówił zagadnienia związane z tlenkiem węgla, jego powstawaniem, możliwościami zabezpieczenia gospodarstw domowych, użycia i zastosowania gaśnic, konieczności wykonywani przeglądów instalacji użytkowych w obiektach m.in. wentylacyjnych, kominowych, elektrycznych oraz postępowania w sytuacji powstawania pożaru. Spotkanie zakończyło się pokazem czujników dymu i tlenku węgla.

jard dnia styczeń 10 2017 10:10:47 · Drukuj
     
     
„DWÓJKA” Mistrzem Miasta w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Właśnie zakończyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Miasta w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. W decydującym starciu, nasza drużyna pokonała zespół z Gimnazjum Dwujęzycznego przy I LO 45:8 i zakwalifikowała się do Mistrzostw Powiatu w tej dyscyplinie. W skład naszego teamu wchodziły: Marta Sieradzka, Wiktoria Kaniewska, Natalia Kunke, Julia Markiecka, Jola Bykowska, Marta Jabłońska, Maria Rychwicka, Wiktoria Wojdylak, Patrycja Ogrodowska, Aleksandra Świtek, Julia Kurczewska, Wiktoria Lisiecka. Do zawodów dziewczęta przygotowała pani Dorota Sadowska.

jard dnia styczeń 10 2017 10:09:24 · Drukuj
     
Strona 1 z 72 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Luty 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew