Nawigacja
Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  Psycholog
  Biblioteka
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa

Życie szkoły:
  Sport
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  Forum

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 555
Najnowszy Użytkownik: hsmlod
 

     
NAJLEPSI MATEMATYCY Z KLAS DRUGICH

Zakończyły się zmagania matematyków w Konkursie Matematycznym „Liga Zadaniowa”, dla klas drugich gimnazjum, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa kujawsko – pomorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie lokaty w tym konkursie: ...

jard dnia kwiecień 26 2017 08:20:26 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 59 Czytań · Drukuj
     
     
PILNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW PIERWSZYCH KLAS SP NR 5

Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu prosi o potwierdzenie przez rodziców (opiekunów prawnych) kandydatów do Szkoły Podstawowej nr 5 woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia do 28 kwietnia do godz. 15.00
Druk oświadczenia dostępny w sekretariacie szkoły, dyżurce szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych dnia 4 maja 2017r.

pobierz druk


jard dnia kwiecień 24 2017 13:24:09 · Drukuj
     
     
KONKURS ‘’CZYSTA ENERGIA”

Tegoroczny finał IV edycji konkursu “Czysta Energia”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu był pomyślny dla naszych uczniów. W finale uczniowie przedstawili pracę multimedialną na temat “ Geotermia w Polsce”.
Marek Górniak z III e uzyskał tytuł laureata a Marta Nowak z II a zdobyła czwarte miejsce . Opiekunem naukowym uczniów jest pani Janina Greń . Gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielowi.

jard dnia kwiecień 24 2017 13:18:47 · Drukuj
     
     
Droga do Emaus

W dniu 12 kwietnia 2017 roku wierni z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego i z parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zostali zaproszeni do udziału w drodze do Emaus wraz ze Zmartwychwstałym Chrystusem i jego uczniami. Podczas wspólnej wędrówki z Nieznajomym uczniowie spotykają ludzi zmagających się z wyrzutami sumienia. Jedni zarzucają sobie obojętność wobec ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu, drudzy żałują, że przyczynili się do Jego cierpienia i śmierci. Wśród nich są także ci, którzy pomogli Jezusowi w ostatnich ziemskich godzinach życia. Wprowadzona do dialogów retrospekcja pozwala na przywołanie dramatycznych wydarzeń, które trzy dni wcześniej miały miejsce w Jerozolimie. Rozmowy podsumowuje Nieznajomy, który dopiero w ostatniej scenie zostaje rozpoznany przez uczniów na łamaniu chleba. Uradowani widokiem Zmartwychwstałego Jezusa wracają do Świętego Miasta, by głosić dobrą nowinę. W rolę ewangelicznych postaci wcieliła się młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Eucharystycznego Ruchu Młodych z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego oraz uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Młodzi aktorzy: Marta Jabłońska, Julia Kurczewska, Julia Misterska, Oliwia Mrotek, Marika Nawrocka, Weronika Świątkowska, Marcin Gralik, Dominik Karólewski, Dawid Klimczak, Mikołaj Konopa, Patryk Łuczak, Bartosz Meyer, Jakub Meyer, Marcin Nowak, Krzysztof Oczachowski pracowali pod kierunkiem ks. Artura Bartkowiaka, wikariusza parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, p. Mirosławy Cieślarek i p. Krzysztofa Prątnickiego, nauczycieli z Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu.

jard dnia kwiecień 15 2017 19:18:59 · Drukuj
     
     
Lepiej zapobiegać niż gasić !

Wie o tym doskonale uczennica klasy II c naszego gimnazjum, Martyna Bubacz, która 31 marca w Nakle nad Notecią odebrała nagrodę za pracę nt. Zapobiegajmy pożarom. Uczennica pani Beaty Klement zajęła II miejsce w IV grupie wiekowej w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Gratulujemy !

jard dnia kwiecień 11 2017 11:52:20 · Drukuj
     
     
NAJLEPSI MATEMATYCY Z KLAS PIERWSZYCH

Zakończyły się zmagania matematyków w Konkursie Matematycznym „Liga Zadaniowa”, dla klas pierwszych gimnazjum, organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pod patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Konkurs ten obejmuje swoim zasięgiem obszar całego województwa kujawsko – pomorskiego. Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum zajęli wysokie lokaty w tym konkursie: ...

jard dnia kwiecień 11 2017 08:47:45 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 121 Czytań · Drukuj
     
     
By pamiętano

Po raz drugi przed Gimnazjum nr 2 przepięknie zakwitły żółte krokusy. Jest to efekt akcji, do której szkoła przystąpiła w październiku 2015 r. W ramach projektu KROKUS jesienią uczniowie klas I posadzili tym razem 400 cebulek kwiatów.
Na godzinach wychowawczych, lekcjach historii i języka polskiego gimnazjaliści dowiedzieli się o prześladowaniach Żydów w całej Europie, poznawali historię Racheli, Żydówki uratowanej z Holokaustu w klasztorze. Choć pamiętamy o tym, że tylko nieliczne żydowskie dzieci miały szansę ocalenia, Zapiski z zielonego zeszytu pomogły uświadomić uczniom tragedię polskich Żydów w czasie II wojny światowej i Zagłady. Wspomnienia fikcyjnej Racheli stanowiły punkt wyjścia do rozmów z młodzieżą o rasizmie, antysemityzmie i nietolerancji.
A pięknie kwitnące tej wiosny krokusy skłaniają do zadumy i przypominają społeczności szkolnej o wszystkich dzieciach zamordowanych w nieludzkim czasie II wojny światowej.
Projekt koordynują nauczycielki – pp. Dorota Gulańczyk i Aleksandra Kościelak.

jard dnia kwiecień 09 2017 15:35:37 · Drukuj
     
     
Dzień Piżamy

Czasami każdemu nie chce się wstać z łóżka… Aż się nie chce ubierać... A co by było, gdyby pewnego dnia pójść na lekcje w piżamie? smiley
17 marca 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Piżamy. Wielu uczniów przyszło tego dnia w swoich ulubionych śpiochach, dresach i ...

jard dnia kwiecień 03 2017 21:04:46 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 57 Czytań · Drukuj
     
     
Prymus pomorza i Kujaw

24 marca 2017r. w siedzibie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbyła się konferencja naukowa dla najlepszych stypendystów programu Prymus Pomorza i Kujaw. W programie: wystąpienie Domiceli Kopaczewskiej – Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego, wystąpienie W-ce Kurator Kujawsko Pomorskiego Kuratorium Oświaty, wręczenie dyplomów najlepszym stypendystom, workshop dla uczniów. Z naszej szkoły zaproszenie otrzymali: dyr. Szkoły Ireneusz Zieliński oraz uczniowie Urszula Ordon, Jan Kuls, Zuzanna Sołtys, Szymon Biskup i Maciej Szymaniak.

jard dnia kwiecień 03 2017 10:25:26 · Drukuj
     
     
Niezwykłe spotkanie z bajką

W czwartek 23 marca 2017 r. w auli Gimnazjum nr 2 gościliśmy sześciolatki wraz z wychowawczyniami.
Gimnazjaliści z kl. II i III zaprezentowali maluchom „Bajkę o przyjaźni”. Młodzi widzowie wzruszali się historią zwierzątek, które bohater gotów był oddać za pożądane przedmioty i cieszyli się, kiedy zrozumiał swój błąd oraz zrobił wszystko, by odzyskać przyjaciół.
Młoda widownia niezwykle żywiołowo reagowała na to, co działo się na scenie. Wiele radości sprawiły popisy niezdarnych klaunów. Najbardziej jednak spodobała się myszka otoczona po przedstawieniu przez grono młodych wielbicieli.
Uczniowie przygotowali przedstawienie pod kierunkiem pań polonistek: Aleksandry Łuckiej, Doroty Gulańczyk i Aleksandry Kościelak. Zadbali o piękne kostiumy i rekwizyty. Dekoracje wykonały panie Renata Czyżewska i Ewa Stefańska.
Gimnazjaliści zagrali swoje role z dużym zaangażowaniem, a publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. Dla młodych aktorów spotkanie z tak żywiołowo reagującą publicznością było nie lada wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem.

jard dnia kwiecień 02 2017 15:24:18 · Drukuj
     
     
Sukcesy biologiczne w konkursie regionalnym

23 marca odbył się w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu finał XV Regionalnego Konkursu Biologicznego dla Gimnazjalistów. W jubileuszowej edycji wzięło udział 76 uczniów reprezentujących 19 kujawskich szkół. Nasi uczniowie odnieśli w nim znaczący sukces. Tytuł laureata uzyskała Urszula Ordon. Zuzanna Sołtys oraz Kacper Maciejczak zdobyli tytuł finalisty.
Opiekunem uczniów jest nauczyciel biologii mgr Janina Greń. Serdecznie gratulujemy!

jard dnia kwiecień 02 2017 15:16:07 · Drukuj
     
Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
Kalendarz
Kwiecień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew